Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.5 Tdci Powershift Kuga Teknik Değerleri [WLTP eklendi] ve Bol Resimli

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

8 saat önce, certac yazdı:

Günaydın

Bu araç dolu bir donanımla 130 lar seviyesinde satışta olursa ,özellikle ST Line versiyonu.Bana kalırsa bayağı kafa karıştırır.130bin seviyelerinde artık bu segmentte bütün markalar aşağı yukarı aynı.

Geçtiğimiz sene CR-V 1.6(160hp) kullandım.O aracın 8-9lt yakmasının sebebi 4x4 den dolayı ortaya çıkan 200-250kg fazlalık.

Yani 160hp araç yapılmış ancak ; bu ağırlık bu gücü törpülüyor.Şununda farkına vardım.CR-V de 4 çeker ihtiyaç olduğunda sadece otomatik olarak devreye giriyor.Ben 1 yıllık kullanımımda bu sistemin devreye girdiğini gösterir ışığın yandığını görmedim....

Şehir içerisinde kullanacaksanız bence hiç gerek yok 4 çeker araba almaya.İstanbul da 2015-2016 yılbaşı gecesinde biliyorsunuz epeyce bir kar yağmış hatta anadolu yakasında bir çok yerde yollar geç saatlerde kapanmıştı.O kar da bile gerek duyulmayan bir ağırlık sürekli taşınıyor.

Açıkçası ben bu araç geldiğinde sırf geniş araç ihtiyacımızıdan dolayı test edip almayı planlarım.

Geçen yıl 1.6 otomatik kuga ile kar deneyimim oldu ve üzerindeki 4 mevsim hankook lastikler ile. Şunu söyleyebilirim, karda bu lastikler ile çok iyi performans çıkarmıştı ve 4 çekerin tadını yaşatmıştı. 4 çeker sistemin kar-buz koşullarında devreye girmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu arada yeni crv ile kuganın 4 çeker sistemini karşılaştıran bir video vardı, crv çok temel testte çuvallıyordu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4x4 ihtiyacı pek yok diyen arkadaşlar hep İstanbul'da tahminim, biz ankara'da bol bol ihtiyaç duyuyoruz çünkü :) benim fiyatlandırma ile ilgili endişelerim var, titanium paket alıp üstüne selective benzeri opsiyonlar eklediğimizde mevcut selective fiyatının üzerine çıkacak gibi geliyor bana(1.5 Eb 182 için konuşuyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fırsat buldukça aracın derinliklerine inmeye devam ediyorum :) Bu sinyal lambasının beyaz görünen ama yandığında turuncu yanan versiyonu da var değil mi? 

--1 dakika sonra eklendi--

stoplar.jpg

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomobil para kazanmak için üretiliyor, kimsenin yüzünü güldürsün diye değil [emoji3] 
Tasarım kötüyse bu zaten bellidir ve makyaj yapılır. 
Focus 1 en güzel örnek. Son Mondeo'da keza öyle. Beğenilenler değişmez. Vw, Golf'ü formunu neden değiştirmiyor sanıyoruz? 
Bi arabanın yüzü değişiyorsa o çoğunlukla beğenilmemiştir. Bknz Focus 3. O ızgaralara laf demeyen kalmamıştır. Forumun tüm eski mesajları dimdik ayakta [emoji3] Sıkılan okusun dursun.

Ben hala begenmiyorum. Makyajsız daha güzel. Zeten beni dinleyen yok :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ötv muhabbeti beni makyajlı kuga beklemekten vazgeçirdi.  Ford Türkiye bu arabayı getirene kadar ötv yürürlüğe girer ve en az 30-35bin artar kuga gibi geliyor.2000.yilindan beri ilk defa bir sıfır araba almaya niyetlendim ona da devlet taş koydu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ötv muhabbeti nereden çıktı anlamadım ortada fol yok yumurta yok ama herkesin bi fikri var :D 

Ayrıca yıllardır 2.0'dan deliler gibi vergi alınıyor ama nedense gayri ihtiyarı bir haber yapılıyor o zaman milletin haberi oluyor. Demekki bu ülke sadece haber saatlerinde ilerliyor. Basını elinin altına al dilediğini yap.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Bu ötv muhabbeti nereden çıktı anlamadım ortada fol yok yumurta yok ama herkesin bi fikri var :D 

Ayrıca yıllardır 2.0'dan deliler gibi vergi alınıyor ama nedense gayri ihtiyarı bir haber yapılıyor o zaman milletin haberi oluyor. Demekki bu ülke sadece haber saatlerinde ilerliyor. Basını elinin altına al dilediğini yap.

Olay gayri ihtiyari haberden çok daha fazlası.otv arttırma yetkisi aldı bakanlık ve başbakan da açıkladı zaten aynı motorlu araçlardan küçük olanla büyük olanın aynı ötv'ye tabi olması mantıklı değil diye.arkasi boş değil yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Haldun K yazdı:

Olay gayri ihtiyari haberden çok daha fazlası.otv arttırma yetkisi aldı bakanlık ve başbakan da açıkladı zaten aynı motorlu araçlardan küçük olanla büyük olanın aynı ötv'ye tabi olması mantıklı değil diye.arkasi boş değil yani.

Nasıl sınıflandıracak şimdi peki bunu ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Nasıl sınıflandıracak şimdi peki bunu ? 

İşte orası muamma olduğu için her kafadan başka bir ses çıkıyor şu an. Ama benim tahminim en çok etkilenecek grup crossover ve 1.6 motorlu premium araçlar. Kuga, tucson, 320i gibi araçlar ciddi vergi artışı yiyecek gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cidden her tarafta okuyorum.Yorumlar oluyor.İnsanın inanası gelmiyor:)

Arkadaş parası olmayan fiat egea alabilen adam hınç ile ''neden ben 70bine 1.6 araç alırken zenginler 1.6 araca 200 bin veri aynı vergiyi ödüyor'' diyor.Kimse matematiksel oranlardan bahsetmoyor.Herkes kendi poposunun derdinde:)

Yahu çok basitçe sen 40bin diğer adam ise 140bin lira vergi veriyor:)

Ama uyanık hükümetimiz bunu öyle anlatıyor ki adeta fakir fukaranın her zaman olduğu gibi yanında yer alıp bmw,merso,vb araç alan insanları hakir görüp ders veriyorlar....

Yazık çok yazık.Görünen o ki gidişat günden güne batak......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Fırsat buldukça aracın derinliklerine inmeye devam ediyorum :) Bu sinyal lambasının beyaz görünen ama yandığında turuncu yanan versiyonu da var değil mi? 

--1 dakika sonra eklendi--

http://urun.n11.com/ampul/osram-krom-diadem-py21w-sinyal-ampulu-2-adet-s1282-P123750573

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 1.5 Tdci Powershift Kuga Teknik Değerleri [WLTP eklendi] ve Bol Resimli olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.