Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Kızaklama ya da aquaplaning iki yüzey arasına suyun girmesi ve o esnadaki vektöryel kuvvetlere göre aracın yön değiştirmesi.

Yani fail su, suç ortağı yol, mazlum lastik, ama lastik de aracı taşıyor.

İyi lastik hızlı ve yüksek debili su tahliyesine olanak sağlayarak etkili olabilir.

Ancak bir kere kopmuş aracın toparlanıp yolu tutması öncelikle sürücünün işi,..

O yeteneksizse, ki çoğumuz keşfedilmemiş Schumacher'ler olmadığımıza göre bu sıradan bir durum olacak, aracın akıllı sistemlerle yolunu bulması gerekecektir. 

Bu kızaklama olayı maalesef sürücü cehalet silsilesi içinde ölümcül bir durum olarak fena halde saklı duruyor. 

Neyse konudan sapıyoruz, daha önce de tartışmışlığımız vardı, üşendim aramaya...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otomatik sıfır makyajlı focus araç almak istiyorum. şu anda bayilerde bulunan 1.6 motor araçlardan mı alayım, yoksa 1.5 ecoboost motorların gelişini mi bekleyeyim? bu durumda olası fiyat artışlarından etkileneceğimi düşünerek ve kurdaki yükselişi de düşünerek Aralık ayı içerisinde alayım diyorum ama sonradan yeni motorları neden beklemedim diye pişmanlık yaşar mıyım bilemedim. Aynı zamanda ÖTV'de artış olacağı da söyleniyor. Bununla ilgili bir öngörüsü olan var mıdır?

Kısacası otomatik bir Focus almak isteyen bir kişiye hem model hem de zamanlama adına tavsiyeleriniz olur mu? Yıllık maksimum 15.000 km yapıyorum ve çoğunlukla şehiriçi kısa mesafe. 

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otomatik sıfır makyajlı focus araç almak istiyorum. şu anda bayilerde bulunan 1.6 motor araçlardan mı alayım, yoksa 1.5 ecoboost motorların gelişini mi bekleyeyim? bu durumda olası fiyat artışlarından etkileneceğimi düşünerek ve kurdaki yükselişi de düşünerek Aralık ayı içerisinde alayım diyorum ama sonradan yeni motorları neden beklemedim diye pişmanlık yaşar mıyım bilemedim. Aynı zamanda ÖTV'de artış olacağı da söyleniyor. Bununla ilgili bir öngörüsü olan var mıdır?

Kısacası otomatik bir Focus almak isteyen bir kişiye hem model hem de zamanlama adına tavsiyeleriniz olur mu? Yıllık maksimum 15.000 km yapıyorum ve çoğunlukla şehiriçi kısa mesafe. 

teşekkürler

Eğer ötv'de 1.5 üstü vb diye düzenlemeye gidilirse 1.5'ler pek etkilenmez ama tabiki kur vs fiyatları etkiler bununla birlikte aracınız 2014 yerine 2015 model olacak ayrıca nispeten daha sorunsuz ve güçlü bir modele bineceksiniz; sakin kullanımda bu güç size tasarruf olarak dönecektir bunu da unutmamak lazım.

Ayrıca 15 bin km için yeni gelecek olan 1.5 tdci (dizel) otomatik versiyonunu da düşünebilirsiniz. Fiyat için ise 1.5 eb otomatik mevcut 1.6'dan 5 bin, dizel otomatik ise mevcut otomatikten 10 bin tl pahalı olur en az.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otomatik sıfır makyajlı focus araç almak istiyorum. şu anda bayilerde bulunan 1.6 motor araçlardan mı alayım, yoksa 1.5 ecoboost motorların gelişini mi bekleyeyim?

Kısa mesafe ve şehir içinde kullanacak bir hanım sürücünün 1.5 EB motorun performansına ihtiyacı olduğunu ya da bunun bir öncelik olduğunu düşünmüyorum.

Beklerken kur farkından ve yeni nesil motorun daha pahalı olmasından kaynaklanacak kayıpları yeni nesil motorun yılda ort. 750 TL yakıt tasarrufu sağlayacak olması bence pek karşılamaz. 

Ben sizin yerinizde olsam beklemeden şu anda alırdım. 

Bir iki sene içerisinde satmayı düşünmüyorsanız model farkı da önemli bir etken olmayacaktır. 

Ayrıca ikinci elde hala Ford'un EB motorları kuşkuyla karşılanma eğiliminde. 

İyi fiyata buluyorsanız bence tam zamanı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1,5 Diesel - Düz Vites seçeneği 2016 Ocak ayında devreye girecek. O zamana kadar, yani 2015 yılı içinde diesel + düz vites kombisi sadece 1,6tDCi ile sunulacak.

AB'nin yeni emisyon normları Ocak 2016'da kanunlaşacağı için Ford-Otosan o zamana kadar güncel motora göre daha pahalı (ve temiz) 1,5'i getirmiyor. (Cem üstadımın belirttiği gibi 1,5 motor 150-200Euro daha pahalı.) bunun istisnası mecbur olunan durumlar.

Örnek : Şubat sonu imalata girecek ve ülkemizde Nisan sonu - Mayıs başı piyasaya çıkacak Diesel Otomatikler vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1,5 Diesel - Düz Vites seçeneği 2016 Ocak ayında devreye girecek. O zamana kadar, yani 2015 yılı içinde diesel + düz vites kombisi sadece 1,6tDCi ile sunulacak.

AB'nin yeni emisyon normları Ocak 2016'da kanunlaşacağı için Ford-Otosan o zamana kadar güncel motora göre daha pahalı (ve temiz) 1,5'i getirmiyor. (Cem üstadımın belirttiği gibi 1,5 motor 150-200Euro daha pahalı.) bunun istisnası mecbur olunan durumlar.

Örnek : Şubat sonu imalata girecek ve ülkemizde Nisan sonu - Mayıs başı piyasaya çıkacak Diesel Otomatikler vs.

Kaan bey 1,5 eb'lar Nisan-Mayıs gibi gelirmi bide fiyatı aşağı yukarı ne olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan bey 1,5 eb'lar Nisan-Mayıs gibi gelirmi bide fiyatı aşağı yukarı ne olur.

Benim fikrim; 

Titanium 1.5 Eb Otomatik: 73.500 Nakit liste (Bin tl daha pahalı olabilir)

Titanium 1.5 tdci Powershift: 79.000 Nakit liste

Alt donanımları, şimdiki fark çıkartılarak tahmin edilebilir.

Not: Bunlara doviz vb zamlar dahil değil,şuan satılsa böyle olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.