Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Abi daha önceden de yazmıştım, Deniz bey kaçırmış; Yani 2.0 otomatik tercih eden Avrupalı bayanlar bunu kullanabiliyor.

2.0 Tdci ps ile sunuyor Avrupa, 1.6 maraba olduğu için koymuyor adamlar :zha:

1.5 eb oto ve 1.5 td oto ile gelir diye düşünüyorum.

Sanırım siz kendi yazdıklarınız ve verdiğiniz linklerle çelişiyorsunuz. Aracın fiyatının yaklaşık titanium bütün özellikler içinde(tekno paket,açılır tavan,dinamik far,navigasyon) bornova çetaş bildirdi. yaklaşık olarak söylediler tabi. ben de o şekilde söylemek istedim. Gelelim otomatik olayına. 13 ekim 2014 deki yazınıza bakın. Bu forumu kullanan insanları eleştirmeden önce sorumluluklarınızı bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım siz kendi yazdıklarınız ve verdiğiniz linklerle çelişiyorsunuz. Aracın fiyatının yaklaşık titanium bütün özellikler içinde(tekno paket,açılır tavan,dinamik far,navigasyon) bornova çetaş bildirdi. yaklaşık olarak söylediler tabi. ben de o şekilde söylemek istedim. Gelelim otomatik olayına. 13 ekim 2014 deki yazınıza bakın. Bu forumu kullanan insanları eleştirmeden önce sorumluluklarınızı bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

saygılar.

Öncelikle o kadar yaşlanmadım, çelişmem merak etmeyin :) Fakat herkes hata yapabilir!

Orada 1.5 tdci için birşey mi yazıyormuş ? yoksa sadece 1.6 atm otomatik için mi yazıyor ?

Burada eleştirel bir tavır göremedim ben kusura bakmayın, size soru sorulması eleştiri ise kusura bakmayın burası soru sorma ve yanıt alma yeri, boşuna yormayın kendinizi lütfen ayrıca siz kendinizi gözden geçirmelisiniz okuduğunu anlamak ve sonuç çıkartmak adına.

Sorumluluklarımın bu olduğunu nerden çıkarttığınız onu da anlamış değilim bu da ayrı konu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle o kadar yaşlanmadım, çelişmem merak etmeyin :)

Orada 1.5 tdci için birşey mi yazıyormuş ? yoksa sadece 1.6 atm otomatik için mi yazıyor ?

Burada eleştirel bir tavır göremedim ben kusura bakmayın, size soru sorulması eleştiri ise kusura bakmayın burası soru sorma ve yanıt alma yeri, boşuna yormayın kendinizi lütfen ayrıca siz kendinizi gözden geçirmelisiniz okuduğunu anlamak ve sonuç çıkartmak adına.

Sorumluluklarımın bu olduğunu nerden çıkarttığınız da anlamış değilim bu da ayrı konu :)

Ben zaten 1.5 için de bu olayın böyle olduğunu öğrendim.

Ancak kendisini yetkili diye adlandıran kişiler telefonda, internetten benim de okuduğum özellikleri bana anlatmaya kalktıklarında onların da konu hakkında yeterli olmadıklarına inandığım için buraya yazdım.

Belki buradan da öğrenirim ümidiyle. Kaldı ki eleştiri kötü bir şey demek değildir. İyi de olabilir kötü de. Eleştirinin kelime anlamı Türk Dil Kurumu Sözlüğünde var. Ayrıca dört senedir Bmw 3.20 d 2011 kullanıcısıyım. Kendis aracımı fordun özellikleri ilgimi çektiği için sattım. Öyle aman aman da Bmw hayranı olmadım hiç fakat fordu çok beğendim ve daha yeni motor seçenekleri gelmeden sürekli araştırmaya başladım. Hatta bir çok fotoğrafı sizin bu forumunuzdan, sizin gönderdiklerinizden kendi pc me kopyaladım.

