Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Ecoboost nasıl gerçekten 182 PS olur

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Yazılım işinizi yapan yerde vardır gibi geliyor bana, yazılımla beraber tavsiye ediyorlar / etmişlerdir.

oraya en son sorup ordan alacağım Hakan Bey, muhtemelen vardır onlarda... zaten tekrar gideceğim oraya şöyle ki, yazılımı kaldırtıp, tepkimeyide söktürmek zorunda kaldım, motor çalışmasında bazen düzensizlik oluyordu rolantide araç aşırı titreme yapıyordu hatta lambada beklerken trafikte araba içinde oturanı sarsıyordu, servise bırakmadan önce yazılımsal mı değil mi emin olmak istedim, neyseki yazılımla yada pedal tepkimeyle alakalı bir durum değilmiş çünkü arıza tekrar etti, arıza herzaman aktif değil, herhangi bir arıza kodu da kaydetmiyor, biraz uğraştıracak gibi görünüyor, bakalım Allahtan araç garantide :)

Garanti bitimine kadar Sprintbooster ve KN'yi tak garantiyi etkilemiyor nede olsa bu ikili bile seni yeterince mutlu edecektir fakat sacın bir ayağı eksik olacak bunu yaptırana kadar eksikliği hissetmezsin ancak yaptırdıktan sonra vay be olay buymuş dersin.  Mesela bazen kapatıyorum Sprintbooster'ı yazılım ve K&N olduğu halde ne kadar uyuzmuş bu bizim beygirler diyorum veya K&N yi çıkarıyorum temizlik için orjinal filtre ile geziyorum birkaç gün eksikliğini belli ediyor. Bundan böyle araç değiştirirsem ilk işim sütçü beygirlerinin uyuzluğundan kurtulmak için bu ikiliyi takmak olur. Rakamlar yüksek görünse de verdiği sürüş keyfi buna değer.

K&N filtrenin temizleme periyodu kaç km ortalama ?

ödemeyi yaptım bu arada :)  çarşamba günü geliyor k&n 33-2393

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Baştan belirteyim kimse saldırmasın ve yok onların şu marka 0-100 testide var onada bir bakın vs demesin,izledim bu yüzden biliyorum fakat gerçekten Ford da bu durum biraz daha belirgin vaziyette,emin olun bir çoğunuz kadar bende aracımı çok seviyorum ama malesef fordun beygirler ağırlık,şanzıman yada her ne negatif yönünü eklersek ekleyelim sütçü beygiri,diğerlerinin ki de öyle ama ford da bu durum bariz daha kötü

Şöyle bir kamu spotu yapayım :D

Hepimiz tüketiciyiz ve halkız,bu yüzden partilere,markalara,takımlara vs beynimizi ve vicdanımızı hiçe sayarak bağlanmayalım:)

Not:Emin olun aracımı çok seviyorum ve herkese tavsiye ediyorum fakat aracımın eksilerini biliyorum ve artıları diğer markalara oranla fazla olduğu için aldım ama bu durum beni eksiklerinden bahsetmekten hiçbir zaman alıkoymaz,burda değinmek istediğim bazen mahalle baskısı oluyor :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizde neden böyle bir üslup var sürekli anlamış değilim ve sadece siz böylesiniz. DH çok işlemiş yazık vallahi bu kadar takılmayın.

Yukardaki test aracının teknik hızlanması Avrupa'da yok. Bilginiz olsun bu da :) Eu5 bize ve bazı ülkelere özel(di)

Ayrıca hızlanma video kategorimiz var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baştan söyleyim kimse bir şey demesin.

baskı oluyor.

Bende seviyorum ama.

Bağlanmayalım

gibi gibi, burada kimse birine körü körüne saldırmaz rahat olun.

Böyle şeylere sürekli yazmanıza gerek yok.

Size şimdiye hangi tepki geldi böyle bir konu da veya yorum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanımadığım hiç bir insanı özellikle de internet ortamında üzmek yada kırmak istemem fakat internet ortamında bir çok insanın bir çok platformda birbirlerini hiç tanımadan kırdıklarına,tehdit ettiklerine,birbirlerine küfrettiklerine şahit olmuşsunuzdur.

