Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Makyajlı Ford Focus İncelemesi - Test Sürüşü - Dikine Park - Fotoğraf & Video

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Buarada tan oto'da;

1.6 Tdci Titanium Beyaz sedan: 71.500 tl (Araba arayan varsa kaçırmasın, Ocak sonu teslim)

1.6 Tdci Style dizel: 67.500 tl
1.6 Ti-Vct Trend x Sedan Blazer mavi: 52.000 tl

Trend X'i gördük sonunda! Style'ı henüz çekemedik!

Kalite algısı beklediğim gibi eskisine göre çok iyi. Görelim bazı farklılıkları;

Baz donanım jantlar bu şekilde, kolay temizlenebilir kaslı yapısı var.

cnq5d7C.jpg

Üst trimler Titanium gibi yumuşak değil son nesillerde olduğu gibi.

JsvytkE.jpg

7QNm5G3.jpg

Kol dayama seçeneği bir üst versiyondan itibaren var, bunda ise ayarlanabilir bardaklık mevcut.

ZaIqc5z.jpg

ssHRZTD.jpg

Bu tuşların kullanımı sessiz, oldukça kaliteli. 

PRCeWIW.jpg

jX8bmj9.jpg

Değişen torpido gözünden bahsetmiştik, aynı şekilde bu da öyle.

cfFTRvG.jpg

sUxbfv5.jpg

Donanımlarda bahsedilmeyen ama bizim sitemizde sürekli belirtilen tavan kumaşı (Titanium farklı dokuya sahip)

yMSlevw.jpg

ktjWQOr.jpg

66o6rO6.jpg

VD5DFjU.jpg

DUwMMTS.jpg

fOuEkfV.jpg

kCCuQC8.jpg

5bYbXDs.jpg

LKt4Db6.jpg

jRnkwDZ.jpg

a4y5UK1.jpg

cA7ZcmT.jpg

IEDo01d.jpg

STtS2z6.jpg

bRA8Jbo.jpg

c7eT9af.jpg

Bonus - Titanium,Xenon,Tekno vs vs 

bVlaE8x.jpg

kCgccgu.jpg

nfXwmo6.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kalkıp 90 bin istiyolar focusa volvo v40 alırım çok abartmışlar.

Bu benzeri donanımda v40'ı size vereceklerse bu fiyata, alalım. Tutup da alakasız kıyaslama yapacaksak hiç konuşmayalım bir anlamı yok.

Ayrıca v40 malzeme hariç bu Focus'a fark atacak yanı yok. İki aracı benzer zamanda denemek bunu söylemek için yeterli.

Bugün 71.500 fiyat verdi Titanium Dizel'e bu donanımda V40'ı kaça bırakıyorlar :) Volvo, Ford'un ekmeğini yemeye devam ediyor bu modelde bunu da unutmayalım. 

Bazı kişiler bizlerin yorumunu yanlı bulabiliyor, premiumların düşük sınıflarını araçlarını abartmamak lazım ciddi makina varsa ayrı! ;

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu benzeri donanımda v40'ı size vereceklerse bu fiyata, alalım. Tutup da alakasız kıyaslama yapacaksak hiç konuşmayalım bir anlamı yok.

Ayrıca v40 malzeme hariç bu Focus'a fark atacak yanı yok. İki aracı benzer zamanda denemek bunu söylemek için yeterli.

Bugün 71.500 fiyat verdi Titanium Dizel'e bu donanımda V40'ı kaça bırakıyorlar :) Volvo, Ford'un ekmeğini yemeye devam ediyor bu modelde bunu da unutmayalım. 

Bazı kişiler bizlerin yorumunu yanlı bulabiliyor, premiumların düşük sınıflarını araçlarını abartmamak lazım ciddi makina varsa ayrı! ;

71,500 makul bir fiyat alınır.Ancak 90bin tlye çıkacak olursak işler değişir açıkçası hiçbir güç focus aldıramaz bana hele dizel otomatik V40 D2 R-Design varken :)

V40 D2 R-Design Dizel 1560 cc 115 hp Powershift 92.200

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

71,500 makul bir fiyat alınır.Ancak 90bin tlye çıkacak olursak işler değişir açıkçası hiçbir güç focus aldıramaz bana hele dizel otomatik V40 D2 R-Design varken :)

V40 D2 R-Design Dizel 1560 cc 115 hp Powershift 92.200

Ben şöyle söylüyim, 90'a çıkarsam v40'a da bakmam ki? 

