Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Sigorta Şemaları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben yolcu sigortasini benzetemedim :) ondan sorayim dedim. Artik deneme yanilma usulüyle bulacagim :)

Kitapçıktan baktım. F87 ve F88 kitapçıkta kullanılmıyor der, makkyajlıda ise 15A ısıtmalı direksiyon; 25A gerilim kalitesi modülü der (bu ne demek anlamadım). Mantık yürüttüğümde kameranın sigortasına baksak kaç A ise bu iki sigortadan birine bağlasak nasıl olur? Araçta olmayan bir şeye elektirik vermeyiz değilmi sadece bu kabloyla kameraya elektirik sağlarız. Niye bu kadar kör cahil olarak saorduğuma gelirsek: Elektirik bu şakaya gelmez mantığından gidiyorum.

@Murat Kavuk hocam yine sizi rahatsız ediyorum. :D

@Doğan Kurban sende bi bak..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç said:

Ben yolcu sigortasini benzetemedim :) ondan sorayim dedim. Artik deneme yanilma usulüyle bulacagim :)

Kitapçıktan baktım. F87 ve F88 kitapçıkta kullanılmıyor der, makkyajlıda ise 15A ısıtmalı direksiyon; 25A gerilim kalitesi modülü der (bu ne demek anlamadım). Mantık yürüttüğümde kameranın sigortasına baksak kaç A ise bu iki sigortadan birine bağlasak nasıl olur? Araçta olmayan bir şeye elektirik vermeyiz değilmi sadece bu kabloyla kameraya elektirik sağlarız. Niye bu kadar kör cahil olarak saorduğuma gelirsek: Elektirik bu şakaya gelmez mantığından gidiyorum.

@Murat Kavuk hocam yine sizi rahatsız ediyorum. :D

@Doğan Kurban sende bi bak..

Sigorta kutusunda tek bacak var kullanılmayan yerde. Sanırım elektrik geliyor ama bir yere gitmiyor. Gitmediği yere biz hat çekip elektrik alabiliriz. Fakat şunu dikkate almamız lazım. O sigortaya elektriği gem modülü veriyorsa orada zaten elektrik olmayacaktır. Isıtmalı direksiyon özelliği gemde kapalıysa zaten o sigortada elektrik yoktur. Benim mantığım bunu diyor. Yanlışım varsa düzeltin pls.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yada şu olabilirmi? Orada boş olan kullanılmayan yazan sigortaları ölçebileceğimiz bir alet ya da bir yol varmı? Ona göre şemada verdiği maksimum A değerine göre seçip kullanırız. Birde kameranın maksimum kaç A olduğu önemlidir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 08.03.2016 at 16:20, Teoman Saraç said:

Tesekkurler. Simdi sorulara gelelim :) Burda kullanılmıyor denilen sigortalarda elektirik varmi? Onlardan herhangi birinden ceksek olurmu?

Kontrol için elektrikçilerde lambalı kalem gibi bişey var aslında. Deneriz ama ya sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigortaya girişler doğrudan akü sigortasından geliyor. Bir bacak dolu ise elektrik vardır (diye düşünüyorum :) ). GEM kontrol ettiği parçaların elektriğini açıp kapıyor ama bunu sonraki evrede yapıyor, sigortaya gelene karışmıyor.

Teoman, zaten sigorta bağlayacaksın. Adı üstünde, sigortalı. Senin için araba tarafında (sigorta öncesinde) risk görünmüyor. Ancak sigortadan sonra kameraya gidecek kablo yeterli çapta ve kalitede olmalı, ve buradaki bağlantıların sağlıklı olması yeter.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat hocam, bu gelecek olan kablodan sonraki kamera arasında ki hatta kabloların birinde yine sigorta var. Örnek; ısıtmalı direksiyon da 15A yazıyor ya, aküden buraya gelen elektirik 15A likmi yoksa daha fazla mı?

Sorular sorular kafamda deli sorular ayrıca sürekli sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın hakkınızıda helal edin lütfen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç said:

Murat hocam, bu gelecek olan kablodan sonraki kamera arasında ki hatta kabloların birinde yine sigorta var. Örnek; ısıtmalı direksiyon da 15A yazıyor ya, aküden buraya gelen elektirik 15A likmi yoksa daha fazla mı?

Sorular sorular kafamda deli sorular ayrıca sürekli sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın hakkınızıda helal edin lütfen..

Benim için zor sorular, Doğan cevaplasın :) Ama mantıken kamera ne kadar akım çekerse o kadar geçer. Sigorta kutuları gruplardan oluşuyor. Her gruba gelen toplam akım değerleri belirlenmiş (bknz yukarıdaki resim) Biz gruba izin verilen akımı toplamda aşarsak, sigorta atacaktır.

En iyisi şemaları koyalım, sen çalış biraz :) 

focus electric.pdf

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam saol @Murat Kavuk saygıyla eğiliyorum :D@Doğan Kurban

hadi bakalım çözelim bu işi :D

Şemayı görmemle kapatmam bir oldu :D ama dediğini anladım sonunda. Evet fazla çekerse sigorta atar ve sigortada elektirik olup olmadığını denerim o ısıtmadan alırım sanırım...

Son olarak Gerilim kalitesi modülü nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
En son neye bağladık [emoji4]

Benim çakmak çoklayıcı geldi.  Akşam operasyon yapacağım. 61 numara diye anladım ve okudum sigortayı farklı bir atraksiyon oldu mu dürtelim dedim.

Sigorta kutusundan elektrik sürekli geliyor. Kesilmiyor yani. O yüzden ben çakmaktan çektim kabloyu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.