Forumdaki paylaşımlarınızın yararlı olduğunu düşündüğüm için buradaydım. Ancak, anladım ki siz de o telefonda bilgi veren kişilerden çok da farklı değilmişsiniz. Daha 1.5 Tdci otomatik fordun park asisti hakkında bana verdiğiniz cevap, piyasaya çıkmamış bir araç derken bile o tarihteki yazınızda size yorum yapan kişilere kesin bir şekilde yeni gelecek araçlar için kesin ve net tavır koyarak otomatik park asist özelliğinin yeni gelenlerde de olmayacağı hakkında kesin bilgiler sunuyorsunuz ve link veriyorsunuz. Daha sonra buraya gelip bir şey soran kişilere de kendi çelişkilerinizle dolu yanıtlar veriyor ve hatanızı kabul etmiyorsunuz.

Kısacası, sizi egolarınızla baş başa bırakıyorum. Ama şunu da unutmayın, sizin yazdığınız ve şu anda inkar ettiğiniz gerçeklerin de diğer forum kullanıcıları tarafından okunup akıl süzgecinden geçirildikten sonra değerlendirilmesi benim için önemlli. Soruya verdiğiniz yanıtlar kaçamak ve bilgisizlikten kaynaklı. Ayrıca ben de hata ki dikkate aldım sözylediklerinizi.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allahım :D Nerde yazıyor arkadaş 1.5 tdci için gelmeyecek diye birşey :D sübhanallah :D Niye göstermiyorsun ?Kaçan kimdir ? 

13 Ekim'de dünya kadar şey yazıyorum nasıl bulayım hangisini ters anlamışsınız.

Akıl süzgeçi diyor birde yahu, nerden biliyorsun sen bizim aklımızı :) Ego'larını al lego felan yap arkadaş sen çocuk gibi gelmiş neler yazıyor.

Kaçamak ve bilgisisiz evet arkadaş, buyrun çok bilgili bayilerle dövüşün siz :D güle güle. Çelişkiye düşen kim ortada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

buyrun çok bilgili bayilerle dövüşün siz

.. aha ... bayram değil, seyran değil bizi niye öptünüz şimdi   :)   ... kendi aranızda kavga ederken uzaktan sizi seyreden garibanlara taş atıp pekmez'imizi akıtmıyormusunuz?!? güleyim mi? ağlayayım mı? bilemedim valla :pray:  

... bu arada 1,5tdci+Powershift'te park asist olacak mı? olmayacak mı? ... cidden daha bilmiyorum. (bkn.bunu bana Şubat'ta bi daha sorun)

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.. aha ... bayram değil, seyran değil bizi niye öptünüz şimdi :) ... kendi aranızda kavga ederken uzaktan sizi seyreden garibanlara taş atıp pekmez'imizi akıtmıyormusunuz?!? güleyim mi? ağlayayım mı? bilemedim valla :pray:

... bu arada 1,5tdci+Powershift'te park asist olacak mı? olmayacak mı? ... cidden daha bilmiyorum. (bkn.bunu bana Şubat'ta bi daha sorun)

Ahaha, genel olarak yani. Genelde çalışanlar elinde olan arabayı biliyor ya hani :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese iyi akşamlar,

Forum'a yeni üye oldum. 2015 Nisan ayı içerisinde gelecek olan Focus 1.5 Tdci otomatik için bir sorum olacak; öncelikle bu manuel vites focus için çeşitli yabancı tanıtımlarda olsun Türk sitelerindeki tanıtımlarda olsun, bayanlar için park asist kullanımının faydalarından vs. bahsedilmekte. Buna rağmen bir çok bayanın otomatik vites araç kullanımını tercih ettiği de göz ardı edilerek tanıtımlar yapılıyor. Demek istediğim, bayanlar zaten otomatik vites kullanabildikleri araçlardan yana satın alma kararları verirlerken, nasıl oluyorda manuel vites focus bayanlar için sadece otomatik park asistanı var diye bir avantaj olarak sunuluyor?

Ayrıca bu forumda okuduğum bir yazı focus ile ilgili beklentilerimi iyice suya düşürdü. Focus 1.5 Tdci otomatik araçlarda park asist özelliği bulunmuyormuş. Aracın bütün olumlu özelliklerini beğenmeme karşın alım kararımdan şimdilik vazgeçmiş değilim ancak heran fikrimi değiştirmeye çalışmakla yoğunlaşıyorum ve diğer marka ve model araçlara bakıyorum uzun süredir.

