Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

"Resmi verilere göre ham petrol varil fiyatının (Brent) 147 dolarla rekor kırdığı Temmuz 2008’de 1 litre benzin istasyonlarda  3,61 liraya, motorin ise 3,20 liraya satılıyordu. Aralık 2014’te ise petrolün fiyatı 58 dolara geriledi. Buna rağmen benzin pompada 4,24 lira ve motorin 3,79 lira gibi rekor bir fiyatla satılıyor."*

Yeni (!>?) Türkiye...

* http://sozcu.com.tr/2014/ekonomi/benzinde-hesap-sasti-682339/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Resmi verilere göre ham petrol varil fiyatının (Brent) 147 dolarla rekor kırdığı Temmuz 2008’de 1 litre benzin istasyonlarda 3,61 liraya, motorin ise 3,20 liraya satılıyordu. Aralık 2014’te ise petrolün fiyatı 58 dolara geriledi. Buna rağmen benzin pompada 4,24 lira ve motorin 3,79 lira gibi rekor bir fiyatla satılıyor."*

Yeni (!>?) Türkiye...

* http://sozcu.com.tr/2014/ekonomi/benzinde-hesap-sasti-682339/

Abovv bu hesaba göre devletin bize para vermesi lazım :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Resmi verilere göre ham petrol varil fiyatının (Brent) 147 dolarla rekor kırdığı Temmuz 2008’de 1 litre benzin istasyonlarda  3,61 liraya, motorin ise 3,20 liraya satılıyordu. Aralık 2014’te ise petrolün fiyatı 58 dolara geriledi. Buna rağmen benzin pompada 4,24 lira ve motorin 3,79 lira gibi rekor bir fiyatla satılıyor."*

Ham petrol varil fiyatı/Varil miktarı (L) x Güncel döviz kuru = TL cinsinden vergiden arındırılmış yakıt fiyatı

2008: 147 / 159 x 1,2 = 1,11 Vergi vb. oranı %325 ve fakat $ bazında litre benzin fiyatı 3,0

2014: 058 / 159 x 2,4 = 0,88 Vergi vb. oranı %480 ve fakat $ bazında litre benzin fiyatı 1,8

Uyanık tüccar, tatlı kazanç, güzel göz boyama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abovv bu hesaba göre devletin bize para vermesi lazım :D

Katılıyorum...

Basit bir hesapla; az km yapan birisi olarak 26 ayda 980 litre benzin üzerinden; brent petrolün %39 değer kaybetmesini müteakip; bana, litre başına 1.65 TL geri ödemeli olmak koşulu ile; geri ödeme 1.617,00 TL olarak yapılmalıdır.

Nereye baş vuruyorum?

:smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Tecavüz başladı

Benzine 4 Kuruş zam geldi

Allahtan bugün 50 TL'lik almışım.  :kızgın:  Şaka bir yana focusumu teslim aldım bugün bayiden. Yarın fulleyeyim diyordum, olana bak. Benzinli araba alıcaz diye hemen zam yaptılar. Tüplü arabayı babama verdim, tüp 2,10 oldu. Tüm benzinli araç kullanan arkadaşlardan özür dilerim. Benim yüzümden oldu.  :kırbaç:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.