Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus -Silkme Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

@Yakup Çağatay

Yakup benim bahsettiğim silkeleme değil, bu konuyu biliyorum, bu konudaki gibi benim de sorunum vardı, az gaz vererek gideyim desem gidemiyordum sıkışık trafikte. 

Benim sorunumu senin iyi bildiğini düşünüyorum. 

Aslında çok da sorun yaptığımdan değil de, bu bir problem aslında, araba 120 ile giderken aniden gaz bırakıyor ve sonrasında devam ediyor. Bunu su birikintisine girip esp nin arabaya müdahalesi sonucu sabitleyicinin çıkması gibi yorumlayabilirim. Ama gazı bırakıp tekrar basması 1 saniye sürmüyor, anlık bişey, her şey düzgün giderken araba birden durmak istiyor ve sonra tekrar gidiyor gibi...

Neden yapıyor bunu merak ettim. Sorunun kaynağını bulan, çözümünü bulan varsa paylaşırsa öğrenmiş oluruz. 

Ümit, sabit hızda ve aniden gaz kesme ise benim başlıkları bir oku derim. İleriki zamanlarda gaz kesme şiddeti artmaya başlıyor.

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Ramazan D.,

Hiç hissetmediğim vites değiştirdikten sonra anlık bi bırakmayı da hissettim bu sabah...

Gerçi çok yüksek süratlere çıktım, sonrasında 4 ten 5 atarken hissettim galiba o bırakmayı ama emin değilim tam. Fakat vites değiştirdikten sonra önce az bi (ama hissedilir hissedilmez) yüke girdi, ardından yine hissedilir hissedilmez bırakıp tekrar çekmeye başladı. Ne dir ne değildir bilemiyorum. Bakım zamanı geldi. Ankara'da inşallah derdimizden anlayacak birini buluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Shell ümraniye sonduraktan yakıt aldıktan sonra bizim araçta da böyle bir olay vardı . 10 saniyede bir gazı kesiyor yenıden veriyordu. Milisaniyelik olaydı . Sonrasında kendiliğinden geçmişti . Euro dizel yerıne normal dizel mi koymuştu acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Oncelıkle merhabalar 2011 hb 110 bg aracımı cok begenerek aldım ama 2. viteste bı sirkilme farkettım sanayıdekı ustamın yanına gıttım fıltrelerden olabılır dedı dusuk devırde kullanıyorsan yapabılır dedı yag, yag fıltresı hava mazot polen fıltresı triger setını komple degıstırdım azaldı ama gıtmedı cok nadır yapıyor ustam yazılımsal oldugunu motorda herhangıbır sıkıntı olmadını soyledı ve servıse gıdıp guncellememı ıstedı servıse gıttım usta araca bakıp geldı bu aracın yagı yanmıs dedı olurmu gecen hafta bunların hepsını degıstırdım dedım bılgısayar oyle gosterıyor dedı hataları sıfırlamadık pc den abıcım sen gec yagı fılan dedım olmaz yazılımla alakası yok dendı motor bakımı yapılıp bakılacak duzelmesse depo sokulecek dedı 1000 lıra fatura cıkardı hatayda ıkamet edıyorum severek aldıgım araca allah belamı versınkı gormek ıstemıyorum boyle berbat bı servıs olamaz ww mı satıp fordu aldım ya basımı nereye vursam yerıdır bu sorunu yasayan arkadaslar bı yardımcı olursa sevınırım cunku pınpırıklı bı ınsanım bn arabaya kendı parcam gıbı bakıyorum ve bu durum cok canımı sıkıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Erdal Eren Güzel,   Aracınız kaç KW acaba ruhsatta yazıyor. O daha iyi bilgi verir. 4 senelik bi araç almışsınız. Bu aracın önceki sahibinin nasıl kullandığına bağlı. Fordun kötü bir araç markası olduğunu göstermez. Serviste de sanırım sizin için en ufaktan başlayıp kontrol ediyorlar. Aracınızın yağ yakmasını yağınızı değiştirerek engelleyemezsiniz. Segmanın aşınmasıyla vs alakalı bi şey. Keşke aracı alırken bir ustaya götürüp kontrol ettirseydiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

110 luk focus 2 110 beygır yanı

Yineliyorum:

