Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

@Doğan Kurban Az önce döndüm. Sen yap 1 hafta izinliyim atlıcam ucağa gelecem. Şirkete [emoji3][emoji3][emoji3] görecem yaptıklarını [emoji3]

Gel gel hem gezdirim hem ısıtıyım seni ha ha [emoji23] [emoji23] [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu arada öğrendiğim bilgi şu.

Devirdaim motoru üzerindeki yağ soğutma termostatı (müşürü) arızalı olduğunda da motorda hararet düşmesi , kalorifer ısıtmaması vb şeylere neden olabiliyormuş. Sorun yaşayanlar kontrol ettirebilirler. Daha önce benim arabamın devirdaim motorunda değişen conta sonrasında bu sorunu yaşamaya başlamam düşündürdü. Normal termostat değişimiyle şuan normal gibi. Ama cumartesi kontrol ettircem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Focus'u kullandığımda bir konu çok dikkatimi çekiyor, tecrübeli arkadaşlar cevaplayabilirse seviniri.

1.6 Ti-VCT aracımın motor sıcaklığı, çok kısa sürede normal seviyeye yükseliyor. Acaba, radyatör sıvısını hızlı bir şekilde ısıtan bir sistem mi var? 

Yaklaşık 1 dakika içinde hararet göstergesi 90'a geliyor ve birdaha hiç değişmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

@Doğan Kurban abi daha önce uygun fiyata bulduğun PTC heater'dan hala stok var mıdır acaba? arabamda tesisat varsa yazın montajını yapıp kışa hazır olmak istiyorum. bu arada koltuk ısıtma siparişi de verip montajında senden yardım rica edeceğim uygun bir zamanda :)

2015 trendx TDCI tesisat olup olmadığını kontrol eden oldu mu? zaten bakan olduysa Amerika'yı yeniden keşfetmeye çalışmayayım.

Bir de sonradan PTC heater uygulamasını yapıp sorun yaşayan/kullanımdan memnun olan; yani takıp takmama konusunda öneride bulunabilecek kimse var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende dizel aracımla geç ısınma sorunu ve ısınınca kaloriferi açtığımda ani hararet düşüşü sorunı yaşıyordum geçen hafta termostat değişimine karar verildi ve bugün termostat değişti bi heyecanla bindik test ettik havasını aldırdık kaloriferi bi açtım bizim hararet yine en dipte sorunum çözülmedi servis de Focus larda bu kronik yapıcak bişey yok dedi ne yapacağım bilmiyorum ama yarın ford u arayacağım bakalım onlar ne diyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende dizel aracımla geç ısınma sorunu ve ısınınca kaloriferi açtığımda ani hararet düşüşü sorunı yaşıyordum geçen hafta termostat değişimine karar verildi ve bugün termostat değişti bi heyecanla bindik test ettik havasını aldırdık kaloriferi bi açtım bizim hararet yine en dipte sorunum çözülmedi servis de Focus larda bu kronik yapıcak bişey yok dedi ne yapacağım bilmiyorum ama yarın ford u arayacağım bakalım onlar ne diyecek.

Sat diyecek başka marka al bizden iş çıkmaz neyse kusura bakma işin şakasi bi yanada bu ısınma sorunu termostat sorunu baya can sıkıcı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Doğan Kurban abi daha önce uygun fiyata bulduğun PTC heater'dan hala stok var mıdır acaba? arabamda tesisat varsa yazın montajını yapıp kışa hazır olmak istiyorum. bu arada koltuk ısıtma siparişi de verip montajında senden yardım rica edeceğim uygun bir zamanda [emoji4]

2015 trendx TDCI tesisat olup olmadığını kontrol eden oldu mu? zaten bakan olduysa Amerika'yı yeniden keşfetmeye çalışmayayım.

Bir de sonradan PTC heater uygulamasını yapıp sorun yaşayan/kullanımdan memnun olan; yani takıp takmama konusunda öneride bulunabilecek kimse var mı?

Ptc yi taksanda nasıl aktif edecenki. Elm ile arabada ptc aktif edilmeli. Hiç uğraşma. Alternatörünün gücü nedir bilmiyorsun.al koltuk ısıtıcını. Oooh mis mis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.