Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bayilik Yapılandırması - Premium - Ford Store

Kaan Yagizer

Önerilen Mesajlar

Apple mağazalarını ele alalım hepsi bir birinden özenli, disiplinli ve karakterli ama özel saatlerini belirli bayilerinde satıyor. Bunlar diğerlerinden daha mı değerli veya iyi; yoooo.

Premium, özel vb şeylerin artık abartılmaması lazım her şeyin vardır bir yapma sebebi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ki buradan da şu sorunsala geliyoruz, Ford ne kadar özel müşteri sergi ve satış alanları yaratsa da öncelikle imajının premium olarak algılanmasını sağlamalı, ki bu da kolay değil.

Farklı bir marka telaffuzu yardımcı olabilir, mesela vignale kullağa pek bir albenili geliyor, her ne kadar "aman canım bildiğimiz Ford" işte karalaması riskini taşısa da düşünülmesi gereken bir adım.

Tabii güçlü sportif karakter de ayrı bir adım. Focus RS bu bağlamda eşsiz, ve haliyle Mustang de bir efsanenin başarılı modernleşmesi. 

Ama hep aynı noktaya geliyorum, benzer fiyat ve özelliklerde Audi, BMW, Mercedes vb. model varsa çok az kişi Ford'a gider.

Süreci zaman yayıp gözlemlere göre yol haritasını çıkarmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul a yolum düşerse bende isterim o karttan Kaan abi

O kartı almak için Kaandan en az 3 kez sıfır otomobil satın almış olmak, 3 adet otomobilin tüm bakımlarını (toplam 14 kere falan ;) ) yaptırmak,kaza yapınca sigorta tamir işlerini Kaanlarda  yaptırmak,  ücretli  garanti uzatmak ve en az 2 takım lastik satın almış olmak da gerekiyor ;) 

Bir de fiesta alacak idik kendisinden 2005 sonunda araba yoktu. Bende yok Cenk dediydi gidip Eresinlerden almıştım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kartı almak için Kaandan en az 3 kez sıfır otomobil satın almış olmak, 3 adet otomobilin tüm bakımlarını (toplam 14 kere falan ;) ) yaptırmak,kaza yapınca sigorta tamir işlerini Kaanlarda  yaptırmak,  ücretli  garanti uzatmak ve en az 2 takım lastik satın almış olmak da gerekiyor ;) 

Bir de fiesta alacak idik kendisinden 2005 sonunda araba yoktu. Bende yok Cenk dediydi gidip Eresinlerden almıştım. 

Doktor olunca bende Mondeo dan başlarım abi almaya senin gibi en son GT ye kadar giderim olmaz mı?Benimkisi bi istek di Cenk abi isteyen yüzü bir kara vermeyen arap olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

burada kesin atlanmış olan bir küfür öbeği var, kesin :) 

estfrllh, neden küfredeyim? Cenk'i severim ama onun ötesinde adam sorduğunda onun istediği ürün bende kalmamışsa payıma düşen sadece "iyi günlerde, sağlık - sıhhat içinde kullan" demektir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Bu gün itibarı ile karşılıklı imzalara atıldı. İlk üç premium bayi Ankara - Tur, Antalya - Bilaller, İstanbul Şahsuvaroğlu olarak belirlendi. Bu sayı Fört gerek görürse artabilir. 

Premium bayiler Mustang, Edge, Vignale (tüm seri) , Focus ST, Fiesta ST, Focus RS ve GT40 satış/pazarlama yetkisine sahip olacaklar. 

... hayırlı olsun.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün itibarı ile karşılıklı imzalara atıldı. İlk üç premium bayi Ankara - Tur, Antalya - Bilaller, İstanbul Şahsuvaroğlu olarak belirlendi. Bu sayı Fört gerek görürse artabilir. 

Premium bayiler Mustang, Edge, Vignale (tüm seri) , Focus ST, Fiesta ST, Focus RS ve GT40 satış/pazarlama yetkisine sahip olacaklar. 

... hayırlı olsun.

Tur oto yeni showroom filan yapacakmıymış acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Ozan Kar said:

Hadi üst katı premiuma ayırdılar desek, yeri de kötü

Tan oto olsa iyiymiş.

Tan zaten kaptırmış gidiyor. Uğraşmazlar onlar bu işlerle.Ama Tur harbi taşınmalı. Aslında Otokoç pursakların yeri çok müsaitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Standartlar epey bir yüksek, projeyi Ford EU hazırlıyor ve onaylıyor ... Avrupa'da Ford Store adı altında yaklaşık 100 adet premium bayi varmış  (kabaca %6 civarında) ve Ford EU ihtiyaç noktalarına gerekli standartları karşılayan veya gerekli yatırımı yapacak tüzel kişiliklere onay veriyormuş. En azından bana söylenen bu. Bu mantık gereği (sözü edilen mekan gözümde canlanmadı) ek yatırım ihtiyacı var ise yapılır, gerek Tur gerek ise Bilaller'in sahibi/yöneticisi olan aileleri tanıyorum, yatırım ile gözü korkacak kişiler değiller. Standart ne ise fazlası ile yerine getirirler. O konuda zerre şüphem yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Bayilik+Yapılandırması+-+Premium olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.