Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus -Silkme Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

öyle ki ben yıllardır kullandıgım tüm araclarda en keskin rampalarda dahi el freni kullanmadan hiç sorunsuz kaldrıan biriyim..canım cok sıkıldı...ya ben buna kendı yöntemlerımle care bulucam...,inanmıyorum buna ama; belkı de arabanın yabancılıgını cekıyorum dıyelım,......bi süre bakalım denicem yabancılıktan mı kaynalanıyor su an 2500 km deyım.olmazsa baska careler düşünme durumunda kalabilirim bu rampa olayından ve gecmezse tekleme olayından dolayı...belki de rampada kalkamama sorunu 6.viteste yaptıgı anlık silkme sorunuyla alakalı bi sorundur....bu arada cok gerginim arkadaslar kusura bakmayın onlarca kez başarısız kalkış denemesinden sonra:(((

Özcan aracını denemek isterim, buraya geldiğinde vaktin olursa beni ara, gerekirse gösteririz de burada ve çözeriz sorununu, gergin olmaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ama gerilememk elde değil cem bey,ben 2.el aracın sanayi çilesinden kurtulmak için bu aracı aldım.yine servis yollarındayım 2 günde 1 ..eger bu sorunlar silsilesi böyle devam ederse ben bu aracı reddederım almazlarsa da satar,wv yada opel alırım..bugun bi daha denedim keskin rampada debriyaj aşırı yukarıda kavrıyor ve milimetrik kavrıyor hadi bu belkı alısılarak düzeltilebilir,fakat arac son gaz da versem gaz yemıyor gaz pedalı tamamen boşta,pedala rampa kalkısında tepki vermıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vw Opel alın bakalım :)

Bakınız servis bu yüzden varın, verin ellerine kardesim bu düzelene kadar yapın deyin, Ford a akıllı bir mail atın..

Can sıkmaya gerilmeye gerek yok yani..

Vw Opel, Ford'dan sorunsuz araba degil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dediğiniz gibi yapıcam yarın anahtarı atıcam önlerine,,eğer bana bu aracı sen kaldıramıyorsun derse ögret o zaman bana,sonucta bu uzay mekiği değil sadece özel astranot eğitimi alan kullanabilsin..eger baska bi sorun varsa da düzeltilsin dicem,düzeltmezlerse de arabayı almıcam bırakıcam orada,fordu arıcam yapcak bişey yok... akıllı mail nedir yakup bey,nasıl bir sistem nasıl atıyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dediğiniz gibi yapıcam yarın anahtarı atıcam önlerine,,eğer bana bu aracı sen kaldıramıyorsun derse ögret o zaman bana,sonucta bu uzay mekiği değil sadece özel astranot eğitimi alan kullanabilsin..eger baska bi sorun varsa da düzeltilsin dicem,düzeltmezlerse de arabayı almıcam bırakıcam orada,fordu arıcam yapcak bişey yok... akıllı mail nedir yakup bey,nasıl bir sistem nasıl atıyoruz

Satıp Vw alacam bu nasıl araba gibi cümleler kullanmadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bunu bu kadar kişiselleştirmeye gerek yok sonucta bu aracları ford kullanıcıları üretmiyor,benimsemenizi anlıyorum,aracı sevedebilirsiniz ama sonucta bir esyadır ve bu bizim becerimiz yada beceriksizliğimiz değil yakup bey bence,,yada biz firma yetkilisi yada ya da sahibi de değiliz... focusa hakaret ettirmem diyorsunuz:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bunu bu kadar kişiselleştirmeye gerek yok sonucta bu aracları ford kullanıcıları üretmiyor,benimsemenizi anlıyorum,aracı sevedebilirsiniz ama sonucta bir esyadır ve bu bizim becerimiz yada beceriksizliğimiz değil yakup bey bence,,yada biz firma yetkilisi yada ya da sahibi de değiliz... focusa hakaret ettirmem diyorsunuz:)

Ölçü çerçevesinde buradan daha fazla eleştirilen 1 ortam daha bulmanız zor ..

