Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Başınızdan Geçen Kazalar...

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Benimde bir kaç kazam oldu.

1- R12 vardı pek güzel bir arabaydı, rengi füme. o zamanlar bilinen bir renk değil. Nereye gitsem biri çıkar araç için pazarlığa tutuşmaya çalışırdı. Yolda giderken karşı yönden gelen traktör sol önden girdi sol arka çamurluktan çıktı. birde üstüne takla attık. böylece seriyi tamamlamış olduk. Arabanın tavan ve bagaj kapağı haricindeki her yer değişti. :nazar:  değmiş olmalı.

2- Birde brodway vardı. 1999 model. Boyabat taraflarında arkasını bir attı (klasik broadway hareketi) spin ve kayalıklar ve uçurumdan son anda yırttım. uçarak çamur deryasının içine uçtum çamurun arkası ormanlık. Allah korudu. çamur deyip geçmemek lazım bazen hayatta kurtarabiliyor. 

3- broadway le kamyonete arkadan vurdum.

4- clio vardı hanımda onu vurdu pert oldu.

Focusa gelince. Kapıyı kaldırıma vurdum, kapıda sigara paketi kadar boya var. Birde geri çıkarken arkadan geçen ve benim göremediğim araca sürttük. Tamponda 2-3 çizik var.

Şİmdi birde 206 aldım. focusu parka çektim. artık focusu sadece uzun yolda kullanacağım. 

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-94 model spring var ozamanlarda,2 şeritli bir caddede gidiyoruz ilerideki  yeşil ışık yanıp sönüyor sarıya ordanda kırmızıya geçeceği belli önlü arkalı 3 araç seyrediyoruz öndeki hızlanınca bende hızlandım geçeriz diye sarıya döner dönmez arkadaş frene bir asıldı o durdu ama benim frenleriyle meşhur springle durmam imkansız kırdım sağa doğru tabi arkaya bakmadan o anın etkisiyle. Arkamızdaki araçta aynı düşünmüş oda atlamış sağa,bizim sağ ön hafifçe onun sol arkaya vurarak az biraz yol dışına attı. Tamponlardaki ufak çatlaklar dışında bir şey olmaması sevindirici,tıklattığım aracında spring olması manidardı  ^_^

-Ehliyeti yeni almışım dar bir sokaktan caddeye çıkmam gerek ama trafik akıyor,sağa atlamak için biraz dar almışım kaldırıma oturdum hafiften. Yine sağolsun spring yüksek olduğundan çok etkilenmedi.

Çok şükür 4 senelik trafik hayatımda en büyük kazalarım bunlardı inşallah öylede kalır  :nazar:   :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç ay önce bizde atlatmıştık bir kaza. O gün yazmıştım buraya da kopyalıyorum...

Bilen bilir Ceyhan Kadirli arası tek şerit gidiş tek şerit geliş asfalt ve eski bir yol. İki tarafı tarla, yolun hemen yanı mucur, engebeli hafif de virajlı bir yol...

Yolda usul usul ilerlerken (hızım 90-95 civarı) inişli çıkışlı bir noktada tam çıktıktan sonra şeridimde, tilki veya köpek tam göremedik, oturuyordu.

Görmemle manevra yapabileceğim vakit max 2-3sn idi. Karşı şeritten gelen aracı gördüm  max 5-6 sn sonra da o araçla karşılaşacaktım. 

Ya direksiyonu kırıp tekrar aracı şeride toplayacaktım  ya da hayvanı biçip geçecektim...

Refleks olarak direksiyonu önce karşı şeride sonra tekrar şeridime kırdım. 

İlk sola kırmamla aracın arkası kayar gibi oldu tekrar ani manevrayla şeridime kırınca araba bayağı kaymaya başladı, sağa sola savrulmaya başladık tekrar fren desteğiyle de sol ve sağ bir kaç manevrayla aracı şeridimde tutabildim. Ben daha ancak aracı kontrol etmiştim ki karşıda ki araç yanımdan rüzgar gibi geçti.

Aracın o hızda yolu tutmasına binlerce kez şükrettim. Mucura kaptırsak işimiz çok daha zordu.

Belkide biçip geçmeliydim hayvanı bilmiyorum doğru mu yaptım yanlış mı ama en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir....

Rabbime binlerce şükür ucuz atlattık.

İstemeden de olsa hayatımda ilk kez Drift yaptım... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç ay önce bizde atlatmıştık bir kaza. O gün yazmıştım buraya da kopyalıyorum...

Bilen bilir Ceyhan Kadirli arası tek şerit gidiş tek şerit geliş asfalt ve eski bir yol. İki tarafı tarla, yolun hemen yanı mucur, engebeli hafif de virajlı bir yol...

Yolda usul usul ilerlerken (hızım 90-95 civarı) inişli çıkışlı bir noktada tam çıktıktan sonra şeridimde, tilki veya köpek tam göremedik, oturuyordu.

