Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Escape / Kuga - İlk Official Fotoğraf

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 3 hafta sonra...

Kuganın fiyatları belli oldu, tuzlu ve kazıklı olmuş :D 

3 donanım var : TrendX, titanium ,selective.

En ucuzu 59900 en ucuz 4x4 65900.

TrendX ve titaniumda fiesta CD çaları var , selective de SONY var (MFT yok) 

Titaniumda  navigasyon paketi alırsan - ki 3250 TL- Nav +SONy geliyor. 

Ful dolu makine 2.0 tdci selective+opsiyonlar  120yi geçiyor.  Mesela açılabilir panoramik tavan opsiyon. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuganın fiyatları belli oldu, tuzlu ve kazıklı olmuş :D 

3 donanım var : TrendX, titanium ,selective.

En ucuzu 59900 en ucuz 4x4 65900.

TrendX ve titaniumda fiesta CD çaları var , selective de SONY var (MFT yok) 

Titaniumda  navigasyon paketi alırsan - ki 3250 TL- Nav +SONy geliyor. 

Ful dolu makine 2.0 tdci selective+opsiyonlar  120yi geçiyor.  Mesela açılabilir panoramik tavan opsiyon. 

rekabete girebilmesi için birazcık düşmesi gerekiyor sanırım. ama çokda değil ya biraz opsiyonlar kabartıyodur herhalde :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

PROBLEMİM :) : Eşim ehliyeti yeni aldı.1600 cc ve altı, sürücü pozisyonu yüksek,otomatik araç bakarken nissan juke,qq deneme sürüş yaptım ama memnun kalmadım. Bu arada ford kuga 1.6 ecoboost otomatik selective almaya karar vermiştik AMA 1)1.6 ecoboost ta 6 ileri otomatik yazıyor ( 6 ileri powershift otomatik değil) ???? Şansuzman farkı nedir? vites geçişleri vs. sıkıntı olurmu sizce?? 2) USA 'de yaklaşık 80000 Kuga(Escape) geri çağrılmış, ancak 10 aralıkta galiba soğutma sistemi kaynaklı sorun çözülmüş. Avrupa modellerinde sorun yok gibi. Dolayısiyle BU NOKTA KAFAMA ÇOK TAKILDI, avrupa modellerinde boyle bir durum olmadığı söyleniyor ??? 1.6 ecoboost almak bu problemden dolayı risk mi sizce??? 3) SE/SEL/Titanium. Nette gördüğüm USA escape titatinumlar bizde Selective diye mi satılıyor.??? Zira escape titatinumlarda sony 4.2'' ekran ve bagaj kapagı otomatik vs varda...???? 3) Tiguan 1.4 lere otomatik seçenegi eklemiş ? Ama tiguan tip olarak hoşuna gitmedi. 1.6 ecoboost almayı istiyoruz ama YANGIN riski probleminden dolayı vazgeçip sevmesekte Tiguan 1.4 lere otomatik(DSG) mi almalı. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1)1.6 ecoboost ta 6 ileri otomatik yazıyor ( 6 ileri powershift otomatik değil) ???? Şansuzman farkı nedir? vites geçişleri vs. sıkıntı olurmu sizce?? 2) USA 'de yaklaşık 80000 Kuga(Escape) geri çağrılmış, ancak 10 aralıkta galiba soğutma sistemi kaynaklı sorun çözülmüş. Avrupa modellerinde sorun yok gibi. Dolayısiyle BU NOKTA KAFAMA ÇOK TAKILDI, avrupa modellerinde boyle bir durum olmadığı söyleniyor ??? 1.6 ecoboost almak bu problemden dolayı risk mi sizce??? 3) SE/SEL/Titanium. Nette gördüğüm USA escape titatinumlar bizde Selective diye mi satılıyor.??? Zira escape titatinumlarda sony 4.2'' ekran ve bagaj kapagı otomatik vs varda...???? 4) Tiguan 1.4 lere otomatik seçenegi eklemiş ? Ama tiguan tip olarak hoşuna gitmedi. 1.6 ecoboost almayı istiyoruz ama YANGIN riski probleminden dolayı vazgeçip sevmesekte Tiguan 1.4 lere otomatik(DSG) mi almalı. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.
1- Tek kavrama var yani çift değil. Denemek lazım bilmiyoruz şanzumanı. 2- Değil. 3- Hiç onlara bakmayın onlar birbirini tutmaz özellikle abd sitesine hiç girmeyin :) 4- onu siz bilirsiniz eski bir araba ben almam. Hayırlı olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

