Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Beter olsun. 25 dolarlara dustugunu gormeyi istiyorum.

Ümit'im beterin beteri vardır derler ya işte, düşecekse 50cent olsun.....

Tabii kaynaklar azalıyor azalınca kıymetleniyor,petrol Çıkarma maliyeti v.b. Deyip Konuşup duracaklar neyse.....

Bekir B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Bekir B.,

Abi benim tek korkum mazotun 3-3,5 seviyerine düşüp sonra tekrar 4,5-5 seviyerine çıkması. Hani şimdi düşük fiyatlara alışıyorsun, sonra bi binecek fiyatlar boynumuza...

Ne şekilde ifade edersen et artık durumu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit'im beterin beteri vardır derler ya işte, düşecekse 50cent olsun.....

Tabii kaynaklar azalıyor azalınca kıymetleniyor,petrol Çıkarma maliyeti v.b. Deyip Konuşup duracaklar neyse.....

Yakıt fiyatlarının düşme durumu Rusyaya yapılan bir dalavere. İyice ekonomisini bitirmeye uğraşıyorlar. 

İllaki artacak, hemde tepetaklak artacak. Ama ne zaman kimse bilmiyor.

Bizim ekonomi bakanı çıkıyor, benzine gelen indirimler vergi yüzünden pompa fiyatlarına aynı oranda yansımıyor diyor.

Ulen iyide atıyorum 100$ + %150 vergi desek 350 dolar eder,  50$ + %150, desek 200$ eder. Yine ciddi bir düşüş olması gerek.

Ham petrol fiyatlarında gerilemeye bağlı olarak yaz ayından bu yana benzine yüzde 17, dizele yüzde 15 oranında indirim yapıldı.

Sormazlar mı adama bize matematik mi öğretiyon diye. Tabi şunuda düşünüyorum ben; acaba (atmasyon rakamlar) stoklarda 10Ton benzin var eski pakalı fiyattan alınmış, yeni fiyattan 6 ton girdi diye mi %15 düşüş yaşandı. Yani stokçuluk yapıp eski pahalıya aldığımız yakıtı mı kompanse etmeye çalışıyorlar.

Çok anlamam bu ekonomi işlerinden ama pek bi manasız duruyor bana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt fiyatlarının düşme durumu Rusyaya yapılan bir dalavere. İyice ekonomisini bitirmeye uğraşıyorlar.

İllaki artacak, hemde tepetaklak artacak. Ama ne zaman kimse bilmiyor.

Bizim ekonomi bakanı çıkıyor, benzine gelen indirimler vergi yüzünden pompa fiyatlarına aynı oranda yansımıyor diyor.

Ulen iyide atıyorum 100$ + %150 vergi desek 350 dolar eder, 50$ + %150, desek 200$ eder. Yine ciddi bir düşüş olması gerek.

Sormazlar mı adama bize matematik mi öğretiyon diye. Tabi şunuda düşünüyorum ben; acaba (atmasyon rakamlar) stoklarda 10Ton benzin var eski pakalı fiyattan alınmış, yeni fiyattan 6 ton girdi diye mi %15 düşüş yaşandı. Yani stokçuluk yapıp eski pahalıya aldığımız yakıtı mı kompanse etmeye çalışıyorlar.

Çok anlamam bu ekonomi işlerinden ama pek bi manasız duruyor bana.

Öğretseler fena olmaz ama :D

100 + %150 250

50 + %150 125 eder :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben şunu bilirim, vaktinde bakana sordular vergiyi neden enflasyon oranından fazla arttırdınız diye. cevap o na göre basit

2 tl lik benzin olmuş 2.5 tl

2 tl lik vergi kalmış 2 tl. enflasyon kadar artsa 2.2 tl olması lazım..  mantık: benzin ve vergi önceden birbirine eşitti, şimdide eşit olmalı dedi ve vergi %25 artarak 2.5 tl ye çıktı.

şimdi sayın bakana sormak lazım..

benzin 1.5 tl ye düştüyse şu an vergi neden hala 2.5 tl, indir 1.5 tl ye.. mantık kendi mantıkları..

2007 de ilk arabayı aldığımdan bu tarafa vergisi 1.3 veya 1.5 tl arttı yakıtın..

hele birini hatırlarsınız, hazirandı, yakıt pahalı indirin dediler, rafineriler 20-30 krş indirdi, siz bu kadar ucuz benzine alışkın değilsiniz deyip bu indirimi vergi olarak bindirmişlerdi 15 gün sonra

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hesabımızı yapalım. Petrolün bize maliyeti ham petrol varili çarpı dolar kuru değil mi . Evet öyle..

2008 yılında ki iktidarda aynı parti var 

1 temmuz 2008 petrol fiyatı 140 dolar], dolar kuru 1.23 TL..Yani devletin bir varil petrole ödediği para 175 TL. Benzin litre fiyatı ise 3.55  

Bugün petrol 45 dolar hadi biz 50 diyelim, kur 2. 30. Yani devletin bir varil petrole ödediği para 115 TL bile değil. 2008 in 3te ikisinden az ama benzin 4.10 larda.Orantılarsak bugün 3lerde olmalı. Maktu vergi varsa o zaman da vardı. 

Devletin harcamak istediği çok para var. Başka türlü parayı çıkaramaz zaten. 

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.