Focusclub birçok platformdan daha seviyeli ve daha doyurucu vede daha demokratik ama farklı konularda okuduğum iyi niyetli eleştirilerde ufakta olsa haksız yorumlara şahit olabiliyorum,ben böyle bir tartışmanın içine girmeyi kesinlikle istemem,belki de bu yüzden buna benzer şeyleri normalden biraz daha fazla yazmış olabilirim,çünkü insanımızın genel karakteri olarak eleştiriye tahammülü pek fazla yok

Bilgi çok değerlidir benim için bu yüzden özellikle de sizi incitmeyi hiç istemem ama sizinde kullandığım bu kelimeleri iyi niyetli olarak kimseyi kırmamak için normalden daha fazla kullandığımı anlamanızı isterdim

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baştan belirteyim kimse saldırmasın ve yok onların şu marka 0-100 testide var onada bir bakın vs demesin,izledim bu yüzden biliyorum fakat gerçekten Ford da bu durum biraz daha belirgin vaziyette,emin olun bir çoğunuz kadar bende aracımı çok seviyorum ama malesef fordun beygirler ağırlık,şanzıman yada her ne negatif yönünü eklersek ekleyelim sütçü beygiri,diğerlerinin ki de öyle ama ford da bu durum bariz daha kötü

Cem hocam bu konuyu tam da bunun için açmış zaten, diğer konuları takip ediyor musun bilmiyorum ama (diğer konularda pek görünmüyorsun ondan dedim) Ford araçların beygirlerinin sütçü oluşundan sık sık bahsediyoruz, bir çoğumuz bunun için K&N filtre ve Sprintbooster gibi yardımcı elemanlar taktık bu yüzden kimse sana kızman merak etme.

Cem hocamın bahsettiği gibi 1.6 Ecoboost gerçekte 180 PS hissi vermediği ancak yazılım, K&N ve SP üçlüsünden sonra arabanın gerçekten 180 PS gibi olduğundan bahsetti bu konuda yani  işin aslı gerçekten öyle fakat madalyonun diğer yüzü var, Ford neden böyle çünkü malum marka gibi işin hilesine kaçmıyor, üçkağıt yapmıyor. Kaan abi, E5 normlarını ve emisyonu tutturmak için bunun böyle olduğundan, Mondeo'nun neden Focus gibi 180 PS ile gelmediğinden bahsetmişti , Mondeo'nun 0-100'ünü 8 saniye yapmayı elbete Ford'da biliyordur ama E5-E6'nın buna izin vermediğini de biliyor o yüzden bu iş böyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan hocam söylediğiniz gibi firmaları sınırlayan bir çok neden var,bunların bir kısmı bence olması gereken bazıları ise gereksiz bulduğum sınırlamalar,benim kastım fizik kurallarında olan sapmaların biraz fazlalığı,eksikleri doğrudan anlatmak gerekirse

Beklenti 1) Ağırlıkları ve güçleri yakın olan araçların performanslarının yakın olması beklenir fakat sapma beklentilerden biraz daha fazla olabiliyor

Beklenti 2) Klavuzda yazan değerlerin gerçek kullanım şartlarına yakın olması.Beklenti 1 gerçekleşmese dahi sonuç olarak bir teknik değer veriliyor fakat gerçek kullanımda iddia edilenden fazla sapma ortaya çıktığında tüketici üzülebiliyor,1. olayı engellemek daha kompleks fakat 2. beklenti gerçek sonuçlar klavuzlara yazılarak ortadan kaldırılabilir

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanımadığım hiç bir insanı özellikle de internet ortamında üzmek yada kırmak istemem fakat internet ortamında bir çok insanın bir çok platformda birbirlerini hiç tanımadan kırdıklarına,tehdit ettiklerine,birbirlerine küfrettiklerine şahit olmuşsunuzdur.

Focusclub birçok platformdan daha seviyeli ve daha doyurucu vede daha demokratik ama farklı konularda okuduğum iyi niyetli eleştirilerde ufakta olsa haksız yorumlara şahit olabiliyorum,ben böyle bir tartışmanın içine girmeyi kesinlikle istemem,belki de bu yüzden buna benzer şeyleri normalden biraz daha fazla yazmış olabilirim,çünkü insanımızın genel karakteri olarak eleştiriye tahammülü pek fazla yok

Bilgi çok değerlidir benim için bu yüzden özellikle de sizi incitmeyi hiç istemem ama sizinde kullandığım bu kelimeleri iyi niyetli olarak kimseyi kırmamak için normalden daha fazla kullandığımı anlamanızı isterdim

Ya onu boşver de alacaktın bir passat, oh kafa rahat :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.