PROBLEMİM : :): Eşim ehliyeti yeni aldı.1600 cc ve altı, sürücü pozisyonu yüksek,otomatik araç bakarken nissan juke,qq deneme sürüş yaptım ama memnun kalmadım. Bu arada ford kuga 1.6 ecoboost otomatik selective almaya karar vermiştik AMA 1)1.6 ecoboost ta 6 ileri otomatik yazıyor ( 6 ileri powershift otomatik değil) ???? Şansuzman farkı nedir? vites geçişleri vs. sıkıntı olurmu sizce?? 2) USA 'de yaklaşık 80000 Kuga(Escape) geri çağrılmış, ancak 10 aralıkta galiba soğutma sistemi kaynaklı sorun çözülmüş. Avrupa modellerinde sorun yok gibi. Dolayısiyle BU NOKTA KAFAMA ÇOK TAKILDI, avrupa modellerinde boyle bir durum olmadığı söyleniyor ??? 1.6 ecoboost almak bu problemden dolayı risk mi sizce??? 3) SE/SEL/Titanium. Nette gördüğüm USA escape titatinumlar bizde Selective diye mi satılıyor.??? Zira escape titatinumlarda sony 4.2'' ekran ve bagaj kapagı otomatik vs varda...???? 3) Tiguan 1.4 lere otomatik seçenegi eklemiş ? Ama tiguan tip olarak hoşuna gitmedi. 1.6 ecoboost almayı istiyoruz ama YANGIN riski probleminden dolayı vazgeçip sevmesekte Tiguan 1.4 lere otomatik(DSG) mi almalı. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

Bence doğru seçim, ama Kuga eskisine göre uzayan boyu ile pek de kompakt br araç sayılmaz.Özellikle hanım + şehir içi tedirgin edici olabilir.

Yeni Kuga hemen tüm sürüş izlenimlerinde çok olumlu karşılandı.

Gugıllarsanız çok sayıda izlenim paylaşımı bulmanız mümkün, sadece ABD değil Avrupa'da da...

Benim de heyecan verici bulduğum, evrimleşerek eski nesline göre olgunlaştığını düşündüğüm bir araç ve daha önce de Tiguan - Kuga kıyaslamasında Tiguan'ın mantığa, Kuga'nın zevke ve heyecana hitap ettiğini belirtmiştim, görüşüm değişmedi. 

Cevaplara gelirsek:

1. Klasik 6 ileri şanzıman, daha sağlam ve sorunsuz bir şanzıman, vites geçişleri yeterince hızlı ve konforlu, tek sorunu manüel ve çift kavramalı otomatiklere göre +%10 - 15 fazla tüketimleri. Kuga örneğinde de vites geçişleri açısından başarılı bulunmakla beraber motordaki dinamizmi yeterince yansıtmadığına yönelik bazı eleştiriler var.
  2. Bu konu çözüldü. Bkz. 
  3. Donanım konusundaki gerçek durumu aracı görmeden netleştirmek maalesef bazen zor olabiliyor. Focus'ta çok şaşıran oldu. Sipariş verilirken ki detaylarında yazılı bir taahütname ile belgelenmesinde yarar var.

