Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kerem Bozdoğan

Üye
 • Toplam İleti

  552
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

652 Mükemmel

2 Takipçiler

Kerem Bozdoğan Hakkında

 • Derece
  Style
 • Doğum Günü 01-07-1985

Profil Bilgileri

 • Şehir:
  Bursa
 • Arabam:
  '15Focus MCA SWTdciTrendX
 • Meslek:
  Planlama Uzmanı
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

619 profil görüntüleme
 1. sorunun yeri değil ama bu hangi focus kasası? direksiyon mca, klima kontrolleri mca ama alt tarafı mca'dan farklı, vites çevresi ve orta konsol mca değil, multimedia stock mca multimedia değil. --3 dakika sonra eklendi-- pardon c-max yazıyormuş onu görmemiştim
 2. Ben mca trendx'te tesisatı bulamamıştım geçen yıl. Belki vardır da ben bulamamışımdır. Belki sadece dijital klimalı modellerde tesisat oluyordur diye düşünmüştüm.
 3. dün servise uğradım, yağ kontrolü yapıldı. fazla dolum yapılmamış. kapaktan düşmüş olan plastik kulak takılınca da gürültülü çalışma kayboldu, sanırım devir arttıkça motor bloğuna çarpan sert plastikten geliyordu ses. ne kadar doğru bilmiyorum ama yağ değişimi için bilgisayardan araç modeli seçtiklerini ve dolumu yapacakları kabın içine model için tanımlanan miktarda yağın fıçıdan dolduğunu söylediler. eksik/fazla olmasının önüne bu şekilde geçiyorlarmış. servis danışmanı arkadaş fazla yağ dediğimi duyunca şaşırmış ama itiraz etmeden önce kontrol edelim diye düşünmüş o yüzden servise çağırmış beni. bu arada kullandıkları yağın da Castrol olduğunu söyledi. Mobil'e göre 10tl/litre daha ucuzmuş. Avrupa'da Ford'un önerdiği marka zaten Castrol değil miydi? aynı markanın aynı standardı karşılayan farklı kalitelerde yağları oluyor mu? yani Castrol ve standardı karşılıyor ama kalitesi düşük gibi bir durum var mıdır?
 4. Dün mail attım, fotoğrafları da gönderdim. Sürekli gittiğim serviste servis danışmanı Mete bey var sağolsun çok ilgili. Müsait olur olmaz aracı getirmemi rica etti, halledelim ne sıkıntı varsa şeklinde olumlu bir yaklaşımla.
 5. Bu da geldi aklıma ama servislerin çoğu fıçıdan, standardı karşılayan en ucuz yağı kullanmıyor mu? Kutulu yağ maliyetlerini artırır fıçıya göre.
 6. Bakımlardan sonra aracımızı mutlaka kontrol etmemiz gerektiğini bugün anladım. Aralık sonunda yaptırdığım 30.000 bakımından beri motor biraz sıkı, titreşimli ve gürültülü çalışıyor. Bugün yağa baktığımda fazla koyduklarını gördüm, kontrol aralığından fazla durumda. Sarı plastik yağ içinde kalıyor. Üstelik motor koruma kapağının da tutucu lastik kulaklarından birini düşürmüşler. Haftaya gidip göstereceğim, umarım sorumluluklarını kabul ederler..
 7. Bunu söylediğin iyi oldu abi, biz de kemeri sürekli kullandığımıza göre sensör algılasın diye uğraşmama gerek kalmadı. Teşekkür ederim.
 8. Arkadaşlarım ve abilerim airbag konusunda tesadüfen farkettiğim bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Eşim focus trendx koltuğunun rahat olmadığını söylediği için yaklaşık 1 yıldır ön yolcu koltuğuna oturulen süngerimsi bir minder kullanıyor. Minder simit biçimli yani ortası tamamen dolu değil. Geçen akşam sinema çıkışı avm otoparkında eşimin kemer takmasını beklemeden hareket ettim ve hızım 20km/h'ye ulaştığı halde kemer uyarısı ötmedi. Yani yaklaşık bir yıldır minder kullanıldığı sürece sensör koltukta yolcu olduğunu algılamıyor. Aklıma gelen sorular; Occupancy sensor sadece basınç var mı yok mu diye mi bakıyor yoksa nabız ya da ısı gibi bir algılama da yapıyor mu? Basınç ile algılıyorsa eşya ve insan ayırımını nasıl yapıyor? Airbag açılır mı diye sormayacağım, yolcu olmadığını düşünüyorsa zaten airbag açmayacaktır kaza anında.. Minderi kullanmaya devam ederken sensörün de yolcu algılamasını nasıl yapabileceğimi çözmeye çalışıyorum.
 9. 2 hafta önce 30bin bakımını 570tl'ye yaptırdım. 15bin bakımına 350tl vermiştim mart ayında, üzerine sadece polen ve mazot filtresi eklenince normal geldi servis fiyatı olarka 570tl
 10. Ben de aynı yere parklamış araçların bazılarında buzlanma olup bazılarında olmadığını gözlemliyorum. Aracın parklanma saatiyle alakalı olduğunu tahmin ediyorum. Camda buzlanma sorun değil, fizik kanunu.
 11. Perşembe sabahına 30.000 bakımı randevusu aldım, Bursa'da alabildiğim en iyi fiyat 570 tl. O da daha önceki bakım için de gittiğim Sönmez Ford. Yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişecek bildiğim kadarıyla sadece.
 12. Arabalardaki klima kompresörü sadece soğutma yapar, ısıtma yapmaz diye biliyorum.
 13. Problem ile ilgili güncelleme; Dün servise uğradım, kontrol edildi. Turbo ile bağlantısı olan bir hortum olduğu ve kaçak tespit edildiği söylendi. Parçalar stokta yokmuş, sipariş ettiler. Salı çarşamba gibi parçalar gelecek, cumartesi sabahı da sevis kaydı açılarak garanti kapsamında değişim yaplılacak. Ayrıca rölantide az bir titreme hissediyordum, motor kulağına da baktılar; az da olsa sıyırma varmış o da değişecek cumartesi günü. Beni düşündüren kısmı ise garanti bittikten sonra her yıl sarf malzeme gibi motor kulağı mı değişecek? Arabayı hırpalamadan kullandığım halde turbo hortumundan her yıl tedirgin mi olacağım? (Hoş çekişte sorun yok ama yağ eksiltme ya da birden yırtılma da yapabilir böyle bir kaçak oluşuyorsa)

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.