Napcaz   :) Kaldı ki bu iki aracı da aynı firma satıyor ülkemizde, segmentasyonu onlardan iyi kim yapacak, tabiki bunların farkındadır onlar ama ikisininde değeri belli R desing öyle diye bunu beleş verecek durumları yok.  Kaldı ki dediğim gibi bu iki araç ikiz sayılır abartmanın anlamı yok. Premium denince bu sınıf içinde bence Audi başı çekiyor, gerisi boş beleş benim gözümde (bmw'nin merco'nun güzel motorlu seçeneklerini eleyerek) ; vw,opel veya ford onlardan fena c sınıfı üretmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şöyle söylüyim, 90'a çıkarsam v40'a da bakmam ki? 

Napcaz   :) Kaldı ki bu iki aracı da aynı firma satıyor ülkemizde, segmentasyonu onlardan iyi kim yapacak, tabiki bunların farkındadır onlar ama ikisininde değeri belli R desing öyle diye bunu beleş verecek durumları yok.  Kaldı ki dediğim gibi bu iki araç ikiz sayılır abartmanın anlamı yok. Premium denince bu sınıfda Audi geliyor gerisi boş beleş benim gözümde, vw,opel veya ford onlardan fena c sınıfı üretmiyor.

Ben Volvo alırım sen başka bişi alırısın konu ne alacağımız değil.Sende benle aynı fikirdesin 90bin çok para v40 veya başka preminum markaların düşük segmentleri Fordla malzeme,kalite,işçilik bakımından aynı olabilir hatta daha iyi olsun ama bizde algı farklı bmw mercedes volvo audi dedinmi milletin gözü kararıyor.Ne işçiliğine bakıyor ne malzemesine.Focus fanları o parayı verecektir tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Volvo alırım sen başka bişi alırısın konu ne alacağımız değil.Sende benle aynı fikirdesin 90bin çok para v40 veya başka preminum markaların düşük segmentleri Fordla malzeme,kalite,işçilik bakımından aynı olabilir hatta daha iyi olsun ama bizde algı farklı bmw mercedes volvo audi dedinmi milletin gözü kararıyor.Ne işçiliğine bakıyor ne malzemesine.Focus fanları o parayı verecektir tabi :)

Konu zaten buradan geldi; 

Kalkıp 90 bin istiyolar focusa volvo v40 alırım çok abartmışlar.

Sana göre abartılmış ama eline kağıdı kalemi alınca abartılı olmadığını görmek zor değil diye açıklamaya çalıştım, nafile gelmiş olabilir yapacak bişey yok :)
Ayrıca fan olmaya gerek yok, yeterli bir donanım düzeyi olan Titanium'a; güvenliğe önem veren bir kişi xenon ve tekno almış çok mu? Fan olmak bu ise öyle fanlar eksik olmasın hiç bir yerde :yeah: Üst limitleri tartışmak; zenginin malı züürt'e gidiyor benden bu kadar.. 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu zaten buradan geldi; 

Sana göre abartılmış ama eline kağıdı kalemi alınca abartılı olmadığını görmek zor değil diye açıklamaya çalıştım, nafile gelmiş olabilir yapacak bişey yok :)
Ayrıca fan olmaya gerek yok, yeterli bir donanım düzeyi olan Titanium'a; güvenliğe önem veren bir kişi xenon ve tekno almış çok mu? Fan olmak bu ise öyle fanlar eksik olmasın hiç bir yerde :yeah: Üst limitleri tartışmak; zenginin malı züürt'e gidiyor benden bu kadar.. 

Ne dersen de kağıt kalemide alsam tabletlede baksam ne şekil olursa olsun 90 bin çok. Okadar para verirken 2-3 kez düşünür insan.Ben kendi örneğimi veriyorum mondeo bakıyorduk o sınıfıta o paraya daha iyilerini görünce mondeodan uzaklaştık.Ford güzel marka ancak fiyatlandırma politikası yanlış. Güvenlik anlayışın xenon ve tekno paket olmamalı,keşke sadece bunlarla bitse :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne dersen de kağıt kalemide alsam tabletlede baksam ne şekil olursa olsun 90 bin çok. Okadar para verirken 2-3 kez düşünür insan.Ben kendi örneğimi veriyorum mondeo bakıyorduk o sınıfıta o paraya daha iyilerini görünce mondeodan uzaklaştık.Ford güzel marka ancak fiyatlandırma politikası yanlış. Güvenlik anlayışın xenon ve tekno paket olmamalı,keşke sadece bunlarla bitse :)

90 içinde ne var diye baksanız keşke sırf 5 kağıdı Sunroof ve şeker rengi, af buyrun câhiliz biz güvenlik anlayışımız kıt :) 2009'dan beri S60, 2012'den beri s40 kullanan birisi olarak. Siz de haklısınız.