Şimdiden hayırlı olsun, ben fiyatları fena bulmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

PROBLEMİM : :): Eşim ehliyeti yeni aldı.1600 cc ve altı, sürücü pozisyonu yüksek,otomatik araç bakarken nissan juke,qq deneme sürüş yaptım ama memnun kalmadım. Bu arada ford kuga 1.6 ecoboost otomatik selective almaya karar vermiştik AMA 1)1.6 ecoboost ta 6 ileri otomatik yazıyor ( 6 ileri powershift otomatik değil) ???? Şansuzman farkı nedir? vites geçişleri vs. sıkıntı olurmu sizce?? 2) USA 'de yaklaşık 80000 Kuga(Escape) geri çağrılmış, ancak 10 aralıkta galiba soğutma sistemi kaynaklı sorun çözülmüş. Avrupa modellerinde sorun yok gibi. Dolayısiyle BU NOKTA KAFAMA ÇOK TAKILDI, avrupa modellerinde boyle bir durum olmadığı söyleniyor ??? 1.6 ecoboost almak bu problemden dolayı risk mi sizce??? 3)  Eski 2.5 litre çok yakan benzinliden daha iyi ekonomiye sahip. Ama işte 2.0 dizel ile fiyat çok yakın diyor ve 2.0 dizel almak daha mantıklı diyor vs vs.. Tamam bunlar UK için doğru olabilir ama bizde 1.6 ile 2.0 litre arasında 30-40 bin fiyat farkı olacaktır. Dolayısıyla ya 1.6 ecoboost önden çekiş yada 1.6 ecoboost 4çeker otomatik almak durumundayız. 4 çeker manüel de getirmeyecek otosan.. 

3) SE/SEL/Titanium. Nette gördüğüm USA escape titatinumlar bizde Selective diye mi satılıyor.??? Zira escape titatinumlarda sony 4.2'' ekran ve bagaj kapagı otomatik vs varda...???? 3) Tiguan 1.4 lere otomatik seçenegi eklemiş ? Ama tiguan tip olarak hoşuna gitmedi. 1.6 ecoboost almayı istiyoruz ama YANGIN riski probleminden dolayı vazgeçip sevmesekte Tiguan 1.4 lere otomatik(DSG) mi almalı. Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

Bir hafta kadar gecikmişim ama ben de cevaplayayım. 

1) 1.6 EB klasik 6 ileri . 4x4 lerde pek çift kavrama tercih edilmiyor zaten. Mesela volvoda 2.0 dizel powershift olmasına rağmen XC60da 2.0dizel klasik otomatik kullanılıyor. Ben hiç otomatik kullanmadım ama mesela Autoexpress Kugadaki 1.6 otomat,iği fazla beğenmemiş. Kısaca şöyle diyorlar: 

Direksiyona geçer geçmez yeni 180 bg ve 240Nm torkun eski 2.5 un verdiği hayvani performansı vermediğini görüyoruz. 0-100 9.7 saniye ve motor sanki tüm devir bandı boyunca hafifçe zorlanıyor gibi hissettiriyor . Tamam  0-100 peşinde koşmuyor olabilirsiniz ama otomatik vites her zaman vitesinde kalmak istiyor. Yavaş hızlanmada üst devirlere gelmeden vites değiştirmiyor böylece sürekli olarak motor uğultusu duyuyorsunuz. 

Daha da kötüsü otoyol rampalarında şanzıman iki vites birden düşüyor. Bu ciddi bir kusur çünkü yol ve ses gürültüsü olarak yeni kuga eskisinden epey kötü .

Ben şimdi hiç otomatik kullanmadığım için bilmiyorum. Fakat bunlar eski manyak 2.5 Turbo ile karşılaştırıyor ondan kötü olması normal.   Ama diğer şeyler için test etmeden karar vermemek lazım bence. 

2) Bence risk değil. Sorunu çözdük dedilerse çözmüşlerdir. Çözmemiş olsalar orası amerika canlarına okurlar. BU açıdan hiç bir çekincem yok benim. 

3) Maalesef hayır. O amerika için bir donanım konumlaması. Amerikada 1.6 ecoboostu titanium donanımında alamıyorsunuz. Türkiyede değil avrupada da şu an için dokunmatik  ekran yok. Selective de SONY olacak. Bence o da güzel. 

