Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Hız Arttırma

Burak Yumuşak

Soru

merhabalar bir sorum olucaktı 2014 ford focus 1.6 benzinli aracımız var style paket geçen babamla otobanda hız denemesi yapmak için gittik  max 190 vurdu motor yeni olduğundanmı böyle yoksa sabit max hızımı o kadardır . önceki aracımız  1.6 Mitsubishi carisma glx  benzinliydi onda maxımum 220 vurduk ibre 240 göstermekteydi. bu iki aracın motor gücü ürettiği tork aynı motor açılıncamı daha hızlanabiliriz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

merhabalar bir sorum olucaktı 2014 ford focus 1.6 benzinli aracımız var style paket geçen babamla otobanda hız denemesi yapmak için gittik  max 190 vurdu motor yeni olduğundanmı böyle yoksa sabit max hızımı o kadardır . önceki aracımız  1.6 Mitsubishi carisma glx  benzinliydi onda maxımum 220 vurduk ibre 240 göstermekteydi. bu iki aracın motor gücü ürettiği tork aynı motor açılıncamı daha hızlanabiliriz ?

Bu konular üzerinde forumda daha önce konuşuldu açılan başlıklara bakın isterseniz ama motorun açılması diye bir şey yok uzun bir süredir. Yeni sistem (artık eskidi) böyle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Biraz motor açılsın biraz zorlayin buda görür 220 yi ben focus 1 focus2 focus 2.5 hepsinde gordum 220 yi ,suanki aracim focus3 tdci bunda deneme fırsatını olmadi ama bununda gorecegine eminim.duz yolda denenmistir hepsi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhabalar bir sorum olucaktı 2014 ford focus 1.6 benzinli aracımız var style paket geçen babamla otobanda hız denemesi yapmak için gittik max 190 vurdu motor yeni olduğundanmı böyle yoksa sabit max hızımı o kadardır . önceki aracımız 1.6 Mitsubishi carisma glx benzinliydi onda maxımum 220 vurduk ibre 240 göstermekteydi. bu iki aracın motor gücü ürettiği tork aynı motor açılıncamı daha hızlanabiliriz ?

Bende yeni aldığımda 1.0 motorla vitesleri doldurmadan 210 basmistim. Sonra bidaha fırsatım olmadı basmak için. 1.6 motor için düşük bir rakam 190

Osman Mollaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O ne alaka? Ancak son vitese gelme devri ve zamanı değişir başka birşeyi etkilememesi lazım. 

Yeterli ivmelenme yakalanması, motora destek sağlar. Heleki düşük beygirli arabalarda. Zaten okadar hızlanacak yol bulabilmesi mesele o arabanın. Destek lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasıl hızlandığınız önemli, vitesleri doldura doldura gelmeniz lazım ayrıca en önemli etken çevresel şartlar;

Yol eğimi,rüzgar,lastik ve dahası.

Vitesleri çok  yüksek devirlere çıkmadan değiştirdiğim halde bile F3 1,6 Tdci ile 205 km hız yaptığım olmuştur. Dolayısıyla sizin benzinli ile aynı şartlarda bu hızları rahat  yapmanız lazım. Ama bahsedildiği gibi yol etkenleri önemli , mesela benim bahsettiğim hızlara bir örnek otoyolda adapazarı - hendek arasındaki eğimsiz yolda olmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

... işinize karışmak gibi olmasın ama basmayın bu kadar yahu. Yazıktır, çok tehlikeli ... bir köpek çıkar, yolda asfalt kesiği vardır, mıcır dökülmüştür vs.vs.  Üzmeyin kimseyi. :(

Ne kadar saçma geliyor değil mi focusla 200 yapıp yapmamayı dert edinmek. Olgunlaştık mı desem, yoksa yaşlanıyor muyuz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

... işinize karışmak gibi olmasın ama basmayın bu kadar yahu. Yazıktır, çok tehlikeli ... bir köpek çıkar, yolda asfalt kesiği vardır, mıcır dökülmüştür vs.vs.  Üzmeyin kimseyi. :(

Bence de. Sadece bazen ani ve ara hızlanmaları seviyorum. O da güvenli alanlarda.

O kadar hız hem size hem de başkalarına yazık eder. Sonuçta 4 lastik üzerinde gidiyoruz.

Son hızı 300 km bile olsa beni çok bağlamıyor açıkçası aracımın. Hız=ölme,öldürme. Boşverin gitsin.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

40 yıllık ehliyetim var, bu süre içerisinde kullandığım hiç bir aracın son hızını denemedim, merakta etmedim...

Bundan risk almadığım anlamı çıkmasın da son hızı mantıksız buluyorum.

Galiba daha önce paylaşmıştım...

azrail.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vitesleri çok yüksek devirlere çıkmadan değiştirdiğim halde bile F3 1,6 Tdci ile 205 km hız yaptığım olmuştur. Dolayısıyla sizin benzinli ile aynı şartlarda bu hızları rahat yapmanız lazım. Ama bahsedildiği gibi yol etkenleri önemli , mesela benim bahsettiğim hızlara bir örnek otoyolda adapazarı - hendek arasındaki eğimsiz yolda olmuştur.

Hız yapmayı sevmem ama deneme amaçlı 2 3 defa hız yaptım. 190 ı geçmiyor araç saner can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.