Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Engin Uzunoğlu yazdı:

Çok muhtemel, burada da yorum benzer. 

Yok bu beğenmiş arabayı. Yorumdan anladığım kadarıyla bu arkadaş pek fordları tanımıyor ama; mesela motor şanzıman ikilisini sevmiş, 7 litre civarı yakmış vs.. Fiyatı da yerinde bulmuş. Var bir kaç ters yorum ama genelde makul. Yanlız insanı öldüren bir anlatımı var :P 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk test yorumları ilginç gerçekten...

İnsanlar son dönemlerde "youtuber" denilen kişilerin yorumlarına çok itibar ediyorlar. Bu noktada vatandaşa çok faydalı olan durumlar elbette var... Lakin bazı yorumlar insanda farklı şüpheler uyandırıyor...... Acaba rakip firmaların güdümünde veya etkisinde kasıtlı yorumlar mı diye düşünmeden edemiyorum. (Bu sadece bu konuda bahsi geçen isimler için geçerli değil tabiki) Öyle anlatımlar oluyor ki bazen (bkz. "3Şerit" yorumcusu...) dünya piyasasına hakim kendisini çok öncelerden kanıtlamış marka ve modeller adeta gömülüyor. Derme çatma marka veya model değilse araç, mesela Ford hiç değil, misal iç mekan hiç tatmin etmedi tarzındaki yorumlar beni sadece güldürüyor. Ezelden Fordcu değilim :) Lakin Sezar'ın hakkı Sezar'a verilmeyecekse, çok marka ve model var topa tutulacak....

Topluluğumuzun temsilcisi @Yakup Çağatay'ın detaylı yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.  İki farklı Focus'tan sonra aklımı çok karıştırdı Yeni Kuga... Aracım henüz çok yeni ama ilgim arttı bu araca. Zaten yıllardır düşük hacimli dizel motorun sunulmamasının bu aracın önünde ciddi engel olarak görenlerdendim. Bu motorlar 5.000 hedefi tutar mı? Onda da şüpheliyim... Zaman ve kampanyalar gösterecek.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1600 kg olmasının teknik nedenlerine bakmak gerek.

Sanırım Ford'un mühendislik felsefesinden kaynaklanıyor.

F= m.a

m düşürmek yerine a'yi artırıyorlar. Saf beygir gücü. Vergi sistemi vs gibi nedenlerle "a" alamayınca bunun "F" yetmiyor gitmiyor vs...

İnanıyorum 1600 kg o aracı 1100kg indirsinler fordcular yüzüne bakmaz [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar,
Ben maalesef bugün bitirmedim çekimi sabaha bıraktım ama meğer arabaları gece Antalya'ya çekeceklermiş. Karanlık video olmasın diye şimdi pas geçiyorum belki teaser yaparım, bu süre içinde yazılı yorum yapacağım.
Ben hiçbir videoyu izleme fırsatı bulamadım ve sadece tanıdığım kişileri izlemeyi tercih ediyorum. Burada az çok tüm çekimcilerle tanışıyoruz ve fikirleri, bilgileri hakkında ölçme yapabiliyorum bu sebeple sadece ekran önüne bakmakta zorlanıyorum yani herkesin yorumunu anlamlı görmüyorum. Kişi buralardan fikir alıp kendi değerlendirmeli bence.
Keza bir aracı değerlendirirken elindeki malzemeye göre konuşmak gerekir onu da herkes yapamıyor. Sektör de böyle dönmüyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Cuneyt Ertul yazdı:

1,5 182 hp olanının 0-200 değeri zaten evlere şenlik.

Esas alt orta sınıf bir SUV'da 0-200 değerinden bahsetmek evlere şenlik bir durum bence... :)

6 saat önce, Cuneyt Ertul yazdı:

Açıkçası bu aracın 2.0 tdci olanınından da fazla bir performans alınmış değil. Bunun aksini iddia eden yoktur sanırım.

Ben bir önceki kasayı manüel şanzıman ve 2L dizel 150 PS motorla Alman otoyollarında en sol şeritte akmakta hiç zorluk çekmedim. Yüksek tork çok fark ediyor. Birkaç istisna dışında zaten SUV'lar performans odaklı araçlar değiller.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

1600 kg olmasının teknik nedenlerine bakmak gerek.

