Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kerem Bozdoğan

Üye
 • Toplam İleti

  571
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  1

Kerem Bozdoğan en son Mart 23 tarihinde kazandı

Kerem Bozdoğan daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

689 Mükemmel

2 Takipçiler

Kerem Bozdoğan Hakkında

 • Derece
  Style
 • Yaş 31

Profil Bilgileri

 • Şehir:
  Bursa
 • Arabam:
  '15Focus MCA SWTdciTrendX
 • Meslek:
  Planlama Uzmanı
 • Cinsiyet:
  Bay
 • Yaş 31

Güncel Profil Ziyaretleri

684 profil görüntüleme
 1. Acaba aynı değişiklik 1.6 dizel için de geçerli mi? Gördüğüm kadarıyla aynı kapak.
 2. Kontrolleri motor soğukken yapıyorum hep ama mevsimsel genleşme oluyorsa belki onun da etkisi vardır.
 3. Günaydın abilerim ve arkadaşlarım, Kuzuyu Eylül '15'te aldıktan 2 hafta sonra soğutma sıvısının min çizgisinin biraz altında olduğunu görüp servise gitmiştim ve fabrikadan böyle çıktığını söyleyip max çizgisine gelene kadar su eklemişlerdi. Aradan geçen 1,5 yılda soğutma sıvısı seviyesi yine fotoğraflarda görülebileceği üzere min çizgisinin altında. Bu eksilme normal midir? Nadiren aracı 3.000 devir civarı kullanıyorum, rejenerasyon yapması için. Bu sıkıştırma kaynaklı olabilir mi sıvı kaybı? 2 yaşındaki araçta soğutma sıvısı azalması normal mi? Bildiğim kadarıyla sorun yoksa eksilmemeli kapalı devre olduğu için. Bir de önceki sefer kayıt açılmadı ama şimdi servise gidip kayıt açtırmak istiyorum, garanti sonuna yaklaşıyoruz ve soğutma sıvısı hızlı azalırsa olabilecekleri tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu yüzden serviste yine su ekleyip gönderecek olsalar bile kayıt açılsın istiyorum. Yoksa suyu ben de eklerim ama bir yandan da su/antifreeze oranı bozuluyor.
 4. mca'da far anahtarı açık konumunda bırakılsa da kontak kapatılınca farlar sönüyor. kapı açıkken yanan parklar da kapıyı kapatınca sönüyor. kapı kilitli olmasına rağmen sönmeyen park ilk defa duydum. (far anahtarı park konumunda değilse tabi; bu konumda bırakınca ne tepki verir bilmiyorum)
 5. ben de serviste taktırdım. hoparlörü sol arka koltuk sırtının üstüne doğru bi yerde. hoparlör üzerinde hi-mid-lo olarak ses ayar switchi var. ama sonradan takılan park sensörü her serviste farklı marka model takılıyordur muhtemelen.
 6. Yaptığım kontrol sonrası teyit ediyorum; sw araçta bagajdaki çakmaklığın enerjisi araç koruma(uyku) moduna geçtiğinde kesilmiyor. Elektrik kullanan herhangi bir cihaz takılı olduğu sürece elektrik sağlamaya devam ediyor.
 7. Yazılımla ilgili focccuss müdahalesi ya da serviste güncelleme gerekiyor gibi. Araç donanımı "ben comfortum, bende buton yok" demiyorsa şu an butonlar mevcut olduğu için serviste yazılım güncellemesi ile menü gelir zannediyorum. Gelmezse focccuss ile kurcalamak gerekir ki direksiyon ya da gösterge bilgi ekranı ile ilgili değiştirilebilir bir ayar var mıydı yok muydu hatırlamıyorum.
 8. Tak çıkarla uğraşmamak için bagajdaki çakmaklığa kamerayı taktım 1-2 hafta önce. Dün kayıtlara bakmak için kartı eve alınca gördüm ki kamera hiç kapanmamış, karttaki tüm döngü araç park halindeyken kaydedilmiş. Buradan anladığım bagajdaki çakmaklığın elektriğini hiç kesmemiş araba. Emin olamadığım şey ise bagaj çakmağındaki elektriğinin kesilmemesi normal mi yoksa gem yazılımının bir bugı olabilir mi?
 9. Fren hidroliği de mi değişiyor 30binde?
 10. Bizim kuzuda da olmuş bu lekelerden. Kil tam olarak çözmüyorsa kesin çözümü bilen var mı?
 11. hayırlı olsun, güle güle kullan. bende a118c var, bir defa evde bilgisayar usbsinden elektrik almıştım, hem ekranındaki görüntü hem kayıt görüntüsü biraz saçmalamıştı. sanki bi elektrik dalgasına maruz kalıyor gibi. ama çakmağa takınca böyle bi sorun olmamıştı. a119'da böyle bi sıkıntı yok sanırım.
 12. sorunun yeri değil ama bu hangi focus kasası? direksiyon mca, klima kontrolleri mca ama alt tarafı mca'dan farklı, vites çevresi ve orta konsol mca değil, multimedia stock mca multimedia değil. --3 dakika sonra eklendi-- pardon c-max yazıyormuş onu görmemiştim
 13. Ben mca trendx'te tesisatı bulamamıştım geçen yıl. Belki vardır da ben bulamamışımdır. Belki sadece dijital klimalı modellerde tesisat oluyordur diye düşünmüştüm.
 14. dün servise uğradım, yağ kontrolü yapıldı. fazla dolum yapılmamış. kapaktan düşmüş olan plastik kulak takılınca da gürültülü çalışma kayboldu, sanırım devir arttıkça motor bloğuna çarpan sert plastikten geliyordu ses. ne kadar doğru bilmiyorum ama yağ değişimi için bilgisayardan araç modeli seçtiklerini ve dolumu yapacakları kabın içine model için tanımlanan miktarda yağın fıçıdan dolduğunu söylediler. eksik/fazla olmasının önüne bu şekilde geçiyorlarmış. servis danışmanı arkadaş fazla yağ dediğimi duyunca şaşırmış ama itiraz etmeden önce kontrol edelim diye düşünmüş o yüzden servise çağırmış beni. bu arada kullandıkları yağın da Castrol olduğunu söyledi. Mobil'e göre 10tl/litre daha ucuzmuş. Avrupa'da Ford'un önerdiği marka zaten Castrol değil miydi? aynı markanın aynı standardı karşılayan farklı kalitelerde yağları oluyor mu? yani Castrol ve standardı karşılıyor ama kalitesi düşük gibi bir durum var mıdır?
 15. Dün mail attım, fotoğrafları da gönderdim. Sürekli gittiğim serviste servis danışmanı Mete bey var sağolsun çok ilgili. Müsait olur olmaz aracı getirmemi rica etti, halledelim ne sıkıntı varsa şeklinde olumlu bir yaklaşımla.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.