Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus -Silkme Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Daha önce nadirende olsa başıma gelmişti ama özellikle Son 2 gündür 1. ve 2. viteste ağır ilerleyen trafikte hem silkme hemde öne yığılma oluyor. Can sıkıyor bu durum.

Silkme durumu bizim araçta da var sanırım. Fakat babam debriyaja alıştığını, eskisi kadar yapmadığını söylüyor. Ben de uzun süreli aralıklarla sürdüğüm için "Arabaya alışamadım" diye düşünüyordum. İstanbul'a gittiğimde servise uğrayalım en iyisi. Güncelleme vs. varsa yaptıralım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanırım benim geçtiğini umduğum 120 km hız civarlarında olan silkme sorunu sanırım yine devam ediyor.Bu sabah rampadan çıkarken yine silkme yaptı uzun bir süreden sonra.. .Sanırım bursada yaptırdıgım enjektör yerlerinin değiştirilip yazılımı güncelleme olayı da sorunu çözmedi..Servisle görüştüm tekrar silkelemne çözülmezse ford servis mühendisi çağrılacak ve soruna bir de o bakacak..artık yine çözülmezse değişim talep edicem

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Silkme durumu bizim araçta da var sanırım. Fakat babam debriyaja alıştığını, eskisi kadar yapmadığını söylüyor. Ben de uzun süreli aralıklarla sürdüğüm için "Arabaya alışamadım" diye düşünüyordum. İstanbul'a gittiğimde servise uğrayalım en iyisi. Güncelleme vs. varsa yaptıralım.

Bende ilkin öyle düşündüm ayağım daha tam alışmamıştır dedim debriyaja. Ama bazen bariz şekilde oluyor. Özellikle 2.viteste oluyor.... Üst viteslerde hiçbir problem yok yığılma vs. gibi. Uzun yol yaptım 500km gidiş 500km dönüş hiç bir problem yok ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende ilkin öyle düşündüm ayağım daha tam alışmamıştır dedim debriyaja. Ama bazen bariz şekilde oluyor. Özellikle 2.viteste oluyor.... Üst viteslerde hiçbir problem yok yığılma vs. gibi. Uzun yol yaptım 500km gidiş 500km dönüş hiç bir problem yok ...

Aynısını bende yaşıyorum 1. vitesden 2.vites e geçişlerde yapıyo sadece ama devir i 3000 civarında 2 . vitese attıgın zaman yapmıyor.Geçen sevis elemanıyla test sürüşünde dikakt etmiştim şehir içinde hiç silkinme yapmadan kullanıyordu.Sanırım bir nebze de debriyaj alışkanlıgı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdiye kadar üç dizel bir 1.0 EB kullandım, hiç öyle silkme milkme yaşamadım, dizeller kiralık veya arkadaş arabası, 1.0 EB test aracı idi.

Bu silkelenenler bir hayli çoğaldı, şunun artık bir adını koysak da rahat etsek...

Yakıt beslemenin rölantiden yük konumuna geçişteki aksaması ise bir üst vitese geçitiğinizde aracın 1000-1200 dd civarında olması ve sizin göreceli güçlü gaza basmanız hali söz konusu olmalı, öyle mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1L eb u 15 km kadar test ettim..silkeleme yoktu, sadece ayağımı eski aracımdaki gibi debriyajdan hızlı çekersem titreme(kavrama sorunu) yaptı..

sonra yavaş çekmeye başladım vites geçişlerinde hiç sorun olmadı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdiye kadar üç dizel bir 1.0 EB kullandım, hiç öyle silkme milkme yaşamadım, dizeller kiralık veya arkadaş arabası, 1.0 EB test aracı idi.

Bu silkelenenler bir hayli çoğaldı, şunun artık bir adını koysak da rahat etsek...

Yakıt beslemenin rölantiden yük konumuna geçişteki aksaması ise bir üst vitese geçitiğinizde aracın 1000-1200 dd civarında olması ve sizin göreceli güçlü gaza basmanız hali söz konusu olmalı, öyle mi?

Buna artı olarak ayağın debriyajdan biraz hizli çekilmeside bir sebep ayrica. Kavramanin bu konuda hic toleransi yok sanki. Her araba yapar ama bunda normalden fazla sanki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buna artı olarak ayağın debriyajdan biraz hizli çekilmeside bir sebep ayrica. Kavramanin bu konuda hic toleransi yok sanki. Her araba yapar ama bunda normalden fazla sanki.

Ben aracı ne kadar yavaş kaldırmaya çalışırsam o kadar öne yığılma ihtimali artıyor. Bence aracın gaz pedalı da aşırı hissiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yazılım Yükletin...Sorun kalmıyor...Tek Çare Yazılım yükletmek....

çok doğru ben 11500 km de yıllık bakıma girdim çıktım yazılım güncellendi ve silkme sorunu oldukça azaldı bunun bir sebebide debriyaj alışakanlığımızı biraz değiştirememiz olsa gerek performans için uygun bir yapısı yok 1 ve 2 inci vitesler için
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dun sabah her zaman aldigim opet yerine totalden full ledim depoyu. Silkeleme yok oldu diyebilirim. Debriyajdan ayağımı hızlı çekmemeye de dikkat ediyorum.

Ya sen ona ya o sana alıştı.

Arada böyle geçici iyileşmeler olur, telaşlanma...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.