Hem otomatik olup hem de park asisti olmayan 100.000 tl değerinde bir focus alınır mı?

Okuyan ve cevap yazma zahmetinde olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Bak bak ben 4 senedir bakıyorum araştırmadığım araba kalmadı ha bi Jette var bi de golf var ama focus ikisinden de daha iyi anlayana şunuda söyleyim 100.000 tl  lik focus benim bildiğim yok nereden nasıl bulduysan Bmw 320 satıp da focus diyorsan sana söylenecek hiç bişey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş zevk işi, kişiye göre değişir. Dolu bir Focus'u boş bir BMW'ye tercih edebilir insanlar. Nasıl ben bomboş BMW'yi dopdolu Focus'a tercih edeceksem tam tersi de olabilir. Bu kadar garipsenmemeli. Zevkler renkler imkanlar öncelikler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş zevk işi, kişiye göre değişir. Dolu bir Focus'u boş bir BMW'ye tercih edebilir insanlar. Nasıl ben bomboş BMW'yi dopdolu Focus'a tercih edeceksem tam tersi de olabilir. Bu kadar garipsenmemeli. Zevkler renkler imkanlar öncelikler.

Aynı sınıf için konuşuyorsak bunu ben tüm sınıf için tercih ederim.

BMW 3 veya Mercedes C'nin; Passat Mondeo veya Insignia'dan farkı aman aman yok. Aynısı küçük Klas için de geçerli. Paran varsa statün rahatsa  o zaman zaten bu tür araçlar bakmazsın :) Mertcan bilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zevkler renklerin daniskası, kiminin önceliği sürüş keyfi işte: RWD la daha ne farkı olsun!

Son cümleni tam algılayabildiğimi zannetmiyorum.

Diyorum ki, bmw vb araç almada sorunu olmayanlar alt sınıf dediğimiz markalara bakmıyor bile.

Ortada kalanlar için yorumladım ben. Buarada RWD olsa ne olacak mertcan sen her dakika onunla mı oynayacaksın? Pist'e çıkacak mısın? Yoksa aman aman fark olmacak. Hele çoğu sürücü için hiç fark olmayacak hatta bazısı kışın zorluk çekecek vs vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diyorum ki, bmw vb araç almada sorunu olmayanlar alt sınıf dediğimiz markalara bakmıyor bile.

Ortada kalanlar için yorumladım ben. Buarada RWD olsa ne olacak mertcan sen her dakika onunla mı oynayacaksın? Pist'e çıkacak mısın? Yoksa aman aman fark olmacak. Hele çoğu sürücü için hiç fark olmayacak hatta bazısı kışın zorluk çekecek vs vs.

Bir yere varmayacak da yinede yazayım:

Bu mantıkla navigasyonu, bluetooth'u olmasa ne yazacak, sürekli bilmediğin yerlere mi gidiyorsun, çok mu zor telefonla konuşurken araç kullanmak. "Aman aman" bir fark olmayacak. 

Ki ben düşük riskli gördüğüm her dönüşte onla oynarım, piste de çıkarım, kışın sapık gibi yan yan çıkmak için yokuş da ararım. Kimisi de Ozan'cığımın dayısı gibi tail happy araba sevmez satar. Zaten kişiden kişiye değiştiğini kabul ederken ne amaçlıyoz onu da anlamış değilim de maksat goygoy işte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir yere varmayacak da yinede yazayım:

Bu mantıkla navigasyonu, bluetooth'u olmasa ne yazacak, sürekli bilmediğin yerlere mi gidiyorsun, çok mu zor telefonla konuşurken araç kullanmak. "Aman aman" bir fark olmayacak. 

Ki ben düşük riskli gördüğüm her dönüşte onla oynarım, piste de çıkarım, kışın sapık gibi yan yan çıkmak için yokuş da ararım. Kimisi de Ozan'cığımın dayısı gibi tail happy araba sevmez satar. Zaten kişiden kişiye değiştiğini kabul ederken ne amaçlıyoz onu da anlamış değilim de maksat goygoy işte.

Maalesef aynı mantık değil. Rwd hayatını kolaylaştıracak, gözünü yoldan çekmeni engelleyecek vs gibi niteliklere sahip değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.