Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

13 dakika önce, Hakan K said:

Isıtıcı da geldi. Direk yerine takıp ardından soketleri yerine takıp elm ile tanıtmak yeterli mi? Ek bir sigorta falan gerekli nedir?

Ozan ın başına gelen şey şase bağlanısının olması gereken yere yapılmadığıydı. Soketleri takınca Şase kablosu çamurluğun orada biryerde boştaymış. Seninde öyle olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Doğan Kurban said:

Ozan ın başına gelen şey şase bağlanısının olması gereken yere yapılmadığıydı. Soketleri takınca Şase kablosu çamurluğun orada biryerde boştaymış. Seninde öyle olabilir.

teşekkürler bilgi için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3c290200d469be827ed751192f45e1cb.jpg

Isıtıcı da geldi. Direk yerine takıp ardından soketleri yerine takıp elm ile tanıtmak yeterli mi? Ek bir sigorta falan gerekli midir?

Şöför tarafı çamurluğun icinde şase kablosunun ucu. Izolasyon malzemesinin altinda. Kaldirinca gorursunuz zaten. Hayirli olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yahya Akman said:

Şöför tarafı çamurluğun icinde şase kablosunun ucu. Izolasyon malzemesinin altinda. Kaldirinca gorursunuz zaten. Hayirli olsun.

bunun için vida ya da civata filan lazım mı? lazımsa tam nasıl bişey acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bugün MCA focus'umun yolcu tarafı yan kapağını çıkarmayı başardım fakat PTC heater için yuva ya da boş soket göremedim. buradan tesisat yok, takılamaz sonucunu çıkarabilir miyim? arabam dizel ama trendx. fotoğraflardan yorumlayabilir misiniz takıp takamayacağımı?

IMG_1.JPG

IMG_2.JPG

IMG_3.JPG

IMG_4.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Kerem Bozdoğan o 2 boru varya parlak onların altındaki döşemedin dibine bak. Metal kasaya kadar elinle yokla. Elektrik kabloları orada olmalı.Bir de soketin üstünde bantla sarılı yumağın içinde bcm bağlantı soketi var bak teeee buradan gördüm ben.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi her derde derman işveç çakısı gibisin :D ilk cevabın senden geleceğini tahmin etmiştim. tamam tekrar kontrol edeyim de ona göre allegro'dan sipariş vereceğim aktif edebilecek olursam.

koltuk ısıtmaları takmaktan vazgeçtim, satacağım. yolcu kemer/airbag sensörü üzerine denk geleceği için risk almamaya karar verdim. olur da bir kaza yaşanır ve sensör saçmalayıp hava yastığı açılmazsa olacakları düşünmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

abi her derde derman işveç çakısı gibisin :D ilk cevabın senden geleceğini tahmin etmiştim. tamam tekrar kontrol edeyim de ona göre allegro'dan sipariş vereceğim aktif edebilecek olursam.

koltuk ısıtmaları takmaktan vazgeçtim, satacağım. yolcu kemer/airbag sensörü üzerine denk geleceği için risk almamaya karar verdim. olur da bir kaza yaşanır ve sensör saçmalayıp hava yastığı açılmazsa olacakları düşünmek istemiyorum.

O ağırlık sensörü yahu. Bende de var gayette güzel çalışıyor. Isıtıcı set i belki @Yahya Akman veya @Hakan H. isteyebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

koltuk sökmek, sensör, vs huylandım abi. orijinali bozmadan hazırlanmaya çalışacağım kış için. Isıtıcı seti de takıp kullanmak isteyen olursa poşetleriyle duruyor :)

Buluruz alacak birini. Hatta Osman abi direk isteyebilir bir sor ona. Bu arada 1 mayıs buluşmasında adını göremedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

@Doğan Kurban PTC ısıtıcının yuvasının nerede olduğunu biliyor musun? oradalarda hiç ptc ısıtıcı için boşluk bırakılmış gibi bi yer göremedim.

O boruların altında bir kapak olacak. Zemine paralel. sağ sol iki vida tutuyor. Kalorifer kazanının üstünde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Doğan Kurban said:

Buluruz alacak birini. Hatta Osman abi direk isteyebilir bir sor ona. Bu arada 1 mayıs buluşmasında adını göremedim.

1 mayıs konusunu hiç açmasan iyiydi abi konuya bile bakmamaya çalışıyorum çünkü içim gidiyor. uzun süre önce antalya seyahati planlamıştık(anne ziyareti) 1 mayıs olan haftasonu için. bu yüzden katılamıyoum :(

@Osman Türkolisterse hemen teslim ederim ona :)

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.