Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus -Silkme Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bende o sorun da hala devam ediyor..acaba yakıttan mı değiştirsem mi diyorum bu seferde ford-opet anlaşmasını bozmak istemıyorum..güncelleme dediğiniz aynı mı bilmiyorum ama konuyla ilgili güncelleme/ler yapıldıgı bana da söylenmişti ama değişen olmadı..birbirimize yardımcı olabbılmek adına yapılan işlemlerın kaydını alabılırsek,mesela güncellemenin bir versiyon numarası veya ismi cismi bişeyi falan oluyorsa onu alabılır mısnız

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende o sorun da hala devam ediyor..acaba yakıttan mı değiştirsem mi diyorum bu seferde ford-opet anlaşmasını bozmak istemıyorum..güncelleme dediğiniz aynı mı bilmiyorum ama konuyla ilgili güncelleme/ler yapıldıgı bana da söylenmişti ama değişen olmadı..birbirimize yardımcı olabbılmek adına yapılan işlemlerın kaydını alabılırsek,mesela güncellemenin bir versiyon numarası veya ismi cismi bişeyi falan oluyorsa onu alabılır mısnız

olayın evveliyatından ve bu sorunu yaşayan herkesin anlattıklarından yola çıkıldığında çözüm için servislderde dahil olmak üzere herkes aynı noktaya odaklanmış durumda. enjeksiyon ve yazılım. hata burada olsaydı  bu kadar insan bu kadar servisten muhakkak ki birinde bir çözüm ortaya çıkardı. bu kadar uğraşa rağmen bir çözüm bulunamaması bana çözümün yanlış yerde arandığını düşündürüyor.

benim araçta sadece cruise controlde 110 -120 kmde giderken nadiren yaşanıyor. ancak yarım saniye bir gaz kesilmesi ve tekrar gaz vermesi ve bundan mütevellit bir vuruntu. banada sanki cruise control gibi yardımcı uygulamalrdan kaynaklanan bir hata gibi geliyor.  birde bütün kontrol ünitelerini hız sabitleme ve sınırlamada dahil devre dışı bırakıp öyle bir deneseniz derim.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu 1.-2. Vites sorunu için ve güncellemeler için aracı servise bıraktım araç bugün orda kalacakmış program tutmamış araç dedi servisin usta başı....

Sandalyeden düşüyordum gülmekten. Aşı gibi bir şey bu sanıyorum. "Tutmamış"  Tutmak üzerine espri yapacağım da neyse şimdi. :)  

Güncelleme sonrası yakıtı da Shell GTL kullanıyorum. Nazar değmesin çok memnunum. Hatta bazı güncellemeleri yapmamışlar ama kurcalanmasın memnunum diye elletmiyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sandalyeden düşüyordum gülmekten. Aşı gibi bir şey bu sanıyorum. "Tutmamış"  Tutmak üzerine espri yapacağım da neyse şimdi. :)

Güncelleme sonrası yakıtı da Shell GTL kullanıyorum. Nazar değmesin çok memnunum. Hatta bazı güncellemeleri yapmamışlar ama kurcalanmasın memnunum diye elletmiyorum. 

Ben de yoğurt mu mayalıyor tutmamış diyecektim Serdar üzülmesin diye demedim.

Hakkaten ne abuk adamlar var ya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi ben ne yapim :) başa gelen çekilir

Program tutmamış ne ya? Şu her işi hallederiz modundaki adamlara chip tuning yaptırıyoruz sanki.

30.000 bakımına girecek bizimki de zaman bulduğumda bakalım beni nasıl süprizler bekliyor :)

Bir focus sitesi yöneticisi olarak 1-2 defa bu tür şey yaşayan arkadaşları gördüm burada yazmayıp direkt konuşmayı tercih edenler..

Benzer şeyler yaşandı misal, yazılımı atamıyor araba çalışmıyor sonra farklı aracın beyninden yazılım alınıyor diğerini ekleniyor bir bakıyorsun!! Onun VINN buna geçmiş :D sonra garip garip şeyler..İşinin ehli veya doğru çözümler ile sonunda düzeltiliyor.. Her zaman der bazı bilginler, çalışan sistemi elletmeyin diye : :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir focus sitesi yöneticisi olarak 1-2 defa bu tür şey yaşayan arkadaşları gördüm burada yazmayıp direkt konuşmayı tercih edenler..

Benzer şeyler yaşandı misal, yazılımı atamıyor araba çalışmıyor sonra farklı aracın beyninden yazılım alınıyor diğerini ekleniyor bir bakıyorsun!! Onun VINN buna geçmiş :D sonra garip garip şeyler..İşinin ehli veya doğru çözümler ile sonunda düzeltiliyor.. Her zaman der bazı bilginler, çalışan sistemi elletmeyin diye : :P

bir bilgisayarcı der ki; bir güncelleme çıktıysa mutlaka bir işe yarıyordur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.