Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

şase kablosu tam olarak nerede? şase kablosunun varlığını kontrol edeyim kolay yerdeyse tesisat var mı anlamak için.

Sen kapağı açmadın mı? kablolara döşemenin altına bakmadın mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Doğan Kurban said:

Sen kapağı açmadın mı? kablolara döşemenin altına bakmadın mı?

abi kapağı açtım da açtığım kısım vitese kadar değil. yarısına kadar, yarım kapak gibi yapmışlar mca'da. daha üstü açmak için orta konsolu komple çıkarmak gerekiyor çünkü tek parça.

döşemenin altına baktım ama hunharca çekiştirmedim döşemeyi, zaten çekip çıkaramıyorum boruların altına sıkışıyor, elimin girdiği yerleri yoklarım elime ucu boş soket gelmedi. ama dediğim gibi boruların altından 10-12cm öne doğru gelip u dönüp geri giden bi kablo demeti var körük içinde. onu da çekiştirmek istemedim ne olduğundan emin olamayınca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 April 2016 - 13:48 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Bursayamı gelim illa.

bi gelsen şu dertler bitecek zaten yıkacağım bu işi sana :D:D:D

fotoğrafla anlatmaya çalıştım ama bilgisayardaki program çizimleri yaptıktan sonra çöküyor, alamıyorum görüntüyü, cepten ekranın fotoğrafını çektim o yüzden böyle biraz saçma görünüyor.

duruma gelecek olursak ilk sökebildiğim kapak kırmızı çizgiden aşağısını açıyor sadece.

yeşil olan yer civarında ptc için bırakılan yuvanın kapağı olduğunu düşündüğüm kapak var, cidalanmış durumda.

sarı yerlerden ise ufak olan elle yokladığımda boşta olduğunu düşündüğüm soketin olduğu yer, büyük sarı alan ise tesisatı aradığım yer.

yeşil bölgeyi direk görmem için o trimi sökmem gerekiyor ki kendisi komple orta konsol.

IMG_4299.JPGsiz mca'da birçok bölümü söküp taktınız sanırım. benim henüz sökemediğim konsolun sökümüne dair yardımcı olabilir misiniz? anlatım, fotoğraf (fotoğraf varsa süper olur zaten) gibi ne şekilde yardımcı olabilseniz olur. boşa kürek çekip çekmediğimi anlamaya çalışıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son yazdıklarınız itibariyle konu beni aştı, destek almadan bu konuyu çözemeyeceğim @Doğan Kurban

zaten tesisat dediğimiz + / -  ve gem soketli kablodan ibaret değil mi? MCA'da sadece gem için soket hazır o zaman?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 April 2016 - 15:13 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

son yazdıklarınız itibariyle konu beni aştı, destek almadan bu konuyu çözemeyeceğim @Doğan Kurban

zaten tesisat dediğimiz + / -  ve gem kablosundan ibaret değil mi? MCA'da sadece gem için soket hazır o zaman?

gem için 1 kablo ve + - kablolarıyla 3 adet kablo. geminki üstte o kablo yumağında. +- ise kayıplarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada hem standart boy rezistanslı hem de kenarları plastik olan küçük boy rezistanslı ptc heater anı parça numarası ile üretiliyor gibi bir enayilik olabilir mi? bv6n-18d612-ca aratınca ikisi için de fotoğraflar çıkıyor googleda, küçük rezistanslının kodu kesin bu ama büyük boyun kodunu okuyabileceğim bir fotoğraf bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Kerem Bozdoğan said:

beklerim abi :)

parça numaralarını öğrenmeye çalışacağım. aslında fotoğraflardan kendim de bulabilirim sanırım googleyıp parça numaralarını.

bugün yan kapağı yeniden açtım, ptc için kapak takılı olan yuvayı buldum ama benim açtığım kapaktan birkaç cm yukarıda kalıyor, oradaki trimi de çıkarmak gerekecek ki bu da orta konsolu sökmek oluyor, geriden öne tek parça vites altından geçip göğüste bitiyor.

bu uğurda trimi ne kadar sökmem gerekirse sökmeyi göze aldım :D ama hala tesisatı bulabilmiş değilim. keçenin alt tarafında boruların dibinden gelip yeniden dönüp motor bloğuna doğru giden bir kablo grubu var körük içinde ama emin olamadığım için onu çok çekiştirmedim. tesisat yok gibi hissetmeye başladım çünkü soketin üst tarafındaki bantlı kablo demetinde de ucu açıkta soket yok. sökmediğim trim tarafında daha üstte elle yoklayınca var gibi soket ama bakalım.. o trimi sökmek için önce tabandaki tesisatın varlığını görmeliyim.

adım adım anlatmaya çalışıyorum ki eğer sonuca ulaşabilirsem mca'ya uygulamak isteyenlere referans olsun. ben şu an mca'ya uygulamış biri olmasına çok ihtiyaç duyuyorum :D 

Hahahhaha Kerem :)

Ben Polski deki adamın yanına uğrayıp ona bir darbe yapmayı kastetmiştim :)

Senin yanına da uğrarız çayını içmeye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Kerem Bozdoğan said:

şase kablosu tam olarak nerede? şase kablosunun varlığını kontrol edeyim kolay yerdeyse tesisat var mı anlamak için.

up50423-P1010277.jpg

up50423-P1010283.jpg

ozan paylaşmış 9. sayfada şase kablosu sol teker davlumbazının arkasında resimdeki gibi bantlı bağlantısı yapılmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Hakan K videodaki AUX heater, yani harici ısıtıcı, park halinde filanda çalışıyor. Bizim taktığımız PTC heater, onun için uyarı vs yok, F2de varmış, F3e koymamışlar. Yerine takmadan ısınıyormu diye deneyebilirsiniz ama dikkat etmek lazım ısınınca çok ısınıyor, birde bu havada zaten çalışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.