Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Göstergeyi taktım,sorunsuz çalışıyor ama iki sıkıntım var

1. Toplam km'yi ayarlamama rağmen mls olarak gösteriyor hala

2. Göstergeyi takınca radyomda ingilizce oldu dili,bunu nasıl düzeltebiliriz.

19abdf0b81a05e1f373154f3f46bb333.jpg

Radyo kendiliginden duzeliyor. Araci kilitleyip biraz durunca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Semih G. said:

Sayfa 19'daki gibi "Ölçü Birimi" seçeneği çıkmıyor mu? Seçenekler içinde olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Semih G. said:

Hayırlı olsun. Ekran ayarlarının içersinde mil veya km olarak seçim ayarı mevcut kurcala istersen biraz. Bende bu ayarı oradaki ekrandan yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Murat Kavuk said:

Sayfa 19'daki gibi "Ölçü Birimi" seçeneği çıkmıyor mu? Seçenekler içinde olması lazım.

Ölçü birimi ayarı var, L/100 , L/KM ve Mil/Galon seçenekleri var. L/100 ve L/KM seçeneklerinin ikisinide denedim. Fayda etmedi,kalan km'yi falan km olarak gösteriyor ama toplam km'yi hala mls olarak gösteriyor. Aracı kapadım 10dk bekledim ama açınca mls olarak devam ediyordu

22 dakika önce, Faruk Çelik said:

Hayırlı olsun. Ekran ayarlarının içersinde mil veya km olarak seçim ayarı mevcut kurcala istersen biraz. Bende bu ayarı oradaki ekrandan yapıyorum.

Yukarda yazdığım gibi ayar var ama işlemiyor :) teşekkür ederim

+ olarak eski göstergeyi takınca radyo kendiliğinden Türkçe oldu. Yakıt tüketimi,kalan km ve son sıfırlamadan sonra gidilen km sıfırlanmıştı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Semih G. said:

Ölçü birimi ayarı var, L/100 , L/KM ve Mil/Galon seçenekleri var. L/100 ve L/KM seçeneklerinin ikisinide denedim. Fayda etmedi,kalan km'yi falan km olarak gösteriyor ama toplam km'yi hala mls olarak gösteriyor. Aracı kapadım 10dk bekledim ama açınca mls olarak devam ediyordu

Yukarda yazdığım gibi ayar var ama işlemiyor :) teşekkür ederim

+ olarak eski göstergeyi takınca radyo kendiliğinden Türkçe oldu. Yakıt tüketimi,kalan km ve son sıfırlamadan sonra gidilen km sıfırlanmıştı :D

Daha fazla beklenmesi gerekiyor, aracın tüm modülleri kapatması 30 dakika sürüyormuş. Göstergenin yazılımı da eski görünüyor, güncellemek gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Murat Kavuk said:

Daha fazla beklenmesi gerekiyor, aracın tüm modülleri kapatması 30 dakika sürüyormuş. Göstergenin yazılımı da eski görünüyor, güncellemek gerek.

Bugün sadece göstergenin çalışıp çalışmadığını kontrol amaçlı takmıştım,km'nin sıfırlanma olayını henüz çözemediğim için. Bunları çözünce bekleme süresini 30dk'ya çıkartıp tekrar denerim, güncellemeyide serviste yaptıracağız sanırım değil mi?  ayrıca güncellemek ne kazandıracaktır hocam bize yada güncellememek ne kaybettirir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Semih G. hayırlı olsun, güle güle kullan.

Güncelleme sonrası total km ana ekranda görünüyor diğer türlü trip km'yi gösteriyor.

Çok da önemli değil bana göre eğer başka bir özellik eklenmiyorsa.

Edit. Ama seninki zaten ana ekranda total gösteriyormuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

@Semih G. hayırlı olsun, güle güle kullan.

Güncelleme sonrası total km ana ekranda görünüyor diğer türlü trip km'yi gösteriyor.

Çok da önemli değil bana göre eğer başka bir özellik eklenmiyorsa.

Edit. Ama seninki zaten ana ekranda total gösteriyormuş :)

Sağol Gürkan abi, evet gösteriyor toplam km'yi ama şimdilik yanlış gösteriyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Semih G. said:

Bugün sadece göstergenin çalışıp çalışmadığını kontrol amaçlı takmıştım,km'nin sıfırlanma olayını henüz çözemediğim için. Bunları çözünce bekleme süresini 30dk'ya çıkartıp tekrar denerim, güncellemeyide serviste yaptıracağız sanırım değil mi?  ayrıca güncellemek ne kazandıracaktır hocam bize yada güncellememek ne kaybettirir?

Güncelleme sonrası 4'lü ekranda trip görüyorsun, sıcaklık yukarı gidiyor, biraz daha renkli oluyor vs. Ama asıl km olayı düzelebilir. Güncelleme serviste olacak ama, yukarda yazdıkların düşünülüdüğünde sizin servis yapabilir mi emin değilim ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Murat Kavuk said:

Güncelleme sonrası 4'lü ekranda trip görüyorsun, sıcaklık yukarı gidiyor, biraz daha renkli oluyor vs. Ama asıl km olayı düzelebilir. Güncelleme serviste olacak ama, yukarda yazdıkların düşünülüdüğünde sizin servis yapabilir mi emin değilim ..

İşte bende o yüzden özellikle sordum, bu sizin araca uyumlu değil ki diyerek kestirip atmaları yüksek ihtimal.. Bakalım hele bir km olayını çözeyimde servisten rica eder daha önce yapmış servisleri aramasını isterim onlardan alacakları direktiflerle belki yaparlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ürün var mı elinizde?

2 dakika önce, Kamil Çalışkan said:

Arkadaşlar ben Bursa'da oturuyorum forumda bu işten anlayan biri varsa bana yazabilir mi onla birlikte benim focusun da görünümünü değiştirsek 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Kamil Çalışkan said:

Hayır maalesef işte Bursa'da olan bir arkadaş varsa Nasıl nerden temin edilir neler yapmak gerekir yüz yüze oturup konuşup olmazsada bir çay içip tanışmış oluruz

Ürünü temin etmek için bir arkadaşa gerek yok ki, yine çayınızı için tabiki fakat forumun olma sebebi bu zaten :) Biraz okuyacaksınız içerikleri o kadar.Ee tabi biraz da sokakta arayacaksınız ürünü eğer ucuz ürün istiyorsanız yoksa yetkili serviste bu ürün var :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.