Sanırım Ford'un mühendislik felsefesinden kaynaklanıyor.

F= m.a

m düşürmek yerine a'yi artırıyorlar. Saf beygir gücü. Vergi sistemi vs gibi nedenlerle "a" alamayınca bunun "F" yetmiyor gitmiyor vs...

İnanıyorum 1600 kg o aracı 1100kg indirsinler fordcular yüzüne bakmaz emoji4.png

Araç 100 kg daha hafif olsa 1.5 dizel çok daha uygun olacakmış. Yaw anlamadığım bu fordlar niye bu kadar ağar? Tam bağımsız süspansiyon tek başına sebep midir? Pejo ile kıyaslamıyorum pejo plastik çamurluk ta kullanıyor ama genel olarak vw'den de ağır araçları

Ayrıca kuga en yeni ford, en azından üst donanımlarında hayalet gösterge yada mondeo/ edge kadranı olamazmıydı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an Antalya'dan dönüş yapıyorum İstanbul'a. Aaa yolda ne göreyim:)

Bunlar test araçlarımıdır?

Yukarıda yazımda aslında arabayı kötülemek değil,aksine bu tip araçlarda sportiflik-performans beklemek zaten yanlış olurdu. Sizin sol şeritte gitmeniz Kuga 2.0tdci ı benim kişisel fikrim olarak sportiflik sınıfına sokmaz. Ben daha çok arabaların 100-140,100-180 hızları arasında ki esnekliğine bakarım. O konuda Ford maalesef motorları ve şanzumanları ile heme her sınıfta geride kalıyor:(

IMG_7570.JPG

IMG_7571.JPG

IMG_7573.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Cuneyt Ertul yazdı:

Sizin sol şeritte gitmeniz Kuga 2.0tdci ı benim kişisel fikrim olarak sportiflik sınıfına sokmaz. Ben daha çok arabaların 100-140,100-180 hızları arasında ki esnekliğine bakarım.

Niye anlaşamadığımızı çözemedim.

Ben de zaten Kuga vb. araçların sportif karakteri olmadığını, ancak 2L dizel ile trafiğe rahat karışabildiğini yazıyorum.

Yani aynı şeyi yazıyoruz bence...

Sportiflik arıyorsak ST veya RS serisine bakalım, GT'nin 0-200'ünü değerlendirelim.

Ayrıca bu konu bunaltıcı oldu, herkesin ne çok isteği varmış, yok şöyle olsaydı, yok böyle olsaydı....

Soralım Otosan'a beklersek istediğimiz özelliklerde bir araba sipariş verebiliyor muyuz? (bkn. ne dersin @Kaan Yagizer?)

Eğer evetse verin siparişi, alın arabayı, hepimiz huzura kavuşalım. 

Aaaa sıkıldım ve gittim ben bu diyarlardan. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 February 2017 - 16:32 tarihinde, Cihat Yapıcı yazdı:

Yakup Bey daha önce paylaştınız ama ben size tekrar sormak istiyorum yeni ford kuga daki manuel şanzuman tork dayanımının üst sınırının 285 olduğu kesinmi. Manuel şanzımanlı bu  motora chip yaptırmak imkansızmı. Chip uygulayan bir firmayla konuştum dizel motordaki bu şanzımanların 400 torka kadar dayanır en az dediler. Chip uygulanır vede yazılımla 330 a çıkartırız minimum dediler. Ama verdikleri bilgiye güvenemedim açıkçası. Bu konuda kesin bir bilgiye ulaşmak istiyorum

Teşekkürler...

Merhaba, ben bu cümleyi Kuga için mi söyledim? Focus için dediğim doğru ve eminim :) Ama bu eminlik sadece üreticinin söylediğinden yana, tabii ki sorunsuz yaşanabilir de şansınıza.

Kuga manuel'de şanzıman farklı MMT6 kullanıyor,450 Nm'a kadar sorun yok diyor üretici :) (Ek, bkz: 2.0 tdci manuel Kuga)

1.5 tdci manuel şimdiye kadar hiç gelmedi adamın dediği de 1.6 tdci focus falandır, yani yanlış bilgi vermiş arkadaş ya da tecrübesini aktarmış diyelim en iyi niyetle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Merhaba, ben bu cümleyi Kuga için mi söyledim? Focus için dediğim doğru ve eminim :) Ama bu eminlik sadece üreticinin söylediğinden yana, tabii ki sorunsuz yaşanabilir de şansınıza.

