Jump to content

Kerem Bozdoğan

Member
 • Content Count

  1,840
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Kerem Bozdoğan last won the day on June 23

Kerem Bozdoğan had the most liked content!

Community Reputation

4,341 Mükemmel

3 Followers

About Kerem Bozdoğan

 • Rank
  Titanium

Profile Details

 • Location:
  Bursa
 • Car:
  '15Focus MCA SWTdciTrendX
 • Job:
  Planlama Koord.
 • Gender:
  Bay
 • Age 35

Recent Profile Visitors

2,607 profile views
 1. Bizim bu başlık aklıma gelmeden bizim kıza bisiklet baktım. Alüminyum kadro, yumuşak fren kolu vs diye ikna olup aşağıdaki bisikleyi aldım bursa yetkili sarıcısından. Alternatif kron vardı. Kronu 650tl ödeyip almak yerine bunu 850tl ödeyip aldım. Zaten kızm da yanyana koyunca kronu istemedi, bunu istedi. Umarım aradaki farkı boş yere ödememişimdir. aralarında 2-2,5 kg ağırlık farkı var kron ile. https://www.peugeotbisiklet.com.tr/bisikletler/2020/cocuk-bisikleti/j16-girl-2/
 2. Aslında “durdursam mı artık” ikilemini yaşarken gıcırtılar gelmeye başladı. Tam aha gidecek kapatayım derken patladı.
 3. Ben hızımı alamayıp bizim kızın şişme havuzunu patlattım bd 200 ile şişirirken. bu deniz ürünlerine en fazla kaç psi basmalıyız bilen var mı? Havuzun üzerinde yazılı bişey bulamadım. 5 psi ayarlamıştım, yarıldı.
 4. Bunu gördüm. Çok üzücü ve düşündürücü. Yazılanlardan anladığım kadarıyla kapasitenin çok üzerinde sayıda insanın binmesi büyük etken olmuş. Bir de can yeleklerinin olmaması. İnsanlarımız güvenlik ekipmanlarının ve kuralların ceza yememek ve ruhsat alabilmek için varmış ve uyuluyormuş gibi yapılması için değil de can güvenliğimizi sağlamak için olduğunu ne zaman anlayacak acaba. Arabaya yangın tüpü aldığım dönem, girdiğim yer “muayene uyumlu, geçer” diyor. “Yahu ben düzgün, çalışacağına güvenebileceğim kaliteli ürün bakıyorum” diyince garip garip bakıyorlar.
 5. Soeclere puan aralığı verip alınan puanları çarpıp falan puanların toplamı üzerinden bi soralama çıkar mı acaba? Risk analizine benzer bi mantıkla Fiyat da puanlamaya dahil edilmeli mi bilemedim.
 6. Sıkıntı değil. Zaten başlıkta yazılanları dikkatli okuyan problemi nasıl çözeceğini anlar.
 7. Mitsubishi electric son görüştüğümde fiyatı arşa çıkmıştı. Hala öyleyse, fiyatı ederini çooook geçti. Daimin, toshiba ve mitsubishi heavy varken electric’e para vermeye bence gerek yok. Üstelik kapalı bayi sistemi çalışıyorlar, hiçbir yerde giyatları yok. Sadece bölgenizdeki bayiye zorunlusunuz gibi bir durum var. Ki bu da fiyat rekabetini yok ediyor..internette falan fiyat ve alternatif tedarikçi bulunamıyor.
 8. neredeyse her teknede gördüğüm için, fiyatı Honda’ya göre daha makul olduğundan en tutulan marka izlenimi oluşturmuştu bende. Mercury önermeme sebebin nedir abi? Tohatsu ile mercury de aynı bantta üretiliyor diye okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.
 9. Aydın abi bu heves oluştuğundan bugüne geçen sürede çok fazla teorik bilgi edindim. Sizler sayesinde de deneyimlerden derlenen bilgilere ulaştım. Henüz deniz deneyimi yaşayamadım ama düşüncelerim senin söylediklerine de paralel bir noktaya geldi. Seçkin yatçılık güzel bir tasarım yapmış ama gerek fiyat, gerekse beklenti olarak yönelmem gibi görünüyor. @Serkan Z. sipariş veren arkadaşa hayırlı olsun. Tekneyi suya indirdiği zaman deneyimlerini paylaşırsa çok iyi olur. Bu yaz için acelem de olmadığından kışı beklemeye karae verdim. Kışın burada bağlama yeri olan 4.5 mt civarı temiz ikinci el çıkarsa almayı düşünüyorum. 20-30bg motorlu ve konsollu olanlardan. Safter 4.65, yerliyurt vb. Eğer bulamazsam da fuarı bekleyeceğim. Fuarda gezip tüm tekneleri bir arada canlı göreceğim. Hevesim devam ediyor olur ve sıfır alacak olursam fuarda safter 500 kamaralı için görüşeceğim. Tabi orada aklımı çelen başka alternatif çıkmazsa. Youtube’da Adana’dan bir çift kanal açmış, yeni aldıkları safter 500 ile tüm deneyimlerini aktarıyorlar. Onların videolarını takip ediyorum. Yeni başlamışlar deniz gezintisine. Neredeyse bizimle aynı senaryoda onlar canlıya geçmişler. Tek fark çocukları bizimkilerden büyük. Şu ana kadar çektikleri videolar dikir esinme açısından çok faydalı oldu benim gibi amatörün amatörü biri için. Merak eden olursa kanalın adı Demir Deniz.
 10. Sopa ile ittirerek düzeleceğini zannetmem. Başlıkta alıntılanmış başka bir arkadaşın videolu anlatımı var. Oradan bakabilirsiniz. Yine benim yazdığım bilgiler de mevcut önceki girdilerde.
 11. 2. taksitleri ay sonuna kadar ödemeyi unutmayalım. Ben bu ay ödememi yaptıktan sonra bankadan indirim kampanya mesajı geldi. Nakit ödeyecek olup da indirimden faydalanmak isteyen olursa haberleşelim, kampanyadan faydalanmış olsun. ben nasıl olsa ödedim, fayfdalanamayacağım.
 12. Shell petrol istasyonlarında bu uygulamayı haziran ayı sonuna kadar ücretsiz yapıyorlardı. Ben yaptırdım, 10 dakika ozon sirkülasyonu, 5 dakika da havalandırma yaptılar.
 13. Tatil arası verdik. Eve gidince bitireceğiz bakalım. Zaten sırf bitsin diye izliyoruz artık, dediğin gibiyse doğru beklentiyle izliyoruz.
 14. Dark artık tat alınmayacak kadar çok karıştırdı. Standart izleyici olarak beklentim bende merak duygusu uyandırması, belirli bir noktada da tatminkar yanıtlar buldurması, ya da düşündürmesi. Ama şu an olduğu duurmda, özellikle son sezonla birlikte hangi karakter kimdi onu bile takip edemiyorum. Belki hitap ettiği kitleye dahil değilimdir bilemiyorum ama benim nazarımda izlenebilirliğini yitirdi dark.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.