Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Ecoboost nasıl gerçekten 182 PS olur

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Yanıtlar için teşekkür ederim.

Esasında ağırlık otoban sürüşüm var ve ortalamam 7,5-8,0 arası. Ancak İzmir - Karaburun sahil şeridi yolu beni off road sürüşüne zorluyor ve burada tüketim 9,5-10 lt,çok zorlarsam 11 lt seviyesine geliyor.

Aracın mevcut ataklığı tatminkar ancak daha iyisi neden olmasın arayışları benimki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey konuyu görür görmez oturuşum değişti :) bi toparlandım heyecanlandım. Kredi kartının hesap kesim gününü düşündüm. Aslında aracımdan memnunum ama 1.0 ecobost'un 2000-4000 devir arasındaki ataklığı 6000 devirlere doğru sakinleşmeye başlıyor. Daha ziyade üst devirleri canlandırmak istiyorum. Beygir gücünü gösteren grafiğe bakınca yazılım sonrası 4000 devirden sonra gücün eskisine göre daha fazla artması benim beklentimi karşılar gibi sanki. Allahtan Vandayım ve düşünmem için zamanım var, zaten bu ara yollar da pek gidip gelmelik değil :) Martta garantim bitince ciddi ciddi niyetliyim bu iş için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hmm 1.0 EB fiesta minnacık araba bastımı gaza gidiyo. Ama kaşıntı tuttu yemin ederim. :D  sadece hava filtresini alasım var şimdilik. ama benim araca bu silindirikler uyar mı acaba. Performans hava filtresi diye geçiyor sanırım. bir sürü çeşit var :hmm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor bölmesinden sıcak hava çekeceği için açık filtre önermem.

Bunu al: http://www.kliksa.com/urun/kn-33-2955-ford-b-max-kutu-ici-filtre/902091191?gclid=CKvTv9fXp8cCFQLMtAodbNIPIA&gclsrc=aw.ds

Ama ben senin yerinde olsam kesin Superchipsin remapini yaptırırdım. Haliyle garanti süreci var. O yüzden zorlayamam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor bölmesinden sıcak hava çekeceği için açık filtre önermem.

Bunu al: http://www.kliksa.com/urun/kn-33-2955-ford-b-max-kutu-ici-filtre/902091191?gclid=CKvTv9fXp8cCFQLMtAodbNIPIA&gclsrc=aw.ds

Ama ben senin yerinde olsam kesin Superchipsin remapini yaptırırdım. Haliyle garanti süreci var. O yüzden zorlayamam...

O zaman Cem abi nin önerdiği filtre gibi bende alırım yahu.Fiesta dan neyim eksik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman Cem abi nin önerdiği filtre gibi bende alırım yahu.Fiesta dan neyim eksik.

Değil mi ama...

Fazlan var, 25 PS ve 30 Nm overboost torku, 6.vites

Ayrıca 1.0 Ecoboost kolay soğuyan ve verimli çalışan bir motor. @Kaan Yagizer buralarda yokken yazayım, yazılımla çok kolay ve etkili güç kazanımı oluyor.

Ve mesela superchpsin programı ile ulaştığı 140-150 PS/L verim Bugatti Veyron'dan yüksek. Bazı araştırmalarda sorunsuzca 200 PS/L dolaylarında kullanılabileceği bile yazılıyor. Ama bence bu durumda küçük ve yüksek devirli turbo sarf malzemesi kapsamına girer. 

Zaten daha önce de yazılmıştı. BU tezi kanıtlamak istercesine Ford ekibi Formula Fprd aracına çamurluk ve far takarak yol tescilli hale getirmiş ve normalde yarışta kullanılan standart 1.6 EB motoru 205 PS'e modifiye edilmiş 1.0 kardeşi ile değiştirmiş ve Nürburgring Nordschleife'ye yollamıştı.

7' 22" ile burada ulaşılan en hızlı 11. dereceye imza atmıştı bu bileşim. 20.832 km mesafeyi 169 km/h (ortalama ile tamamlamış ve Lamborghini Aventador LP700-4, Ferrari Enzo ve Pagani Zonda gibi performans canavarlarını da geride bırakmıştı. 

Ford-EcoBoost10L-11%25255B2%25255D.jpg

Arabayı bu haliyle caddede kullanmak isteyen olursa da 255.5 km/h son hıza ve 0-100 km/h ivmelenmesi 4 saniye altında bir araca sahip olabiliyor. İşin komiği 120km/h sabit hızda 5 L/100km yakıt tüketiyor. 

Neyse fanteziye girmeden konumuza dönelim. Göreceli ucuz alternatifler:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kn-kutu-ici-hava-filtresi-57s-4000-volvo-ford-mazda-serisi-191372464/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kn-ford-e-2993-kutu-ici-filtre-171035657/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla öyle neyin eksik benim eksiğim var aksine Cem abinin dediği gibi. Ben de bursaya gidicem pazar günü dönüşte alayım [emoji57]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.