Jump to content

Kerem Bozdoğan

Üye
 • Toplam İleti

  1.075
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  2

Toplam Beğeni

2.013 Mükemmel

2 Takipçiler

Kerem Bozdoğan Hakkında

 • Yaş 33
 • Derece
  Ghia

Profil Bilgileri

 • Yaş 33
 • Şehir:
  Bursa
 • Arabam:
  '15Focus MCA SWTdciTrendX
 • Meslek:
  Planlama Koord.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.406 profil görüntüleme
 1. Kerem Bozdoğan

  Debriyajda Boşluk Hissi Ve Pedalın Yerine Kademeli Gelmesi

  Hidrolik yağ kabındaki seviye normal. Max ve min arasında.
 2. Kerem Bozdoğan

  Debriyajda Boşluk Hissi Ve Pedalın Yerine Kademeli Gelmesi

  Araba satılıp alınacak dönem değil abi. Satsan değerinde satamazsın, alsan ederine alamazsın.. Bu sıralar araba satmaya kalkarsam sinir bozacak tekliflerle karşılaşırım gibi geliyor. Zaten arabadan memnunum, debriyaj problemini çözüp devam etmek istiyorum. Bir süredir fırsat bulup ilgilenemedim. Küçük sanayide önerebileceğin yer var mı debriyaja bakabilecek yetenekte? Hatta debriyaj/fren hidroliğini değiştirebilecek olan varsa daha iyi. 2-3 frenciyi aradım, debriyajın hidrolik olduğunda bi haberler, telli o diyorlar. Fren hidroliğini de değişmeye gerek yok, eksikse tamamlarız diyorlar. Çok başka kafalar...
 3. Kerem Bozdoğan

  Debriyajda Boşluk Hissi Ve Pedalın Yerine Kademeli Gelmesi

  Güncel durum; Pedalın dibe yakın kalmasını çok daha sık yaşamaya başladım. ARtyık çoğu zaman ayakla alttan dürtersem yerine geliyor yoksa olduğu yerde kalıyor. Yani dipten birkaç cm yukarıda kalıyor. Enteresan olarak o 2-3 cmde vites değiştirme yapabiliyorum. Yani basıyorum kavrama ayırıyor, bırakıyorum kavrama yapıyor ve pedal düşük seviyede kalmasına rağmen motordan tekere güç aktarımında sorun olmuyor. Tabi o kadar kısa mesafede debriyaj kullanım konforu berabt. o yüzden kavrama ayırdıktan sonra gaz kesilene kadar biraz bağırma, kavrama yaparken de ani kavrama durumları olabiliyor. Haftasonu 1000km mesafeye, Mersin'e seyahat var. Çoluk çocuk beraber. Umarım yolda vites değiştiremez hale geleceğimiz bir durum yaşanmaz. Çıkmadan önce bu konuyla ilgilenebileceğim zaman da pek yok. Bir de yabancı kaynakları googleladığımda ford'un 6 ileri manuel şanzımanlı focuslarda debriyaj kaynaklı geri çağırma yaptığını gördüm. Problem benim yaşadığım problem mi onu anlayamadım ama bir geri çağırma programı var. Tabi Otosan bunu Türkiye'de yapacak mı orasını bilmiyorum..
 4. Kerem Bozdoğan

  Sarjlı / Pilli Diş Fırçası

  2 mağazayı aradım açan olmadı telefonu. Bir de müşteri hizmetlerini arayayım bakalım --47 dakika sonra eklendi-- Arkadaşlar vatan bilgisayardan 189’a aldım. Başka almayı düşünen varsa sanırım şu an piyasadaki en uygun fiyat bu. Vatan reklamı gibi olmasın, kapısından girmem, sevmem. Alacağım ürün zaten belli olup en uygun fiyat orada olunca girdim aldım.
 5. Kerem Bozdoğan

  Sarjlı / Pilli Diş Fırçası

  Bu sabah evin altındaki markette bunu gördüm ama 2 tane alacağımızdan diğer model f/p olarak daha iyi geldi bana. Bu kadar insan aynı modeli tesadüfen kullanıyor olamaz vatan bilgisayarda 189tl görünüyor ama bakalım mağazada var mı ve bu fiyattan mı gerçekten. Vatan hariç bulduğum en ucuz fiyat 218tl.
 6. Kerem Bozdoğan

  Sarjlı / Pilli Diş Fırçası

  Abi aslında yuvarlak, küçük fırçalı diş fırçaları iyiymiş derken konu şarjlıya geldi. Tembellik başa bela
 7. Kerem Bozdoğan

