Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Focus 3 1.6 Tdci 2.el Piyasa Değer Analizi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Genelde çok sorulan bir soru. Kendime alır gibi liste yaptım, bunları takip ederken listeyi de paylaşmayı düşündüm.

Genel olarak araçlar temiz sadece bir kaç ilanda bazı detaylar var, bunları örnek teşkil etme amaçlı ekledim.

Değer P. dediğim şey; Gün fiyat/2.el fiyatı. Bu değer genel olarak 1.2xx olursa hemen satılıyor diyebilirim. Liste 3-4 günlük ve satılan(muhtemelen) araçları görebiliyorsunuz. 

İlk yılında dizel manuel düşük km ile yaklaşık %17'lik değer kaybı yaşıyor.

Not: Güncel fiyatlar, bu ay yaklaşık 2 bin zamlandı ve karşılıklı indirimler unutulmamalı.

Bilgi: Artık bitmiştir güncelleme :) 

Screen Shot 2016-09-25 at 14.05.33.png

Kum gri yazdıklarım, Teknotik gri.

Füme yazdıklarım, Manyetik gri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 August 2016 - 13:44 tarihinde, H. Cenk yazdı:

@Yakup Çağatay Bana asıl 2 nolu fırsat gibi geldi. tit+xn+sr 20binde Hb ve füme ..Listesi 100  olur onun.

edit : Pardon yavv.. düz fites mi bunlar  ? 

Hepsi düz aynen. Yenisini yaptım :D 

Donanımı bol km'si düşük isteyen için 1 numara.

Donanımı standart km'si düşük isteyen için 16 numara.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

otomatiş nerde otomatiş yahu... :blink: @Yakup Çağatay

Anlamadım :) Titanium'dan aşağısı kesmez, o fiyata erişemeyeceğimiz için şimdilik böyle -kendimiz için- listeledim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu kandırmaca yavv :D Kanmayın focusta değer kaybı korkunç.

Bak 1.5 tdci powershift style 5 kapı liste fiyatı kampanyalı 91 bin , kampanyasız 95 bin. 

http://apps.ford.com.tr/vehicleconfigurator/pdf/Yeni_Focus.pdf

Sahibinden de satılan 2015ler : hata boya kaza yok km 4500 74 bin TL ve satılmıyor pazarlık var hala..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-sifirdan-farksiz-4.500-km-de-dizel-otomatik-focus-327361690/detay

Bunda da hata boya kaza yok sadece 50bin km de ve fiyat 69bin . Hala da satılamıyor. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ceylan-kardesler-otomotiv-den-2015-focus-1.5-dizel-otomotik-bysz-323433637/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 August 2016 - 02:06 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Donanımı standart km'si düşük isteyen için 16 numara.

Bu da satıldı. 3-4 günde satılan 13 focus oldu. (Ve 12 numara da gitti)

Gönlüme yatan tek kaldı o da 1 numara :D 

Münferit örnekleri tek takip etmek mantıklı değil, sonuçta sadece yazılan var elde ne olduğunu bilemiyorsunuz aramadan sormadan. Yaptığım gibi 30-40 arabayı takip etmek yeterince doğru sonucu verir. Rakamlar yalan söylemez işte neyse o :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Makyajlı Focus 3 1.6 Tdci 2.el Piyasa Değer Analizi olarak değiştirdi

Şu da unutulmamalı Ford'un ön görüsü; (Geri alım garanti koşulu) opsiyonların tamamında %50 değer kaybı.

Anlamı şu; baz hali 90.000 olan aracın, 100.000 liralık olanı aslında 95.000 üzerinden değerlendirilmeli (Oranı kısmı ile kıyaslamada unutulmamalı)

1 numaralı araç şuan kalan tek favorim, o aracın 80.750'ye sunulması halinde değer oranı aslında 1.2 olacak. Az biraz indirim yapmalı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

47 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şu da unutulmamalı Ford'un ön görüsü; (Geri alım garanti koşulu) opsiyonların tamamında %50 değer kaybı.

Anlamı şu; baz hali 90.000 olan aracın, 100.000 liralık olanı aslında 95.000 üzerinden değerlendirilmeli (Oranı kısmı ile kıyaslamada unutulmamalı)

1 numaralı araç şuan kalan tek favorim, o aracın 80.750'ye sunulması halinde değer oranı aslında 1.2 olacak. Az biraz indirim yapmalı :D 

otosan ölücü diye sendemi ölücü olucan :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.