Kuga manuel'de şanzıman farklı MMT6 kullanıyor,450 Nm'a kadar sorun yok diyor üretici :) (Ek, bkz: 2.0 tdci manuel Kuga)

1.5 tdci manuel şimdiye kadar hiç gelmedi adamın dediği de 1.6 tdci focus falandır, yani yanlış bilgi vermiş arkadaş ya da tecrübesini aktarmış diyelim en iyi niyetle.

Merhaba evet bu cümleyi siz 1.5 Tdci Powershift Kuga Teknik Değerleri Ve Bol Resimli konu başlıklı topic in ilk yazısında yazmıştınız.Yazınızı altta alıntı yaptım.Acaba Kuga sizin dediğiniz MMT6 şanımanı değilde focus şanzımanımı kullanıyor acaba,böyle bir şey olabilirmi ?

Kuga 1.5 dizel otomatik resmen duyuruldu. 2017 model yılı ile birlikte Türkiye’de

Detayları: http://anasayfa.focusclubtr.com/makyajli-ford-kuga-1-5-dizel-otomatik-ve-detaylari/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Cihat Yapıcı yazdı:

Merhaba evet bu cümleyi siz 1.5 Tdci Powershift Kuga Teknik Değerleri Ve Bol Resimli konu başlıklı topic in ilk yazısında yazmıştınız.Yazınızı altta alıntı yaptım.Acaba Kuga sizin dediğiniz MMT6 şanımanı değilde focus şanzımanımı kullanıyor acaba,böyle bir şey olabilirmi ?

Oraya yanlış yazmışım, uyardığınız için teşekkürler. Hemen düzenliyorum, son yazdıklarım doğru.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Oraya yanlış yazmışım, uyardığınız için teşekkürler. Hemen düzenliyorum, son yazdıklarım doğru.

Cevabınız için teşekkkürler Yakup bey. Fakat bir konu aklıma takılıyor.Kuga 450 tork dayanımlı MMT6 şanzımanı kullanıyorsa neden manuel versiyonda torku  270 e düşürmüş olabilir. Bir fikriniz varmı. Bu durum aracın 0-100 değerini belirgin düşürüyor ve bu durum rakipleri karşısında geride kalmasına neden oluyor.Yakıt tasarrufumu dur acaba neden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cihat Yapıcı yazdı:

Cevabınız için teşekkkürler Yakup bey. Fakat bir konu aklıma takılıyor.Kuga 450 tork dayanımlı MMT6 şanzımanı kullanıyorsa neden manuel versiyonda torku  270 e düşürmüş olabilir. Bir fikriniz varmı. Bu durum aracın 0-100 değerini belirgin düşürüyor ve bu durum rakipleri karşısında geride kalmasına neden oluyor.Yakıt tasarrufumu dur acaba neden.

Fabrikadan tek düze üretim olabilir. Bilemiyorum ama Ford Avrupa'ya mail atarım isterseniz eğer ciddiye alırlarsa mantıklı açıklama gelir :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Fabrikadan tek düze üretim olabilir. Bilemiyorum ama Ford Avrupa'ya mail atarım isterseniz eğer ciddiye alırlarsa mantıklı açıklama gelir :) 

Bunu yapabilirseniz çok çok sevinirim.Manuel titanyum için kapora verdim ama kafama takılan tek konu bu.Ayrıca kugada MMT6 şanzımanı olduğuna %100 eminsek buda  yeterli şu aşamada 

Cihat Yapıcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cihat Yapıcı yazdı:

Bunu yapabilirseniz çok çok sevinirim.Manuel titanyum için kapora verdim ama kafama takılan tek konu bu

Hayırlı olsun bence güzel seçim olmuş ucuz ve donanımlı :) Tork dayanımı kısmını atlattık sanırım değil mi? Sadece niye tork düşük onu soracağız :) Pek faydası olmayacak ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Makyajlı Kuga Tanıtıldı. 1.5 Dizel Otomatik Geliyor. (Genel Başlık) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.