Ama nerede nasıl seyler konuşmaya dikkat etmek gerekiyor.. Nispeten araçlarını seven insanlar ile muhatap olduğunu düşünmelisiniz..

Burada isimler önemli degil. Ben sizin yerinizde olsam ; atıyorum, hiç burda yazmam gerekirse yarın satarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence nesnelere aşık olunmaz,bence demokratik olmalı,burada focus kullanıp hiç sevmeyen begenmeyen biri de yorum yapabilmeli..sonucta dünyanın en muhtesem aracı değil ki ona bile yapılabilir,,,burda kişisel bi saldırı yok,.bence olayı abartmaya gerek yok,yok aracı da birisi söyledi diye almadım gittim begendım aldım,satmaya karar verırsem de birisi söyledı dıe yapmam..olayı duygusallastırmaya da gerek yok bence

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yeni bir araçta yaşadığınız problemler sebebiyle çoğu insan gibi markaya kızıyorsunuz. Problemin kaynağı sizmi yoksa araç mı bilmiyorum ancak elektronik biraz şans işi. siz bir üründen çok memnunsunuzdur bana tavsiye edersiniz , bende alırım ancak bir sürü problem yaşayabilirim. Bu durumda siz aldığınız ürünün markasını çok seversiniz ben nefret ederim. Bir markayı gerçekten büyük kılan şey, yaşadığınız problemlerden çok, problemler sonrasında aldığınız hizmetin kalitesidir/sizi memnun kılmasıdır.

Umarım problemlerinizi servise iletip en kısa zamanda çözümlendirirsiniz.

Yigit Celik tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu bende farklı birsey demiyorum. Buradan daha fazla eleştiren 1 site gösteriniz özelden atın mümkünse :)

Çözmek için uğraştığımız seyleri tabi sergilemedigimiz için boyle görülebilir :)

Sadece dikkatli olalım dedim sizde alınmayın yani. Çünkü bazen öyle oluyor ki konu birden bire değişiyor. Tutulmuyor .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaslar sabah servise verdiğim arabayı henüz aldım.6.viteste yaptıgı tekleme için..araca yeni yazılım yüklemişler tabi ben haliyle bilgi ekranı vs.bi değişiklik olmamış,neyse konuya gelıyorum yazılım yuklenmesınden sonra 60-70 km denemişler sorun cıkmadı dediler,bende aldım ve ankara yoluna cıktım 30 km de ben denedım bır kez yaptıgını hissettim ancak o sırada bı kamyon sıkıstırmıstı benı tam konsantre degıldım,farkında olmadan gazdan biraz ayagımı cekmıs olabılırım ve bundan dolayı yapmıs olabılır,servısten bı süre takıp etmemi yınelerse tekrar gelmemi söylediler,haftaya 500+500 km antalya ya gidip gelıcem ve sorunu takip edıcem...Rampa olayına gelirsek bugun servisten cıkınca özellıkle eskısehırdekı yumusak rampaardan sert rampalara kadar sokak sokak dolasarak aracın kalkısını her bırınde onlarca debriyaj+gaz kombinasyonu yaparak denedim.hafif rampalarda cok sıkıntı yaratmadan kalkıyor fakat keskin rampalarda (onlarca kez denedim) hiçbir debriyaj gaz kombinasyonuyla arac hiç bi şekılde kalkmıyor geriye kacıyor devir düşüyor ve stop edıyor(hill holder bende yok bu arada).aracı keskin rampada el freni ile kaldırmaktan baska hiçbir normal kalkıs caresi yok...el freni çekerek de tek kalkma sansı ayagı frenden cekıp durur konumdayken gaza iyice yüklenıp(1.vites normal kalkıs gazından cok cok fazla yuklenerek)el fernını bırakarak kalkma ile mümkün....ben yıllardır arac kullanıyorum bı cok marko model arac da kullandım ama bu kalkış sorunlu onu anladım...çünkü tüm debriyaj-gaz kombinasyonlarını denedim kalkmak için ama her defasında kalkmıyor gerıye kacıyor daha fazla gaza basıp kasarsan arac gaz yemeyıp stop edıyor....şimdi bu aracın kötü bir özelliği mi yoksa bir sorun mu?BEN BU ARACI YUKSEK EGIMLI RAMPADA KALDIRAMIYORUM. :)(sinirlerimi de cok bozdu ayrca insanlar kalkamayınca veya kacırınca acemi gözuyle bakıyor,hele bı de arkadaki korna çaldı mı!uvvvvvv)