Görmemle manevra yapabileceğim vakit max 2-3sn idi. Karşı şeritten gelen aracı gördüm  max 5-6 sn sonra da o araçla karşılaşacaktım. 

Ya direksiyonu kırıp tekrar aracı şeride toplayacaktım  ya da hayvanı biçip geçecektim...

Refleks olarak direksiyonu önce karşı şeride sonra tekrar şeridime kırdım. 

İlk sola kırmamla aracın arkası kayar gibi oldu tekrar ani manevrayla şeridime kırınca araba bayağı kaymaya başladı, sağa sola savrulmaya başladık tekrar fren desteğiyle de sol ve sağ bir kaç manevrayla aracı şeridimde tutabildim. Ben daha ancak aracı kontrol etmiştim ki karşıda ki araç yanımdan rüzgar gibi geçti.

Aracın o hızda yolu tutmasına binlerce kez şükrettim. Mucura kaptırsak işimiz çok daha zordu.

Belkide biçip geçmeliydim hayvanı bilmiyorum doğru mu yaptım yanlış mı ama en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir....

Rabbime binlerce şükür ucuz atlattık.

İstemeden de olsa hayatımda ilk kez Drift yaptım... 

Memleketin birinde kaz sürüsüne girmemek için karşı şeride geçen araç karşıdan gelen araç ile çarpışmıştı. bayağıda bir insan yaralandı yaşamını yitirdi. böyle bir durumda köpek ve daha küçük hayvan ise frenaj ile girip hayvana vurmak lazım. karşıdan gelen araçtan kurtulanımıyorsa ;hayvan büyük ise ve Allah ne verdiyse frenlere asılıp hayvana öyle vurmak lazım, diye düşünüyorum. aslında bunla ilgili Mouse testler var. belki bunlar incelenip etüt edilirse çok daha uygun çözüm yolları bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumun bandwidth'i yetmez :D :D :D 

1) ilk arabam çok yaşlı bakımsız bir passat. daha yeni ehliyet aldım. Kursta öğrendiğime göre garaj yolundan yola çıkan yoldakine yol vermeli. Adam da bana yol verecek nasıl olsa dedim. Meğer adam torpidodan bişey alıyormuş yola bile bakmıyormuş. sol direkten patladı. 

2) aynı araba öğrenciyim genelde arabasız gidiyorum. o gün annem okula yakın birine gidecek illa götür dedi ben istemiyorum dedim ama nafile . annemi bıraktım çapaya girdim. ortopediye doğru giderken frene dokundum ve spin attım bir cerrahi asistanının broadwayini  paramparça ettim. sigortam var ama zorunlu sigortanın ödediğini bilmeyecek kadar acemiyim.  abi yaptırdı arabayı biz taksit taksit ödedik. hatta son taksidi ödeyemedim adam bitirmiş ayrılmıştı. 

3) aynı araba evimizin dar sokakları bir tarafa kamyon parketmiş geçer miyim geçersin dediler. Bir geçtim garrçç arabayı sol taraftan baştan sona çizdim. hadi çarptın niye durmadın dediler acemilik dedim. 

4) aynı araba öğrenci arkadaşlar 6-7 kişi doluşmuşuz. Ihlamurdan nişantaşına çıkan topağacının orada yokuş yukarı dur kalk . arkamdaki abi baktı zorlanıyorum onla aramı açmaya başladı ne büyük hata açmasa daha hafif çarpardım :)  bir kalkışta stop etti frene bastım bazen ilk basışı almıyordu almadı, elfrenine el attım kızın birinin bacağı geldi :D  ben freni pompalayana kadar arkadakine patladık :) adam masrafı istedi farı kırılmıştı. bizde para ne arasın kimlik ver dedi. Ben de assubay ailesi kimliğimi verdim adam da emekli assubaymış, affetti :) 

5) Sonra bir broadway almıştım. bir akşam aç karnına deli içtim. Evde malibu, bailey falan vardı onları içtim yemek yememiştim. Mesai arkadaşı çağırdı gel sana malt viski ısmarlayayım dedi. Gittim 5 yıldızlı otel barına 2 tane de Macallan malt viski içtim ( o zamanlar daha tayyip yok otel barlarında içecek kadar kazanıyoruz)Ama bildiğiniz gibi değil deli çarptı beni.. nişantaşından direk stada inen bir yol vardır sonu çok keskindir. o zamanlar heyecan yolum oraydı . Hızlanır geç frenaj ve dönüş yapardım  ama sarhoş olunca olmuyor dönemedim ve 30-40 cmlik kaldırıma sertçe çarpıp havalandım. ve yola düştüm allahtan gece idi fazla gelen yoktu kimseye patlamadım. ertesi sabah sigortaya bildirdim alkolden bahsetmedim burayı dönemedim dedim. paşa paşa ödediler.