Üyeliğinizi tamamlar ve aracınızı doğru tanımlarsınız 'çünkü 110 hp focus yok' cevap vermeye çalışırız bu arada önceki aracınız veya sonraki bizi ilgilendirmiyor yorulmayın yazarak 

Bu bölüm focus 3 yeri ayrıca burada yazılanlar ile alakası yok motor bile farklı bilmem anlatabiliyor muyum? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yag yanmis dedigim degismewsi gerekiyor araci iki ustaya ve ayrica expertize gecirdim
Ruhsat 80 kw

Experde sadece 8 beygirlik bi guc kaybi gorundu arac duzenli olarak 2013 kasima kadar duzenli olarak servise girmis biz sanayide yagi degistirdik ama bilgisayara baglayip bakima girdigini yazmadk arac iyi cekisi olsun her konuda 1 aydr biniyorum ne yag ne su eksiltti sadece bu durum canimi sıktı arada bir yapıyor surekli olan birsey degil
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Slm aleyküm. Aracim 2013 focus tdci titanium sedan. Hafif silkeleme bendede var 1. Vitesten 2 ye gecerken. Ama benim asıl sorum 

--4 dakika sonra eklendi--

Slm aleyküm aracim 2013 focus tdci sedan titanium.  Hafif silkeleme benim aractada var 1.den 2 ye gecerken ve kalkislarda. Servis sorun yok dedi. Ama asıl sorum şu araç rolantide iken soğuk veya sicakken farketmiyor devir yukseltirken 4500 de sanki depremler oluyor ayagi sabit tuttukca deprem devam ediyor biraz daha yuklenince kesiyor 5000 devirlere cikiyor. Sorun ne olabilir acaba. Yakinda servise gidicem ama bilen var mi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle herkese selamlar. Fokus 3 tdci trend x aracimds titreme sorunu meydana geldi. Bu sorunla ilgili araştirdigimda çok fazla şikayet olduğunu farkettim. Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki ford servisleri çok ama çok kötü. 5 defa servise gidip her gidişimde saatlerce bekleyip bir şey yok bu arabada denilerek eli boş döndüğüm servisten nefret ettim. Bir servis bu kadar mi  kötü olabilir. Her seferinde araci bilgisayara baglayip baska hicbirsey yapmadan sorun dediler. Ben hicbir sey anlamama ragmen motor takozundan, enjektorlerden, volant baskı balatadan vs olabilir mi acaba deneme rağmen onlarda hiçbir sıkıntı yok gayet iyi dediler. Tabi araç garantili olduğu için servis dışında başka bir yere de götürmek istemiyordum. Ancak titreme sorunu ciddi anlamda psikolojimi bozmuştu. Servisten son çıkışımdan sonra sanayiye gittim. Rastgele bir dükkanın önüne yanastim. 20 yaşlarında bir çocuk geldi sorunu söyledim. Arabayı çalıştırdı indi aşağı motor kaputunu açtı baktıktan sonra motor takozundan kaynaklanıyor dedi. Ama görünürse gayet sağlam hic birşey yokmuş gibiydi elle falan anlaşılmiyordu. Ben emin misin dedim eminim dedi. Hatta isterseniz ispatlayayim dedi. Motoru alttan hafif kaldırdı ve titreme sıfırlandı. Ben şok oldum. Hemen servisi aradım. Durumu anlatınca servise gelin bakalım dediler. Inanın aracı hiç calistirmadan bakmadan direk motor takımlarını değiştirdiler ve titreme sıfırlandı. Ben çok kızdım tabi. Şikayet edeceğim korkusuyla ilgi alaka arttı. Sizin aylarda anlayamadiginiz sorunu sanayide 20 yaşında bir çocuk anladı dedim. Sözde usta geçinen kişi ben aslında farketmiştim gibi gevelemeye başladı. Ya garanti kapsamında olduğundan ya da gerçekten isbilmez sözde usta bunlar. Ben 2. ihtimali daha kuvvetli gördüm. 

Sözün özü aynı problemi yaşayan arkadaşlar enjektör o bu işlemi yaptırmadan önce aracın motorunu alttan destekle yukarı doğru hafiften kaldırtin titreme geçiyorsa motor takozlarindan kaynaklanıyor demektir bilginize. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.