ben size hak veriyorum. ancak diğer yorumcuların beğenmediysen sat tarzındaki yaklaşımları anlaşılır gibi değil. 2-3 ay kullanımdan sonra bu araç 6-7 bin tl değer kaybedecek. bu kaybı firmamı karşılayacak yoksa sat diyen arkadaşlarmı.

sahibinden com. a bir bakın isterseniz daha 6 ayını doldurmadan satılığa çıkartılan kaç focus var? Acaba neden bu araçlar satılığa çıkartılmış henüz 2-3 bin kmde iken. buradan şunu öğrendim bu tip araçları almayacaksın çünkü bir sorun yumağı satın alma ihtimalin çok yüksek.

umarım sorununuz çözülür. birde rampa kalkışlarındaki sorunu çözerseniz benide bilgilendirdiğinizde bende benim araçtaki kalkış problemini çözebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araçta hill holder olduğu için çok doğru yorum yapmak zor. Ama anlattığınız durum normal değil. Her araba rampa kalkışta zorlanır, devri 1500-2000 civarına getirip sabit tutarken kalkamıyorsanız araçta problem var demektir. Üst viteslerde hissettiğiniz kesiklikte bunun işareti olabilir. Daha önce dizel kullandığınız için o tür bir acemilik durumu olmaz. En fazla kavrama noktası alışkanlığı olur ki, siz dünkü şöför değilsiniz. Öncelikle aracı çevrenizde düzgün bilinen bir servise götürüp duruma bakın. Düzelme yoksa Ford müşteri hizmetlerini ararsınız. Sonuçta yakıt aldığınız yer, ateşleme sistemi, baskı balata gibi parçalardan birinde sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaslar bu sabah servise gittim.benım aracım rampada kalkmıyor dedim.kalkar nasıl olur falan dediler... bana en iyi ustanı ver rampaya cıkalım dedim..hay hay dediler cıktık usta ilk denemesinde kalkamadı geriye kacırıp stop etti,,bi daha da denemedi..ve hala sorun yok ayagına giriyor,böyle rampada el freniyle kalkacaksın diyor,böyle birsey olabılır mı dedim.el frenıyle kalkmak ne kadar saglıklı,aynı rampada baska araclar el frensız kalkabılırken ben neden 1.6 115 beygir aracta el frenı ıle kalkmak zorundayım dedim..öyle ki usta kıvırma işine giriyor çünkü bizim bütün arabaları denediğimiz bi rampa var oraya gidelim dedi,ondan önce kalkıs ile ilgili hiç bi sorun yasamadık demıstı,aracı kaldıramadı,soruyorum daha önce burada aracları nasıl kaldırdınız,daha önce sorun yasamadık dediğine göre bütün denediğin araclar burada kalkıs olmalı ama sen bunu kaldıramadın.....bu arabayı ya alın ya düzeltin ben böyle kabul etmıyorum dedim aracı...sonra onlar da bu durumu fordla göruseceklerını baska yasayanlar var mı onu ögreneceklerını söyluyorlar ve bu sorunda hiç bi aracda yok diyerek yalnızlaştırmaya çalısıorlar...biz daha önce böyle bı arıza görmedık dıyorlar..ARKADASLAR SİZDEN İSTEĞİM AYNI SORUNU YASAYAN KİŞİLER VARSA HEMEN SERVİSE VE OTOSANA ŞİKAYETTE BULUNSUN,emsal teşkil edelim birbirimize

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.