6) Sonra bir UNOm vardı. Kartaltepede hep kaza olan bir yerde ben de aynı kazayı yaptım . Vay anasını dedim burada hep böyle kaza olur ve ben de aynısını yaptım. Dönülmez yerden aniden U atarlar arkadan gelen onlara patlar. Önümdeki taksici sola sinyal verdi ama sağa hareketlendi.Klasik taksici sola dönecekti sağda müşteri gördü herhalde diye düşündüm. Gaz bile kesmedim.  Meğerse herif U atacakmış açıktan almaya çalışıyormuş. Aniden sola kırıp önümde dikine durdu. Frene asıldım, yandaki esnaf dükkanını yıkamış köpüklü su yola akmış UNO da ABS yok. Köpüklü suda kızak gibi kaydım, kaydığımı farketmemle pompa yaptım ama nafile. Bammmm.. 

7) Cmaxle dar bir yolda kamyonla didiştim. Adam önünde olduğunu ve sağdan sola önüne girdiğimi bilmesine rağmen fren yapmadı yani beni önüne almamaya çalışıyor, çarpmaya razı yine de önüne almıyor.Sol arka çamurluk ve kapıda 2 cmlik alanı çizdi.   Polis %100 bana suç verdi sol arkamla kamyonun sağ önüne çarpmışım. , bir de alkol muayenesine kamyoncuyu benim götürmemi söyledi. Bir küfür ettim herif bana bilerek çarptı sen suçu bana verdin bir de herifi taşımamı istiyorsun, pe***nk  binsin taksiye gitsin dedim.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 yasımdayım ilk kazam oda bana vurdu motosiklet 

daha önce 2 kere ölümlü motor kazalarına şahit oldum o yüzden hiç bulaşmam ama motosiklet dururken geldi sağ ön camurluktan vurdu indim yerler araç parçaları ile dolu gözüm dönmüş ama arabama bakmıyorum araca bir baktım sadece küçük bir ezik motorun parçalarıymış vuran gariban ses çıkarmadım 

2 metre gittim bir araç başka araca vurdu dur dedim hırsımı ondan çıkarayım vuran sen kimsin ne karışiyorsun dedi beni zor sakinleştirdiler bana vurana patlayamadım ona patlıyayım dedim olan benim 200 tlye oldu 

neyse geçmiş olsun herkese

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geri Vitese takmadan geri geri gitmemek lazımmış :/ geri vitesteyken sinyaller ötüyorya.. ben 1.vitesten geçmiyeyim diye dep. bastım. geri geri güm duvara Allahtan çökme fln olmadı.. bidaha tövbe.. 

aynısını bende yapmıştım, lokal boya ile hallettik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

pazar günü saat gündüz 12 gibi çocuğun kreşteki veli toplantısına giderken arkadan şahin in bitanesi sol arkadan çarptı .. abi hallederiz tutanak tutmaya gerek yok sen servise götür yaptıralım telefon numaram şu şurda çalışıyorum deyip korkan eşim ve çocuğumdan dolayı bizi ikna etmeyi başardı sonrasında beklenilen karaktersizliği yapıp kaçtı .. 155 i arayıp polise tutanak tutturdum sonrasındada savcılığa siç duyurusunda bulundum ... karşı tarafın sigortasının olmadığı ve hacizli bir araç olduğunu öğrendim kasko yaklaşık 600 liralık masrafı şimdilik hallediyor fakat karşı taraftan alınamazsa benim kaskodan ödenecekmiş araç servisten çıkına kadar kiralık bir araç tahsis ediyorlar ...

durum bu şekilde canımız sıkıldı insanlara güvenimiz birkez daha sarsıldı  Allah hiçkimsenin başına vermesin ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allaha şükür şu zamana kadar o kadar yüksek süratli araç kullanmama rağmen kaza yapmadım ama bana çarptılar hep :D

1. aracı yeni aldığım zamanlarda İzmir'de Cinili Camii önünde park yerinden çıkan şahin sağ arka çamurluktan çarptı Allahtan boya kalkmadı göçüğü elimizle çıkarttık :D

2.İstanbul'da Boğaziçi köprüsüne gelmeden iki aracın arasından çıkarken öndeki delikanlı aracı geri kaçırınca tırnak kadar boya kalktı.

Ama bu hızlı araç kullanmamın bi gün başıma iş açacağını Bursa otoyolunda gördüm geçen haftalarda.Araç ile maksimum hız denemesi yapmak istiyodum araç 210 km/saat hızda seyir ederken önüme makas atmaya çalışan doblo fırlayınca valla nasıl frene bastım nasıl o kadar çabuk yavaşladım bilmiyorum. Aracın kadranında 210 görüyordum en son göz açıp kapatıncaya kadar 80'e düşmüş buda hem doblo için iyi oldu hem benim için :D Yani focus'un frenleride iyimiş onuda görmüş olduk. :D

Herkese geçmiş olsun bu arada cana gelmediyse sıkıntı yok olan mala olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.