Titanium+Xenon+Tekno= 80 tl :yeah: 90 değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

90 içinde ne var diye baksanız keşke sırf 5 kağıdı Sunroof ve şeker rengi, af buyrun câhiliz biz güvenlik anlayışımız kıt :) 2009'dan beri S60, 2012'den beri s40 kullanan birisi olarak. Siz de haklısınız.

Titanium+Xenon+Tekno= 80 tl :yeah: 90 değil.

Konuyu çarpıtmaya çalışarak 90bin nin içinde ne olduğunu siz karıştırmışsınız,benim bi alakam yok. Benim bahsettiğim sizin zihninzde ürettiğiniz bir bişinin güvenliğini xenon ve tekno paketle sağlamaya çalışması ütopik.Maddi boyuta hiç girmedim aracın fiyatıyla güvenlik unsurlarını birbirine bağlamadım çarpıtmaya gerek yok.Bu forumu kurmuş bir insana cahil olamaz kendinizine haksızlık etmeyin.Bu arada kullandığınız araçları söyleyerek bana destek çıkmış oldunuz.Volvo kullanarak güvenliğe önem verdiğiniz anlaşılıyor. Ama focusun xenonlu ve tekno paketli aracına güveniniz yokki güvenlik konusunda dünyaca ünlü bir markanın modelini kullanıyorsunuz.

Aybars Altay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haddim olmayarak karşayım.  Beyler neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki?

....  fiyatlandırma diye bir olgu var. İşletme okuyan arkadaşlar rakibe göre ürün/fiyat konumlandırma olayını iyi bilir. F/O'da da bunun hesabını yapan işletmeciler ve endüstri mühendisleri var.

İşlem kabaca şöyle...

Örnek veriyorum ... bir ürününüz var ve bu ürüne piyasada konumlandırma noktası arıyorsunuz. Diyelim ki bu ürün Focus MCA ... onun rakipleri kimler? Gene diyelim ki Toyota - Opel - VW ve Renault ... onlarda ne aksesuarlar var? Neyi standart ve neyi opsiyonel olarak veriyorlar? Önce ürününüzü piyasa koşulları ve rakiplere karşı hazırlıyor bu arada -Customer Clinic- denen şeyi yapıp müşteri beklentilerini de alıyorsunuz.

Yani  Rakipler + Firma Stratejisi + Customer Clinic = Ürün (ülke specti belirlenmiş) konumlandırma.

.... ürün konumlandı mı? 

O zaman bakıyorsun (gene Focus MCA örneğinden ilerliyorum) Focus MCA TrendX'in rakiplerinin fiyatları ne? Titanium'un rakiplerinin fiyatları ne?

Atıyorum...

VW : 108

Opel : 103

Toyota : 103

Renault : 101

... ne yapıyorsunuz? (gene örnek) Focus'u VW'nin az altına ve Opel ile Toyota'nın üzerine konumlandırıyorum diyorsunuz ve Focus MCA'yı 105 fiyat ile piyasaya çıkarıyorsunuz.

Sonuç : Ürün konumlandırılmış , fiyat konumlandırılmış ...

Buradan ilerliyorsunuz. Haa ... arada kampanya yaparsınız, ucuz kredi verirsiniz vs.vs. ama ürün ve fiyat ile ilgili referans noktalarınız sabit kalıyor ve aşağı ya da yukarı yapacağınız her hareketi o noktadan nirengi alarak uygulamaya sokuyorsunuz.

Olası (potansiyel) alıcılarınız da sizin fiyatlandırma ve ürün konumlandırma politikanıza göre markanızı/ürününüzü tercih ediyor ya da etmiyor (bkn.paŞa gönül kriteri) ... yani gerisi artık onların bileceği iş.

"90,000TL vereceksem Focus almam, gider XYZ alırım." haklı bir söylemdir ... siz bilirsiniz, sizden iyi de kimse bilemez. Sonuçta para sizin, zevk sizin ... bize ne? Kime ne? Buna verilecek tek cevap -Elma ile Armutu kıyaslıyorsunuz Volvo V serisinin karşılığı Focus değil Mondeo'dur.- olabilir.

Önümüzdeki yıl Mondeo piyasaya çıktığında onun için de yukarıda belirttiğim ürün ve fiyat konumlandırma hesabı yapılacak, o hesap kapsamına eminim Volvo V serisi de alınacaktır. (sonuçta Volvol ile aynı pazar frekansını paylaşıyor olacaklar..)

