Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Sigorta Şemaları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Volkan bey dikkat etmeniz gerekenleri anlatayım. Önce o sokete ulaşmak için sadece vitesin olduğu yeri çıkartmanız yeterli üstte ve yanda 2 şer tırnak tutuyor. AMA soketi çıkarınca kısa ve narin olduğunu göreceksiniz. Lütfen buna dikkat edin.. Birde elektiriği ondan alacağınız için sağdaki büyük kapağı çıkaracaksınız kiordan kabloları ulaştırın.

Otomatik le manüel arasında fark yoktur sanirim. Hep kırarım boyle şeyleri :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Arka cama arkayı görecek şekilde araç kamerası takmayı planlıyorum. Elektriği nereden almak en mantıklı seçenek olur? 

Bagaj diye düşünüyorum, acaba orada öndeki gibi 20 dk daha çalışıp kapanacak ya da kontağı kapayınca/aracı kilitleyince kapanacak hangi sigortaya takmalıyım. (araç 2012 focus) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ziya Kokarağaç yazdı:

Arka cama arkayı görecek şekilde araç kamerası takmayı planlıyorum. Elektriği nereden almak en mantıklı seçenek olur? 

Bagaj diye düşünüyorum, acaba orada öndeki gibi 20 dk daha çalışıp kapanacak ya da kontağı kapayınca/aracı kilitleyince kapanacak hangi sigortaya takmalıyım. (araç 2012 focus) 

Arkada 20dk fazladan elektrik veren bir yer oldugunu sanmiyorum. Elektrikciniz bu isi cozer, siz niye kafa patlatiyorsunuz ki? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 hours ago, Servet Ö. said:

Arkada 20dk fazladan elektrik veren bir yer oldugunu sanmiyorum. Elektrikciniz bu isi cozer, siz niye kafa patlatiyorsunuz ki? :)

Ön tarafa araç kamerası takarken gittiğim elektrikçi, adaptörü aradan çıkarıp direkt sigorta kutusuna bağlamayı planlamıştı. Oradan bir kaçışım vardı ki görmeniz lazım.(sözde ıspartanın en iyi araç elektrikçisi idi, referans ile gitmiştim.) Şimdi Bursa'da heralde daha iyisini bulurum ama belli de olmaz ben bilip gideyim yaptırmaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Kameranın sürekli sigortaya bağlı kalmasında sakınca var mıdır sizce? 15 dakika sonra akımı kesen röleler var diye biliyorum. Fakat kameranın bağlı kalması ya da kameranın güneşte durarak ısınması araç için risk yaratır mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kameranın sürekli sigortaya bağlı kalmasında sakınca var mıdır sizce? 15 dakika sonra akımı kesen röleler var diye biliyorum. Fakat kameranın bağlı kalması ya da kameranın güneşte durarak ısınması araç için risk yaratır mı? 

Kamera tasisati sigortadan direk cekilen bir hat ile beslenirse elektrik kesilmez hic. Buda akünüzu bitirmenize neden olabilir. Hatta forumda teoman abide sigortadan almisti elktrigi ve kamerada kacak oldugu icin akusu bitmisti. Dogan kurban ben ve teoman sarac kamera elktrigini cakmakliktan aldik. Arac kitlendikten 11 dk sonra elk kesiliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Kamera tasisati sigortadan direk cekilen bir hat ile beslenirse elektrik kesilmez hic. Buda akünüzu bitirmenize neden olabilir. Hatta forumda teoman abide sigortadan almisti elktrigi ve kamerada kacak oldugu icin akusu bitmisti. Dogan kurban ben ve teoman sarac kamera elktrigini cakmakliktan aldik. Arac kitlendikten 11 dk sonra elk kesiliyor.

sigorta panosundaki çakmak sigortasından paralel alınca neden kesmiyor elektriği? bu kesme işini hat üzerindeki başka bir devre ile sigortadan sonra mı yapıyor?

mca focusta çakmaklığa taktım öyle kaldı kamera, nereden nasıl elektrik alacağımı bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

sigorta panosundaki çakmak sigortasından paralel alınca neden kesmiyor elektriği? bu kesme işini hat üzerindeki başka bir devre ile sigortadan sonra mı yapıyor?

mca focusta çakmaklığa taktım öyle kaldı kamera, nereden nasıl elektrik alacağımı bilemiyorum.

Sigortadan GEM'e, oradan çakmaklığa geliyor elektrik. GEM modülü kapatıyordur bir süre sonra.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.08.2016 - 20:18 tarihinde, Ziya Kokarağaç yazdı:

Ön tarafa araç kamerası takarken gittiğim elektrikçi, adaptörü aradan çıkarıp direkt sigorta kutusuna bağlamayı planlamıştı. Oradan bir kaçışım vardı ki görmeniz lazım.(sözde ıspartanın en iyi araç elektrikçisi idi, referans ile gitmiştim.) Şimdi Bursa'da heralde daha iyisini bulurum ama belli de olmaz ben bilip gideyim yaptırmaya.

küçük sanayi sitesinde 6.blokta karakaş elektrik te Recep var ona git selamımı söyle gerisini o yapar

--0 dakika sonra eklendi--
5 dakika önce, Osman Türkol yazdı:

küçük sanayi sitesinde 6.blokta karakaş elektrik te Recep var ona git selamımı söyle gerisini o yapar

benim aracımın ön ve arka kamerasını bağlamıştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Osman Türkol yazdı:

bu haftasonu yolumu düşüreyim oraya.

--1 dakika sonra eklendi--
23 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Sigortadan GEM'e, oradan çakmaklığa geliyor elektrik. GEM modülü kapatıyordur bir süre sonra.

Doğan abi bahsetmişti bundan ama aklımda kalmamıştı, şimdi anladım tam olarak sebebini :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Osman Türkol yazdı:

Osman bey siz ön arka kamera olarak ne kullanıyorsunuz acaba? Çift lenslilerden mi yoksa ayrı kameralar mı aldınız? 

Bu arada farklı forumlarda doğrudan sigorta kutusuna bağlanmış kameralar. Taktıkları bir aparat ile de elektiriği 15 dakika sonra kesiyor. Belki çakmaklık daha güvenli ama onda da ortada kablo görünüyor. Benim usb torpido gözünde. Dolayısıyla görünmez kablo. Usb çoklayıcı alıp orayı da kullanabilirim ama sigortadan bağlantı daha otomatik olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gökhan ADIGÜZEL yazdı:

Osman bey siz ön arka kamera olarak ne kullanıyorsunuz acaba? Çift lenslilerden mi yoksa ayrı kameralar mı aldınız? 

Bu arada farklı forumlarda doğrudan sigorta kutusuna bağlanmış kameralar. Taktıkları bir aparat ile de elektiriği 15 dakika sonra kesiyor. Belki çakmaklık daha güvenli ama onda da ortada kablo görünüyor. Benim usb torpido gözünde. Dolayısıyla görünmez kablo. Usb çoklayıcı alıp orayı da kullanabilirim ama sigortadan bağlantı daha otomatik olur. 

Benimkiler ön ve arka park kamerasıdır siz dediğim yere gidin orada size yardımcı olurlar

Edit:Siz Ankara dan yazıyormuşsunuz bilemedim.O zaman Doğan Kurban a danışın

Osman Türkol tarafından düzenlendi
yer bildirimi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çakmaklık tesisatından hat aldık bizler. Ortada görünen bir kablolama yok. Hersey gayet izole edilmiş bir sekilde yapıldı. Eğer kendinize güvenemiyorsaniz bir elektrikciye giderek hat cektirebilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.