Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus İnceleme - 4K & 5K - Titanium - Candy Red

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Siz böyle dedikçe kalmayacaktır..Ama buranın bir amacı da bunu yanılgıyı yıkmaktır..Liste yapsak orada üretilen araçlar diye ağzınız açık kalabilir.

Neyse çin'i bilen bilir zaten. :D Açıklamaya gerek yok

BMW nin Çinde fabrikası olduğunu biliyorum.

Çin malı kalitesiz mal diye bir şey yoktur arkadaşlar. Çinin türk tabiriyle merdiven altı firmalarında üretilen ürünleri kalitesiz olanlarıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony telefonum vardı, k750 çin üretimiydi ama kulandığım en uzun en dayanıklı telefondu. Kaç kere yerden yere çalmışlığım var :D

Bi kere de bizim için çal da dinleyek hele..

"yerden yereee aaaah yerden yereee aaahh aaşık oldum sana"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz böyle dedikçe kalmayacaktır..Ama buranın bir amacı da bunu yanılgıyı yıkmaktır..Liste yapsak orada üretilen araçlar diye ağzınız açık kalabilir.

Neyse çin'i bilen bilir zaten. :D Açıklamaya gerek yok

Yakubun Çinli oduğundan şüpheleniyorum ben :D Bana Çinde üretilen ve Türkiyede satılan Wolksvagen,Opel,Renault ya da Citroen marka bir Otomobil sayabilir misiniz acaba?Çok merak ettim :o

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubun Çinli oduğundan şüpheleniyorum ben :D Bana Çinde üretilen ve Türkiyede satılan Wolksvagen,Opel,Renault ya da Citroen marka bir Otomobil sayabilir misiniz acaba?Çok merak ettim :D

Tüm vw ler oraya geçiyor.

Saygılar

Fransızlarla ilgilenmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özellikle ABD üretimli E36 lar abi sorun küpü. parçalarıda farklı diğer E36lardan bulunmuyor

Ben BMW Mercedes sormadım ama bu markaların Çinde üretilmiş ve Türkiyede satılan hiçbir arabasını da duymadım,haa özel olarak getirtilen vardır belki ama fason üretimli Çin yapımı BMW Mercedes Türkiyede satılan duymadım...Benim merak ettiğim Wolksvagen,Opel,Fiat,Citroen Peugeot,Skoda gibi hangi markanın Çinde üretilipte Türkiye de satılan otomobili var? Otomobil diyorum ama,kamyon,kamyonet,traktör,motosiklet veya bisikletten bahsetmiyorum...Meraktan soruyorum tamamen,yanlış anlaşılma olmasın,alınma,gücenme olmasın dostlar... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin üretimden anladığınız nedir ?

Aracın çinde yapılanması hiçbir şekilde söz konusu olamaz bu focustada böyle olacaktır. Önemli olan mühendislik ve AR-GE dir.

Türkiyede üretilen araçler %100 olarak Türk malımı ? Motor bir yerden geliyor diğer aksamlar bir yerden geliyor Tabii ki Türk üretimli parçalarıda mevcut. En son toplama aşaması sadece Türkiyede oluyor araç yerli üretim deniyor ondan sonra.

BMW ninde Türkiyedeki ve Tüm avrupadaki modellerinde çin üretimi olanlar mevcuttur. Ayrıca tüm elektronik aksamları komple çin üretimidir.

BMW ve Mercedes gibi dünyanın en iyi 2 büyük firması çinde araç üretmekten gocunmuyor ?

İşçiliğin ucuz olmasından kaynaklanan ucuzluğu malzeme kalitesi olarak algılamayın

Araçlar aynı malzemelerle ve aynı standartlarda üretiliyor. Ufak tefek montaj farkları vardır. O kadar oda sizin şansınızadır Robot işçiliğinden çıkıpta insan işçiliğine geldiği kısımda aracın Çin üretimindede sorun çıkabilir Alman üretimindede. O da insanın her zaman aynı performansı gösteremeyeceğinden dolayı kaynaklanan sorunlardır. Ve tamamen şanstır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin üretimden anladığınız nedir ?

Aracın çinde yapılanması hiçbir şekilde söz konusu olamaz bu focustada böyle olacaktır. Önemli olan mühendislik ve AR-GE dir.

Türkiyede üretilen araçler %100 olarak Türk malımı ? Motor bir yerden geliyor diğer aksamlar bir yerden geliyor Tabii ki Türk üretimli parçalarıda mevcut. En son toplama aşaması sadece Türkiyede oluyor araç yerli üretim deniyor ondan sonra.

BMW ninde Türkiyedeki ve Tüm avrupadaki modellerinde çin üretimi olanlar mevcuttur. Ayrıca tüm elektronik aksamları komple çin üretimidir.

BMW ve Mercedes gibi dünyanın en iyi 2 büyük firması çinde araç üretmekten gocunmuyor ?

İşçiliğin ucuz olmasından kaynaklanan ucuzluğu malzeme kalitesi olarak algılamayın

Araçlar aynı malzemelerle ve aynı standartlarda üretiliyor. Ufak tefek montaj farkları vardır. O kadar oda sizin şansınızadır Robot işçiliğinden çıkıpta insan işçiliğine geldiği kısımda aracın Çin üretimindede sorun çıkabilir Alman üretimindede. O da insanın her zaman aynı performansı gösteremeyeceğinden dolayı kaynaklanan sorunlardır. Ve tamamen şanstır.

Ya alınma Yakup,ben merakımdan soruyorum,aydınlatmanı rica ettim sadece,hakkaten bilmiyorum ve duymadım.

Üretimden kastım,otomobilin sacı,kaportası,mekaniği,çeliği,demiri gibi metal aksamı ... Diğer bölümlerinde zaten Çin egemenliği var,dünyada neredeyse elektronik ve plastik üretiminin tamamı çine kaymış durumda...Ayrıca Çin işçiliği konusunda da ciddi sıkıntılar olduğunu duyuyorum,malzeme kalitesi ne kadar harika olursa olsun sonuçta günlüğü 1 dolara çalıştırılan,aç-sefil veya bilgi donanımı olarak çok zayıf işçi ve mühendislerin elleriyle yaptığı montajlar ve üretimlerde mutlaka bir iğretilik,bir yapmacıklık sezinleniyor sanki...

Şu ana kadar yazılanlardan anladığım Çinde metal üretimi ve montajı yapılıp Türkiyede satılan Wolksvagen,Opel,Fiat,Peugeot,Citroen,Skoda gibi hiçbir markanın otomobil olarak Türkiyede sattığı bir aracı yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.