Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

6 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ben ondan (görünüş/tarz) bahsetmemiştim ama bu (kullanışlılık kötü) benim görüşüm tabi, dileyenler ilgili başlık ve videodan bakabilir :) 

Her güzelin bir kusuru olur diyelimmi? :)

Zamanla alışırız, kullanıldıkça daha benimseniyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.06.2016 - 10:43 tarihinde, Kaan Yagizer yazdı:

2018 Ocak imalatı araç isteyeceğiz. Yani kuZu'lar 2018 Şubat sonu - Mart başı gelmeye başlayacak.

Eylül üretiminden kısıtlı bir miktarda araç (yaklaşık 200-250) önden alınacak, bunlar test araçları vs. olarak tescil edilecek.

... yani.  2017 son çeyreğinde (Ekim-Aralık dönemi) aracı deneme ve Şubat 2018 için sipariş verme şansınız olacak. 

Araç lansmanını da Eylül sonu - Ekim başı (2017) gibi yaparız (bence)

...yani Ekim 2017'de MK4 test video'su çekebileceksin :) 

10.06.2016 - 12:35 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Tutar, tutar.. Neden tutar focus en önemli flagship modelden biri. Zaten iyi satmıyor.  Fordun da borcu harcı yok.. Beceriksizlik dışında bir gecikme sebebi yok gibi görünüyor :)  

İşe bak.. Kaan 2017 ekimde test aracı olur demiş. Biz de sanki yıllarca geciken,  gele gele amerikan versiyonu gelen mondeoyu unutmuşuz da iyi satmıyor, çabuk değiştirirler demişiz. Ne büyük aymazlık bendeki :)  1 yıl geçmiş 2018 ekimde test aracı görsek şükür diyeceğiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısa kısa bazı güncellemeler: Namı diğer C519...

• Ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Uzak doğu için seri üretim 4. çeyreği bulabilir.
  • Sedan/Hb beraber geliştiriliyor. Bağımsız arka süspansiyon devam edecek. (Torsiyon da olacak) (Zaten konuşmuştuk)
  • Dingil açıklığı 2700 mm'ye uzanıyor. (Zaten konuşmuştuk)
  • Bununla birlikte boy fazla uzamayacak, HB 4400 mm'yi aşmayacak. 
  • Ön ve arka süspansiyon boyları kısalacak. (Kontrolde esnekliği arttırır.)
  • Ağırlık merkezi aşağı çekilecek.
  • Farlar, geçen gün çekimleri yakalandığı gibi olacak, 3 tür. Xenon yok hepsi Led ve Led'li.  (Zaten konuşmuştuk)
  • Hb ile gelen arka spoiler daha iyi aerodinamik katkı sağlıyor olacak.
  • Üst donanımda full LCD gösterge ekranı olabilir.  (Zaten konuşmuştuk)
  • Atmosferik motorlar olmayacak.  (Zaten konuşmuştuk)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

.

• Farlar, geçen gün çekimleri yakalandığı gibi olacak, 3 tür. Xenon yok hepsi Led ve Led'li.  (Zaten konuşmuştuk)

Önsezilerim thor çekicinin TR opsiyon listesinde olmayacağını söylüyor.

Son paylaştığın fotodaki full led far TR opsiyon listesinde yer alır ?

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat tahminleri okuyorum..Şuan bile 140 bandında..minumum 150 vs olur..dizel+otomatik..hayatımız, her şey opsiyon oldu artık..otomatik park var aracımda, bi kamera görüntü vs olaydı iyiydi..en boş vites ve direksyon araba alıyorsun..boş pakette canın önemi yok 2 airbag vs..bunun opsiyonu olur mu Allah aşkına..2012 yılında geniş gösterge var, 2013 te ekran opsiyon..vsvs..bir aracın standart, marka için olmazsa olmazları olur..kimlik..1. paket..bir tık üstü oyuncaklar 2. paket..ve her şey 3. paket..kaza, güvenlik içerikleri standart olmalı..hava yastıkları vb temel şeyler..üst donanımı alıyorsun üstüne bir ton opsiyon yine..ocakta aldım aracı hala kredi devam,  6-7 bin kafadan bankaya..ödeme durumu vs fiyatlar katlanıyor..ben öğretmenim, orta seviye diyelim(ki değil..tek öğretmen 3 büyük şehirde zor yaşar)..babam emekli olcak 34.yılında öğretmen..hiç mi fark olmaz aramızda..3 yıllık mühendis ile yılların mühendisi aynı mı..nasıl alacağız bu araçları arkadaşlar? vallahi her şey normalleşti..34 yıl sonucu babam orta- üst bir fiesta bile alamıyor..symnol bile 80 bin bandına çıkmış..pes..ya emekçi, işçi asgari ücretli kardeşlerimiz? özel sektör genel olarak 1 olan karı, 2 yapma derdinde..devlet nasıl daha alabiliriz derdinde..her şeyimiz vergi..yorulduk..mk4 için olmadı belki yorum ama fiyat tahminlerine bakarken daraldım yine..bağışlayın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Halit AYDIN yazdı:

daraldım yine..bağışlayın. 

Konuyu kirletmeden vurup kaçayım. 

%11.1 büyümüşüz güya, ama yanlış tarafta oturuyoruz. 

Vicdanımız rahat, namusumuz yerinde, ama cebimiz boş.

image.png

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Konuyu kirletmeden vurup kaçayım. 

%11.1 büyümüşüz güya, ama yanlış tarafta oturuyoruz. 

Vicdanımız rahat, namusumuz yerinde, ama cebimiz boş.

image.png

Abi haberi izleyip mutlu olacağıma seni okuyup karamsar oluyorum. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

K.A. Fuarının basın takvimi yayınlandı birkaç gün önce. Genel olarak firmalar 25 dk süre alırken Ford 45 dk ayırmış. Birkaç ürün birlikte ürün tanıtacaklar belli ki. Edge, Bronco, Ranger, Focus...? 

Şahsen Amerika'da tanıtılmayacağını, tanıtılmasının yanlış olacağını düşünüyorum. Ayrıca 1998-2018; Mk4 20. Yılında tanıtılmış olacak.

Screen Shot 2017-12-22 at 00.23.54.png

Screen Shot 2017-12-22 at 00.24.17.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.