4) Tiguana DSG seçeneği eklenen model önden çekişli. 4x4 değil. Bence yangın riski falan kalmadı. Bunun için tiguan tercih etmezdim. Ama 4x4 düz vites dolu bir Tiguan Kugadan hem ucuz hem de düz vites olması dolayısıyla daha ekonomik olacaktır. 

4x4 + otomatik istiyorsanız mecburen KUGA alıyorsunuz. 

Edit: Tabii alternatif olarak Subaru XV CVT+AWD var 70K civarlarına. Ama ford ile VW arasında kalan adama Japon önermek hele ki Subaru gibi her şeyini motor+aktarmaya vermiş iç mekanda avrupalılardan 20 yıl geride olan bir markayı önermek ne ölçüde doğru bilemiyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi sende takıntı olmuş bence :) kusura bakma öyle kalitesiz bir hava yok bence gayet iyi durmuş, renkler uyumlu en azından. 

Göremeyenler için:

ScreenShot2013-02-11at53133PM.png

Bu da benim çekimlerim ford'u boşver :D 

DSC07141.jpg

DSC07143.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 lira kuga için çok iyi daha ne olabilir ki ?

Donanımıda kontrol ettim. Gayet iyi kabul edilebilir.

Bunlar standart.

• 17” aluminyum alaşım jantlar
    • Ön sis farları
    • Gündüz yanan farlar
    • Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar
    • Elektrikli ön ve arka camlar,
    • Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
    • Deri kaplı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi
    • "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
    • Yol bilgisayarı
    • Ford EcoMode
    • Vites arttırma ikazı
    • Çift bölgeli iklim kontrollü otomatik klima
    • Arka hava menfezleri
    • Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar
    • 60/40 katlanır arka koltuklar
    • Led iç ortam aydınlatması
    • Sürücü ve ön yolcu ön ve yan hava yastıkları
    • Yan perde hava yastıkları
    • Sürücü diz hava yastığı
    • ABS + EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı)
    • Acil Durum Fren Desteği (EBA )
    • Elektronik Denge Programı (ESP)
    • Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
    • Yokuş Kalkış Desteği(HLA)
    • Dinamik Tork Kontrolü (TVC)
    • Devrilmeyi Önleyici Sistem
    • Hız kontrol sistemi
    • Ayarlanabilir hız sınırlandırıcı
    • Ford Kolay Yakıt Sistemi
    • Akıllı Şarj Sistemi
    • ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları
    • Uzaktan kumandalı merkezi kilit

Bunlar Titanium ile gelenler

Parlak siyah ön ızgara
Arka park sensörleri
Elektirikli katlanabilir yan aynalar
Isıtmalı ön cam
Metal Tavan çıtaları
Karartılmış arka camlar
Deri kaplı vites topuzu
Sürücü koltuğunda ayarlanabilir bel desteği
Yağmur sensörü
Otomatik yanan farlar
Otomatik kararan iç dikiz aynası
Parçalı deri koltuklar
Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı
Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB)

Bunlarda Selective ile gelenler

18”alaşım jantlar
Otomatik Park sistemi
Sony Müzik Sistemi
Anahtarsız giriş sistemi
Akıllı bagaj kapağı

TEKNO Paket var yine Selective üzerine: 6.500 TL

Şerit takip sistemi, Şeritte kalma yardımcısı, otomatik uzun far, Sürücü dikkat takip sistemi, Aktif şehiriçi güvenlik sistemi, Kör nokta uyarı sistemi, B,-xenon farlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Kuga için fiyat aldım, pazarlıksız...

Trend X

58.000 1.6L EcoBoost 150PS 2WD 

64.000 1.6L EcoBoost 180PS AWD A/T (*cazip gibi)

Titanium 

70.000 1.6L EcoBoost 180PS AWD A/T

101.000 2.0TDCi 163PS AWD PowerShift

Titanium 

76.000 1.6L EcoBoost 180PS AWD A/T

107.000 2.0TDCi 163PS AWD PowerShift

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.