Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus -Silkme Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar bu silkeleme sorunu ile ilgili TDCI F3 lerde aracın devrinin 750 ila 1100 aralığında durmadığı konuşulmuştu.

Şunu sormak istiyorum; aracınızı hiç gaza basmadan ayağınızı yavaş yavaş debriyajdan kaldırarak yürüttünüz araç sabit bir hızda ilerlerken devir saatinde hangi devri görüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bu silkeleme sorunu ile ilgili TDCI F3 lerde aracın devrinin 750 ila 1100 aralığında durmadığı konuşulmuştu.

Şunu sormak istiyorum; aracınızı hiç gaza basmadan ayağınızı yavaş yavaş debriyajdan kaldırarak yürüttünüz araç sabit bir hızda ilerlerken devir saatinde hangi devri görüyorsunuz?

Bakmam lazım ama 750-900arası birşey. Rolanti devri gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar arkadaşlar 2012 f3 dizel style plus sahibiyim ben de.

Aynı silkeleme sorunu bende de var.Başta önemsememiştim ancak özellikle şehir dışı nda çokça başıma gelmeye başladı.Araba aniden sanki gaz kesiyor.-Aslında ayağını gazdan çekme gibi bir durum değil zira gazdan çekince araba aynı düzeyde bir süre gidiyor- Silkeliyor tam tabiri bu.

Ben de sizin dediğiniz gibi yakın zamanda servise gitmeyi düşünüyorum.

Görüşmek üzere...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar arkadaşlar 2012 f3 dizel style plus sahibiyim ben de.

Aynı silkeleme sorunu bende de var.Başta önemsememiştim ancak özellikle şehir dışı nda çokça başıma gelmeye başladı.Araba aniden sanki gaz kesiyor.-Aslında ayağını gazdan çekme gibi bir durum değil zira gazdan çekince araba aynı düzeyde bir süre gidiyor- Silkeliyor tam tabiri bu.

Ben de sizin dediğiniz gibi yakın zamanda servise gitmeyi düşünüyorum.

Görüşmek üzere...

volkan bey ayı durumla ilgili bende servise gidip yazılım yüklettım,tamamen geçti diyemem ama sıklığı oldukca azaldı eskıden 100 km sehir dısında 2-3 kez yaparken,son denememde 1300 km(650+650) gidişte 2 sefer yaptı,,ya da ben kacırdım..ama azaldı gibi görunuyor,sehir dısına ondan sonra da hiç çıkmadım,yakın zamanda bi daha cıkarsam hiç yapıp yapmadıgını yazıcam buraya
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.ve 2. viteste yığılma tarzında oluyor,ama bu benim kullanımımla mı alakalı hala anlayamadım,7-8 yıldır arac kullanıyorum fakat dizel arac aktif bi şekılde hiç kullanmadımfocusdan önce,5500km oldu ama ben hala 1 v2 2 de yığılma yaptırıyorum,sorun bende mi yoksa aracta mı onu daha çözemedım,,, yüksek viteste olan (özelllıkle 6.vites hız 120 civarı iken) volkan beyın de dediği gibi sanki araca yakıt gitmıyormus,ya da yakıt yolları anlık tıkanma geçirmiş gibi araba silkeleme yapıyor,1-2 sn güçten düşer gibi oluyor,hatta yanımda oturan kişiyi uyardıgımda silkelemeyi takip etmesı konusunda o da hissedebiliyor yolcu oldugu halde..bu silkme sorunu için servis yazılım yükledi sıklığı azaldı gibi geldı bana,ama tekrar uzun yol deneme fırsatım da olmadı acıkcası,su an tam olarak son durum nedir onu bilmıyorum...sırf bunu denemek için de uzun yola gitmek mantıksız...çünkü bunu hissetmek uzun ve düz yolda,uzun soluklu 6.viteste gittiğimde rahat anlayabılıyorum,,belkı şehir içinde farklı viteslerde de yapıyor ama sehir içi trafıgınden ve yolların bozuklugundan dolayı anlayamıorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben daha önce birkaç kez yazmıştım. Bir ve ikinci viteste yapıyor. Üst viteslede benim arabada hiç hissetmedim. Düşük vitesdeki 900-1100 devir arası rolanti ayarından oluyor bence, motorda o devirde titresiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.ve 2. viteste yığılma tarzında oluyor,ama bu benim kullanımımla mı alakalı hala anlayamadım,7-8 yıldır arac kullanıyorum fakat dizel arac aktif bi şekılde hiç kullanmadımfocusdan önce,5500km oldu ama ben hala 1 v2 2 de yığılma yaptırıyorum,sorun bende mi yoksa aracta mı onu daha çözemedım,,, yüksek viteste olan (özelllıkle 6.vites hız 120 civarı iken) volkan beyın de dediği gibi sanki araca yakıt gitmıyormus,ya da yakıt yolları anlık tıkanma geçirmiş gibi araba silkeleme yapıyor,1-2 sn güçten düşer gibi oluyor,hatta yanımda oturan kişiyi uyardıgımda silkelemeyi takip etmesı konusunda o da hissedebiliyor yolcu oldugu halde..bu silkme sorunu için servis yazılım yükledi sıklığı azaldı gibi geldı bana,ama tekrar uzun yol deneme fırsatım da olmadı acıkcası,su an tam olarak son durum nedir onu bilmıyorum...sırf bunu denemek için de uzun yola gitmek mantıksız...çünkü bunu hissetmek uzun ve düz yolda,uzun soluklu 6.viteste gittiğimde rahat anlayabılıyorum,,belkı şehir içinde farklı viteslerde de yapıyor ama sehir içi trafıgınden ve yolların bozuklugundan dolayı anlayamıorum

Bu farklı bir durum; ben yüksek hızda hiç kesiklik hissetmedim şu ana kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizin bu yüksek hızda silkme dediğiniz benimde başıma geldi galiba ama aynı şeymi bilmiyorum.100 km/h hızla ,hız sabitleyici açık giderken araç birden bayılır gibi oldu.Akabinde motor altından gelen garip seslerle birlikte tekrar toparladı ve normale döndü.Benim birşey anlamaya fırsatım olmadı ve sadece birkere başıma geldi.Üstündende 2 ay geçti tekrarlamadı.Acaba aynı sorundanmı bahsediyoruz.?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu arada selenoid valfi denmiş eski aracım opel astra 1.3 dizelde böyle bir problem vardı araç 90km zor çıkıyordu devir olarak 3000i geçmiyodu aracın performansında gözle görülür şekilde düşüş vardı arkadaşın sorunu sanırım valften değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaslar servise yazılım yüklettikten sonra araçtaki tekleme durumu azalmasına rağmen hala devam ediyor..ve 6.viteste arac tekleme yapıyor.bursada bi ford servisinde bi uzmanla görüştüm daha önce bu durumla karsılastıgını bazı şase nolarında bu durumun oldugunu söyledi ve çözümünü bildiğini söyledi.Cumartesi günü randevu aldım ve bursaya gidiyorum..bu dertten muzdarip arkadaslara çözümü olması halinde bilgi aktarıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.