Sonuç : İsteyen istediği ürünü alır ya da almaz, kişinin bileceği iştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haddim olmayarak karşayım.  Beyler neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki?

....  fiyatlandırma diye bir olgu var. İşletme okuyan arkadaşlar rakibe göre ürün/fiyat konumlandırma olayını iyi bilir. F/O'da da bunun hesabını yapan işletmeciler ve endüstri mühendisleri var.

İşlem kabaca şöyle...

Örnek veriyorum ... bir ürününüz var ve bu ürüne piyasada konumlandırma noktası arıyorsunuz. Diyelim ki bu ürün Focus MCA ... onun rakipleri kimler? Gene diyelim ki Toyota - Opel - VW ve Renault ... onlarda ne aksesuarlar var? Neyi standart ve neyi opsiyonel olarak veriyorlar? Önce ürününüzü piyasa koşulları ve rakiplere karşı hazırlıyor bu arada -Customer Clinic- denen şeyi yapıp müşteri beklentilerini de alıyorsunuz.

Yani  Rakipler + Firma Stratejisi + Customer Clinic = Ürün (ülke specti belirlenmiş) konumlandırma.

.... ürün konumlandı mı? 

O zaman bakıyorsun (gene Focus MCA örneğinden ilerliyorum) Focus MCA TrendX'in rakiplerinin fiyatları ne? Titanium'un rakiplerinin fiyatları ne?

Atıyorum...

VW : 108

Opel : 103

Toyota : 103

Renault : 101

... ne yapıyorsunuz? (gene örnek) Focus'u VW'nin az altına ve Opel ile Toyota'nın üzerine konumlandırıyorum diyorsunuz ve Focus MCA'yı 105 fiyat ile piyasaya çıkarıyorsunuz.

Sonuç : Ürün konumlandırılmış , fiyat konumlandırılmış ...

Buradan ilerliyorsunuz. Haa ... arada kampanya yaparsınız, ucuz kredi verirsiniz vs.vs. ama ürün ve fiyat ile ilgili referans noktalarınız sabit kalıyor ve aşağı ya da yukarı yapacağınız her hareketi o noktadan nirengi alarak uygulamaya sokuyorsunuz.

Olası (potansiyel) alıcılarınız da sizin fiyatlandırma ve ürün konumlandırma politikanıza göre markanızı/ürününüzü tercih ediyor ya da etmiyor (bkn.paŞa gönül kriteri) ... yani gerisi artık onların bileceği iş.

"90,000TL vereceksem Focus almam, gider XYZ alırım." haklı bir söylemdir ... siz bilirsiniz, sizden iyi de kimse bilemez. Sonuçta para sizin, zevk sizin ... bize ne? Kime ne? Buna verilecek tek cevap -Elma ile Armutu kıyaslıyorsunuz Volvo V serisinin karşılığı Focus değil Mondeo'dur.- olabilir.

Önümüzdeki yıl Mondeo piyasaya çıktığında onun için de yukarıda belirttiğim ürün ve fiyat konumlandırma hesabı yapılacak, o hesap kapsamına eminim Volvo V serisi de alınacaktır. (sonuçta Volvol ile aynı pazar frekansını paylaşıyor olacaklar..)

Sonuç : İsteyen istediği ürünü alır ya da almaz, kişinin bileceği iştir.

Abicim güzel diyorsun da. Bu iş böyle yapılıyor olabilir ama acaba o adamların kafası nasıl. 

Bugün focus 5dr+4dr satışları golf+jetta ve astra HB+sedan şatışlarının çok gerisinde. Acaba fiyatlandırma hatalı olabilir mi ? Sorumuz bu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim güzel diyorsun da. Bu iş böyle yapılıyor olabilir ama acaba o adamların kafası nasıl. 

Bugün focus 5dr+4dr satışları golf+jetta ve astra HB+sedan şatışlarının çok gerisinde. Acaba fiyatlandırma hatalı olabilir mi ? Sorumuz bu. 

Buna dümdüz bakarsan öyle ama bu işin ürün kısmı nerede olacak?

Geçen yıla göre bu yıl C sınıfı otomatik satış oranı (tamamında oto. oranı) %38'den %45'e varmış, bundan önceki yıllara göre fark çok çok daha fazla hal böyle olunca Focus denilen modelde TEK otomatik vites var. Vw ve opel denildiğinde şuan çok seçenekli otomatik sunuyor.

Tercih edilme sebebi sadece fiyat ise doğru yaklaşım ama değil.

Genel olarak dizel oranı da %65 olmuş, benzinli manuel alan kalmamış nerdeyse :) Özetle dizel otomatik ve otomatik olmadan satış arttırmak imkansız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.