Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Escape / Kuga - İlk Official Fotoğraf

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

FORD 1.6 ECOBOOST Escapeleri geri çağırdı :blink: :blink: :blink: :blink:

Daha yeni satışa çıkmışlardı oysa.

11 temmuz 2012 ya kadar üretilen tüm 1.6 ecoboost escapeleri yakıt besleme sistemindeki bir parçanın çatlayarak yakıt sızması ve buna bağlı motor kompartmanında yangın olasılığı nedeniyle acilen geri çağırdı. Hatta araç sahiplerine arabalarınızı kullanmayın dendi..Şu ana kadar bu parça nedeniyle yaralanma olmamış .

Hemen hemen 11500 araba etkilenmiş durumda ve bayiiler sorun çözülene dek yeni araç teslimatı yapmıyor.

- nasıl oluyor da avrupadaki 1,6 ecoboost diğer marka ve modeller etkilenmiyor. Muhtemelen escapedeki 1.6 EB farklı ?

- yine mi boru çatlaması be FORD?

http://media.ford.co...rticle_id=36814

Edit: sayısız imla hatası :)

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Top Gearciler bu hafta Yeni Kuga Titanium 2.0EB (240 hp) 4x4 test etmişler bayağı etkilenmişler ..

Bazı enretesan noktaları veriyorum:

- Üst donanım olan titaniumda kabin kalitesi mükkemmelden daha aşağı değil. Özellikler göstergelerin olduğu paneller , son zamanlarda bindiğim audilerinkinde daha - çok daha- iyi. Tamam belki düğmeler çok uzakta ve bunlara dokunmak için orangutan kollarına sahip olmanız azım. Ama bu sorun değil. Çünkü upgrade edilmiş SYNC ses kontrol sistemi mükemmel çalışıyor, düğmelere dokunmanıza gerek yok. Sesli komutlarınız 100 seferin 99unda uygulanıyor. Bu benim için bir ilk (daha üst markalalarda bile bu kadar başarılı değil demek istiyor)

- Bir de tekme hareketi ile bagaj açma var. Başka markalarda da var ben sadece Mercedeste gördüm ve bu kadar iyi çalışmıyordu.

Sonuç: Kuga daha kaliteli ve daha yüksek donanımla geliyor. Almanların başını ağrıtacaktır.

http://www.topgear.com/uk/ford/kuga/road-test/titanium-driven

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özelliklerine baktığım zaman aynı motor ama Us fabrikasında üretilmiş.

Tekme hareketi iyimiş hakikaten;

Ya kedi geçerse altindan ?

Kedi de anahtar varsa yapacak bir şey yok :) anahtar yakınında olsa bile paralel bacak hareketine duyarlı 2 sensör var.

İşte Türk olmak bu ya :D

Bir kere bu yeni değil zaten uzun süredir grand cmaxte var, bir süredir de cmaxte var.

Kedi için önlem alınmış şöyle ki bagaj tutamacının orada bir de sensör/kamera var. Hem anahtar yakın olacak, hem tekme hareketi çift sensörle arkadan öne doğru olacak hem de sensör/kamera orada bir insan algılayacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hoppaa...2012 sonu avrupa 2013 başı Türkiye denmişti. Bakın FOrd yeniden yapılanma diye tüm modelleri geciktirdikçe geciktiriyor.

Batmaz inşallah...

Bu arada gri marketçiler niye amerikadan 1.6 ecoboost+4wd+otomatik escape getirmiyorlar. 60-70kaada falan satarlar cillop gibi olur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Düzeltiyorum.

Kuga Ocak 2013 sonrası satışa başlıyor. (kesin)

1.6 Ecoboost 182 Ps otomatik motor seçeneği ile :yeah:

Yakup simdi yazicaktim ne zaman cikacak ve bu motor sanziman ikilisi olacakmi diye :) Annem cok begendi onada araba bakiyoruz biliyorsun fiyat araligi ne olur sence ve Autoshowda olacak mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup simdi yazicaktim ne zaman cikacak ve bu motor sanziman ikilisi olacakmi diye :) Annem cok begendi onada araba bakiyoruz biliyorsun fiyat araligi ne olur sence ve Autoshowda olacak mi ?

Olacak, fiyat bilgii yok ama 60 ların üstünde gezer

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.