Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Hakan K said:

şase kablosunu da dün itibariyle monteledim. foccus programıyla gem den aktif etmek için dizüstünü alıp aşağı inmeye bakıyor iş, yalnız oyalıyorum kendimi. burada havalar 30 derece :)

Detaylı resim var mı montaja ilgili , tesisat hazirmiydi siz mi çektiniz.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kerem Bozdoğan said:

Allegrodaki sarıcıyla mesajlaştığımda 2 tip olduğunu söyledi. Fotoğraflardan hangisi 2015 dicel focusa uygundur bilen var mı?

Aslında böyle bakarak bilemeyiz onu. Sen ptc nin yuvasına baktın mı. f3 lerde mesela 2 çeşit ptc gördüm ben. Ozan ın arabaya uyan benimkine uymadı. Birizi dikdörtgen kapaklıyken diğeri çok köşeliydi. Ya ptc olan bir arabadan bakılıp kodu öğrenilecek ya da sen yuvasına bakıp ptc nin tipiyle eşleştireceksin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında böyle bakarak bilemeyiz onu. Sen ptc nin yuvasına baktın mı. f3 lerde mesela 2 çeşit ptc gördüm ben. Ozan ın arabaya uyan benimkine uymadı. Birizi dikdörtgen kapaklıyken diğeri çok köşeliydi. Ya ptc olan bir arabadan bakılıp kodu öğrenilecek ya da sen yuvasına bakıp ptc nin tipiyle eşleştireceksin.

Yuvaya bakmadım ama bakarım, umarım anlarım bakınca :D

Servise vın söyleyip parça koduna baktırsam bilemezler mi acaba hangisinin takılacağını?

Bir de allegrodan alışveriş yapanlar nasıl yaptı yahu?

Parayı ödeyip adresi verip kısmet diyip bekliyor muyuz satıcı gönderirse gelir diyerek? Zaten yolu da zor buluyorum sitede, hiç anlaşılmıyor neyin ne olduğu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bütün bağlantılar tamam ve focccus programı ile aktif ettim. ama çalıştığına dair bir uyarı göremedim. şu videodaki gibi bir uyarı çıkması gerekmiyor mu? @Ozan Kar @Davuthan Erkılıç 

Hakan K tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Hakan K said:

bütün bağlantılar tamam ve focccus programı ile aktif ettim. ama çalıştığına dair bir uyarı göremedim. şu videodaki gibi bir uyarı çıkması gerekmiyor mu? @Ozan Kar @Davuthan Erkılıç 

Ortam sıcaklığına bağlı çalışması. Hava sıcaklığı motor sıcaklığı en önemli etkendi sanırım. Bir de şase kablosu yerinde takılı mı emin miyiz bundan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 April 2016 - 08:21 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Servise vın söyleyip parça koduna baktırsam bilemezler mi acaba hangisinin takılacağını?

Parayı ödeyip adresi verip kısmet diyip bekliyor muyuz satıcı gönderirse gelir diyerek? Zaten yolu da zor buluyorum sitede, hiç anlaşılmıyor neyin ne olduğu.

Kerem PayPal kabul ediyorsa satıcı onu kullan.

Ben defalarca parayı peşin ödeyerek aldım, hiç sıkıntı yaşamadım. PayPal hiç kullanmadım. Genelde dürüst adamlar.

ST gösterge aldı bozuk çıktı, PayPal olduğu için iade etti, parasını geri aldı.

Geçen hafta Polonya'daki yeğenim bir satıcıyı aradı, ürünü almak için, satıcı aksandan anlayıp Türk olduğunu öğrenince "defolun bizim topraklarımızdan" demiş, birde kalaylamış feressiz. Temmuzda yanına uğramayı düşünüyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 4/20/2016 at 08:21, Kerem Bozdoğan said:

En iyisi, adamın elindeki alternatiflerin parça numaralarını söyleyip, servisin de bu parçaların hangi araçlarda kullanıldığını kontrol etmesi. Diğer türlü size ısıtıcılı aracın VIN'i lazım, buradan gelecek kod da kesin cevap olmayabilir.

Allegro Polonyanın ebayi, ya da bizim gitti gidiyor gibi. Benzer kuralları var ama satıcıya güven esas :) Satışı çok olan adamdan zarar gelmez heryerde olduğu gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Temmuzda yanına uğramayı düşünüyorum :)

beklerim abi :)

29 dakika önce, Murat Kavuk said:

En iyisi, adamın elindeki alternatiflerin parça numaralarını söyleyip, servisin de bu parçaların hangi araçlarda kullanıldığını kontrol etmesi. Diğer türlü size ısıtıcılı aracın VIN'i lazım, buradan gelecek kod da kesin cevap olmayabilir

parça numaralarını öğrenmeye çalışacağım. aslında fotoğraflardan kendim de bulabilirim sanırım googleyıp parça numaralarını.

bugün yan kapağı yeniden açtım, ptc için kapak takılı olan yuvayı buldum ama benim açtığım kapaktan birkaç cm yukarıda kalıyor, oradaki trimi de çıkarmak gerekecek ki bu da orta konsolu sökmek oluyor, geriden öne tek parça vites altından geçip göğüste bitiyor.

bu uğurda trimi ne kadar sökmem gerekirse sökmeyi göze aldım :D ama hala tesisatı bulabilmiş değilim. keçenin alt tarafında boruların dibinden gelip yeniden dönüp motor bloğuna doğru giden bir kablo grubu var körük içinde ama emin olamadığım için onu çok çekiştirmedim. tesisat yok gibi hissetmeye başladım çünkü soketin üst tarafındaki bantlı kablo demetinde de ucu açıkta soket yok. sökmediğim trim tarafında daha üstte elle yoklayınca var gibi soket ama bakalım.. o trimi sökmek için önce tabandaki tesisatın varlığını görmeliyim.

adım adım anlatmaya çalışıyorum ki eğer sonuca ulaşabilirsem mca'ya uygulamak isteyenlere referans olsun. ben şu an mca'ya uygulamış biri olmasına çok ihtiyaç duyuyorum :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.