  Sarjlı / Pilli Diş Fırçası

  Bu model hep ikili paket çıkıyor internette.
 8. Kerem Bozdoğan

  Sarjlı / Pilli Diş Fırçası

  Tak çıkar çabuk yalama olmaz mı öyle? Hazır ikili paket varken ikili almak daha mantıklı bence. Konfor ararken pintilik yapmayayım.
 9. Kerem Bozdoğan

  Sarjlı / Pilli Diş Fırçası

  Bunu alsam mı diye düşünüyordum, yorumunuz isabet oldu. Teşekkür ederim. İş pil bitmesine gelsin de bakarız bakalım teşekkür ederim. Kullanacak kadar şarj oluyor o zaman. gayet iyi 6 yılda.
 10. Önerebileceğiz, kullanıp memnun olduğunuz şarjlı ya da pilli diş fırçası var mı? Hanımla birer tane alalım diyoruz ama fiyat skalası çok geniş ve hangisi ihtiyacımızı karşılar kestiremiyorum. Bluetooth olmazsa dişler fırçalanmış sayılmaz mı mesela?
 11. Kerem Bozdoğan

  Tv Seçimi..

  40"-50" aralığında monitör gibi 4K ürün var mıdır acaba? Apple tv ile kullanmak için 4K ürünarıyorum. fiyatın yükselmemesi adına içinde smart, wifi vb. özellikleri olmasa da olur. bunları zaten apple tv sağlıyor. Önerebileceğiniz tv var mı?
 12. Kerem Bozdoğan

  Debriyajda Boşluk Hissi Ve Pedalın Yerine Kademeli Gelmesi

  Olur mu olur. Ama hissedilir bir kaçırma durumu yok balatanın. Tam kapanmama varsa kaçırma da yapar diye düşünüyorum. Belki hissedemediğim seviyede bir kaçırma vardır. Yay elle ve gözle kontrolde sorunsuz görünüyor. Şansıma da elle kontrolde pedal hep düzgün basıp bırakıyor. Fırça ile pedal yayını fırçalayacağım bakalım kıl tüy gibi şeylerden (ihtimal vermesem de) takılma mı oluyor diye.
 13. Kerem Bozdoğan

  Debriyajda Boşluk Hissi Ve Pedalın Yerine Kademeli Gelmesi

  Arkadaşlar bu konuda bahsettiğim sorunum devam ediyor. Çoğunlukla hava soğuk olunca yaşıyor olmak üzere zaman zaman debriyaj kavrama açısından sorun yaratmasa bile pedalı yarıda falan, dibe yakın yerlerde takılı kalma yapıyor(tam basma bırakmayı 100 birim düşünürsek, basıp bıraktığımda 30-35 birim gelip duruyor, sonrasını takılma yaptıktan sonra geliyor). bazen hemen kendi atıp geliyor yerine, bazen de beklemeyip ayakla müdahale ediyorum. zaten dokununca atıyor yerine geliyor kendi. Fren balatalarını değiştirdiğim servis tanıdığım birine ait. Bizim balatalar değişirken aynı sorundan gelmiş bir Focus vardı. Sırayla üst merkez, alt merkez, pedal yayı değiştirmişlerdi ama çözememişlerdi. O gün pedal değişimi yapacaklardı. Çözdükleri zaman bana haber vermelerini istemiştim. Bugün tekrar görüştüğümde servisin sahibi olan tanıdığım, problemi volant değiştirerek çözdüklerini söyledi. (baskı balata da değiştirmişler ama volant değişince bunlar değişmeli miydi yoksa bağımsız ayrı bir değişim mi yapmışlar sormadım) Sorum ise; volant nedir? Ne işe yarar? Debriyaj pedalına böyle bir etki oluşturma ihtimali sizce var mıdır fonksiyonu açısından? Yani sorunu asıl çözen şey volant değişimi mi olmuş baskı balata değişimi mi olmuş onu anlamaya çalışıyorum. Bu arada bahsettiğim servis sahibinin bana tavsiyesi; 100k daha kullan konfor açısından sorunun yoksa, bu sorundan dolayı yolda kalmazsın şeklinde oldu. Sonuçta arabanın kavrama ile ilgili sorunu yok, bundan yana rahatım. Ama yine de pedalla ilgili kök sebep doğru teşhis edilebilirse problemin giderilmesini istiyorum.
 14. Kerem Bozdoğan

  Focus Mk3 1.6 Dizel Motorun Isınma Problemi

  Çabuk ısınma dediğimiz kaloriferinin sıcak üflemeye başlaması mı yoksa motor sıcaklığının yükselmesi mi acaba?
 15. Kerem Bozdoğan

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.