Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
  • 1
çağlar akça

Direksiyon Simidi Soyulması

Yakup Çağatay

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Mesaj Yakup Çağatay tarafından eklenmiştir

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 194 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yüzük gibi sert bir metali hassas bir yüzey olan deri direksiyonla temas ettirmek -hele ki genelde sol elimizi direksiyona dayayıp aracı bu şekilde yönlendiriyoruz- mutlaka deformasyona yol açar. 2015 model aracımı yaklaşık 18 ay kullandım. 17000 km'de iken sattığımda hiçbir deformasyon yoktu ama kesinlikle yüzükle kullanmadım ve güneş altında asla üzerini örtmeden bırakmadım. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
26 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Yüzük gibi sert bir metali hassas bir yüzey olan deri direksiyonla temas ettirmek -hele ki genelde sol elimizi direksiyona dayayıp aracı bu şekilde yönlendiriyoruz- mutlaka deformasyona yol açar. 2015 model aracımı yaklaşık 18 ay kullandım. 17000 km'de iken sattığımda hiçbir deformasyon yoktu ama kesinlikle yüzükle kullanmadım ve güneş altında asla üzerini örtmeden bırakmadım. 

Bende yüzükten şüpheleniyorum.
Ama deri çok ince değil mi.
Neredeyse şöyle biraz insan keseler gibi parmağımızı

bastırsak yüzülecek gibi.

Buda bana göre normal değil.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

yüzükten garantiye girmemesini anlarım ama yüzükten aşınacak deri kullanmayı forda yakıştıramıyorum. önceki nesilde ve sorun çözüldükten sonrakilerde problem olmadığına göre  bariz biçimde belli seride bu şekilde kalitesiz/direksiyonda kullanmaya uygun olmayan deri kullandılar ancak arkasında durmuyorlar.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
51 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Ama deri çok ince değil mi.

2015'lerin derisi gerçekten de çok yumuşak bir yapıya sahip. 2016 model aldığımda araç tesliminde ilk dikkatimi çeken direksiyonun bariz şekilde daha sert bir dokuya sahip olmasıydı. Cevaben de o seride çok problem çıktığı için bazı iyileştirmeler yapıldığı söylenmişti. 

39 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

yüzükten garantiye girmemesini anlarım ama yüzükten aşınacak deri kullanmayı forda yakıştıramıyorum. önceki nesilde ve sorun çözüldükten sonrakilerde problem olmadığına göre  bariz biçimde belli seride bu şekilde kalitesiz/direksiyonda kullanmaya uygun olmayan deri kullandılar ancak arkasında durmuyorlar.

Bence de. Madem 2015 modeller ile 2016'lar aynı şekilde üretilmedi o zaman bu da dolaylı yoldan hatayı kabullenmektir. Bana göre Ford'a yakışan, hata yaşanan arabalarda km bilgisine ve araç yaşına bakılmaksızın koşulsuz şekilde direksiyon değişimini sağlamaktır. Bu işi 1 yıl süreye veya belli bir km'ye bağlı tutmak hiç hoş değil. Bu sürelerin bitiminde problem yaşayanların günahı arabayı belki de biraz daha özenli kullanıp sorunla daha geç karşı karşıya kalmak mı?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
4 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Yüzüğe hiç bağlamayın ben hiç yüzük takmadım. Kimyasal kullandırtmadım. Suç tamamen fordun. Bunu herkes anlasın. 

Sadece sol elimi koyduğum yerde soyulma olunca,
yüzükten şüphelendim.
Ama derinin kalitesi kesinlikle uygun değil,
ve Ford markasına da yakışmıyor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Yüzüğe hiç bağlamayın ben hiç yüzük takmadım. Kimyasal kullandırtmadım. Suç tamamen fordun. Bunu herkes anlasın. 

suç tabi ki fordun ama malzeme dandik/uygunsuz olunca yüzük süreci hızlandırmış olabilir. cmaxi en son gördüğümde 100000i geçmişti ama direksiyonda bir şey yok (babamda takıyor yüzük) 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
01.10.2018 - 22:49 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

15000 km garantiden değişen direksiyon şuanda 33000 km de tekrar aşınmaya başladı. Valla uğraşmayacam artık. 

Bi şansımı deniyeyim dedim. Belki otosanın boşluğuna denk geliriz diye...🙂 An itibari ile  38000 km.de 2.direksiyonu değiştirdik. LİM VE CC tuşlarının yeride değişmiş bu sefer.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
15.12.2018 - 16:29 tarihinde, Oktay.Yıldızlı yazdı:

Konuyu şikayetvardan da dile getirdim sizlerde müsait olunca okursanız sevinirim belki birileri görür  umuduyla.

https://www.sikayetvar.com/ford/ford-focus-2015-direksiyon-simidi-soyuldu

Tüketici Hakem Heyetinede şikayetimi ilettim.

Ekran Alıntısı.JPG

Oktay.Yıldızlı tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.