Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

bu arada ankara meguiar's'tan boya koruma için 290 tl fiyat aldım. forumlarda işçiliği ile çokça övülen eski fiat servis çalışanı ibrahim usta'nın yeri ve yetkili meguiar's bayii. bu hafta sonu yaptırmayı düşünüyorum. ziebart diamond gloss 530 dedi. avukat olduğum için %25 indirim yapıyorlardı, 380 civarına geliyor. ama 100 tl fark az değil. yine avukatlara ziebart'ta koltuk koruma bedava. onu yaptıracağım. gerçi şimdi kampanyası var internetteki formu doldurup giderseniz herkese bedava. haberiniz olsun.

arkadaşlar bu yazdığım hakkında ne diyorsunuz? fiyat nasıl sizce? ve boya koruma gerçekten olması gerekn birşley mi? yoksa kısa vadede etki yaratan araca çok fazla birşey katmayan, para tuzağı bir olay mı? meguiar's tan boya koruma ve ziebart'tan koltuk koruma düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bu yazdığım hakkında ne diyorsunuz? fiyat nasıl sizce? ve boya koruma gerçekten olması gerekn birşley mi? yoksa kısa vadede etki yaratan araca çok fazla birşey katmayan, para tuzağı bir olay mı? meguiar's tan boya koruma ve ziebart'tan koltuk koruma düşünüyorum.

Bana da Meguiar's ın fiyatı iyi geldi ama mekan için olumlu görüşler olduğuna emin olun, İstanbul ve Ankara da ki bazı bayiler için olumsuz görüşler mevcut.

Şahsen memnun kalıp görüşlerinizi paylaşırsanız Ankara ziyaretimde ben de aracıma bakım yaptırmayı düşünebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da Meguiar's ın fiyatı iyi geldi ama mekan için olumlu görüşler olduğuna emin olun, İstanbul ve Ankara da ki bazı bayiler için olumsuz görüşler mevcut.

Şahsen memnun kalıp görüşlerinizi paylaşırsanız Ankara ziyaretimde ben de aracıma bakım yaptırmayı düşünebilirim.

bazı bayiler derken isim verebilir misiniz? bilelim de oralara uğramayalım. burası meguiar's ın resmi sitesinde ankara için gösterilen tek yetkili uygulama merkezi. çeşitli forumlardan uzun süre araştırdım, ankara'da bu işi en iyi işçilikle yapan kişi olarak eski bir fiat servis çalışanı olan ibrahim usta gösteriliyor. bu mekan da kendisinin açtığı biryer, meguiar's tan bayilik almış. aradım, telefonlara da kendisi çıkıyor, gayet neşeli bir abiye benziyor. eğer kesin karar verip yaptırırsam sonuçları mutlaka yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası bu markalı boya koruma yöntemleri beni rahatsız ediyor. Yapılan işlem güzel ve kalıcı bir ciladan öteye değil. Boya biraz eski ise pasta + cila oluyor.

Yani biraz uğraşla kendi kendinize yapabileceğiniz veya uygun ürünleri alıp tanıdık bir boyacının çırağına yaptırılabilecek bir iş. Ayrıca azami yılda bir yenilenmesi gerekiyor ki etkisi kalıcı olsun.

Meguiar's ürünleri kaliteli, benim yıkamacım sürekli bu ürünleri kullanıyor ve ben çok memnunum. Ama bu iş birkaç yüz liralık bir iş gibi gelmiyor bana kusura bakmayın.

Sergi salonunda uzun süre kalmış bir araç aldıysanız hergün kuru bezle parlatıldıkları için hareli bir boya yüzeyi olabilir, ince bir pasta cila ister, yok sergilenmeden doğrudan teslim aldıysanız sıkı bir cila ile iş biter.

Mesela http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=70 veya http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?46_4_15&products_id=68.

E bedava koltuk koruma da varken fazladan para harcamaya ne gerek var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası bu markalı boya koruma yöntemleri beni rahatsız ediyor. Yapılan işlem güzel ve kalıcı bir ciladan öteye değil. Boya biraz eski ise pasta + cila oluyor.

Yani biraz uğraşla kendi kendinize yapabileceğiniz veya uygun ürünleri alıp tanıdık bir boyacının çırağına yaptırılabilecek bir iş. Ayrıca azami yılda bir yenilenmesi gerekiyor ki etkisi kalıcı olsun.

Meguiar's ürünleri kaliteli, benim yıkamacım sürekli bu ürünleri kullanıyor ve ben çok memnunum. Ama bu iş birkaç yüz liralık bir iş gibi gelmiyor bana kusura bakmayın.

Sergi salonunda uzun süre kalmış bir araç aldıysanız hergün kuru bezle parlatıldıkları için hareli bir boya yüzeyi olabilir, ince bir pasta cila ister, yok sergilenmeden doğrudan teslim aldıysanız sıkı bir cila ile iş biter.

Mesela http://www.meguiars....?products_id=70 veya http://www.meguiars....&products_id=68.

E bedava koltuk koruma da varken fazladan para harcamaya ne gerek var.

bu boya koruma işlemi homojen dağıtılması için çeşitli aletlerle fln yapılıyor bildiğim kadarıyla. o aletleri edinemeyeceğimize ve elle uygulamanın da oldukça zahmetli olduğu düşünülürse ben pek katılmıyorum görüşünüze. evet o kadar para etmez belki ama basite indirgenecek kadar da kolay bir işlem değil diye düşünüyorum. zaten henüz tam manasıyla karar vermiş değilim. kaldı ki karar vermeye çalıştığım şey boya koruma yaptırıp yaptırmamaktan ziyade o parayı cebimden çıkarıp çıkarmamak :öp:

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eeeee.... o zaman niye soruyon keyfin bilir...ister yaptır ister yaptırma...alla alla...ya... :)

niye sinirlendiniz onu anlamadım :öp:

ben boya korumanın yararlı olup olmadığını sordum. kendim mi yapayım yoksa ustasına mı yaptırayım diye sormadım ki.. eğer yaptırılacaksa ustaya yaptırılmasını savunuyorum gördüğünüz üzere. ama asıl sorum, yukarıda da açıkça görebileceğiniz üzere, genel olarak boya korumanın elzem bir konu olup olmadığı... ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok be...neden isinir olucam...cem bey...tolga bey güzel güzel acıkladı...elzemmi sorusu şu her 0 araç alan kişinin aklına bu birşekilde sokuluyor...aldıktan sonra alt koruma üst koruma yan koruma kıltüy..yani önümüz kış..bence salla...yaptırma paranda cebine kalsın...ikigün sonra yagmur camur..gidicek...bende yaptırmıştım ilk aldıgımda üst alt koruma şubu..bir numara yok...salla...bin git güzel güzel...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.