Jump to content

Kerem Bozdoğan

Üye
 • Toplam İleti

  938
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  2

Kerem Bozdoğan en son Ağustos 5 tarihinde kazandı

Kerem Bozdoğan daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

1.572 Mükemmel

2 Takipçiler

Kerem Bozdoğan Hakkında

 • Yaş 33
 • Derece
  Style

Profil Bilgileri

 • Yaş 33
 • Şehir:
  Bursa
 • Arabam:
  '15Focus MCA SWTdciTrendX
 • Meslek:
  Planlama Koord.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.232 profil görüntüleme
 1. Kerem Bozdoğan

  Orijinal Çıkma Parçayı Nereden Bulurum?

  geçmiş olsun.
 2. Kerem Bozdoğan

  Haberler Ford S-max Ve Galaxy’ye Motor Ve şanzıman Güncellemesi

  Suyu silecekler boyunca yayıp mı sıkıyor o? Gerçek mi?
 3. Kerem Bozdoğan

  Focus 3 Sıcak Hava üflüyor

  Ayaklara üfleme butonunun altındaki butonla kapatınca hava akışı kesilir ama oksijen kalitesi fena düşer. sıfır konumda fan çalışmadığından klima da çalışmaz. sıfır konumda iç sirkülasyon olmaması yine normal fan çalışmadığından. sıfır konumda hava akışı varken en soğuk ayar sadece dış havayı içeri üfler o da sıcak hava varsa doğal olarak sıcak olur.
 4. Kerem Bozdoğan

  Focus mk3 Fren Hidrolik Yağı Seçimi

  Yanlışlıkla çeken yazmışım. Kastım pompalama yöntemiyle tamamını boşaltan bir yer bulmak. ön balata değişimi yaklaşıyor. Bulacağım yerdekilerin önerisine göre belki balata değişimine kadar beklerim tek seferde iki iş aradan çıksın diye. asıl hedef olan debriyajla ilgili; Aklıma merkezin arızalı olmasından hariç sadece yağın özelliğini kaybetmesi geliyor. Bu sebeple debriyaj yağı değişsin istiyorum.
 5. Kerem Bozdoğan

  Focus mk3 Fren Hidrolik Yağı Seçimi

  Sanatide pompayla çeken yer bulmaya çalışayım. Bulamazsam yine sanayide pompalamayla değiştiren bir yerde yaptırırım. Debriyaj konusunu da benden sonrakilere kılavuz olması açısından öğrenip paylaşırım. Nem tutup özellik kaybeden bir yağ debriyaj için de değişmeli diye düşünüyorum. Kapalı devreyse fren hidroliği de kapalı devre sonuçta. Fren için gerekliyse debriyaj için de gerekli düz mantık düşününce. --0 dakika sonra eklendi--
 6. Kerem Bozdoğan

  Focus mk3 Fren Hidrolik Yağı Seçimi

  Ben değişim yaptırırken iyice anlayıp burada paylaşayım o zaman. 1 kutu frene ancak yetiyorsa 1 kutu da debriyajı değiştirmek için almam gerekecek. Tk kutu ikisine yeterse de 1 kutu boşa alınmış olacak. Ya da 1 lt tek kutu alayım düşünüp duracağıma.
 7. Kerem Bozdoğan

  Debriyajda Boşluk Hissi Ve Pedalın Yerine Kademeli Gelmesi

  devirde arabanın ivmesine oranla absürd yükselme oluyorsa, hantallık bu şekildeyse baskı balataya yoğunlaşmak gerekir bence. yoksa bence farklı sebebi vardır ya da psikolojiktir. ben pedaldaki sıkıntı dışında sorun yaşamadım. kavramada sıkıntı olmadı, varsa da ben farkında değilim belki.
 8. Kerem Bozdoğan

  Debriyajda Boşluk Hissi Ve Pedalın Yerine Kademeli Gelmesi

  Bende ara sıra pedal yumuşaması hissediyoeum. Pedal boşalması olmadı bir daha. Bu sabah serin ve yağmurlu hava vardı, sıcaklık hızlı düştü. Pedal yumuşaktı. Yağ değiştirmek var aklımda ilk hamle olarak.
 9. Kerem Bozdoğan

  Focus mk3 Fren Hidrolik Yağı Seçimi

  Ate hidrolik araştırırken kendi sitesinde DOT4 için aşağıdaki iki farklı ürünü gördüm. Teknik veriye göre sizdce hangisini bulup almak ideal olur? Bir de 500ml olan kutu ile yağı yenileyince debriyaj hidroliği de yenlenmiş oluyor mu? Yoksa sadece fren hidroliği mi yenilenmiş oluyor? Haznenin hangisine nasıl besleme yaptığını henüz tam anlayamadım
 10. Kerem Bozdoğan

  2011 Focus Mk3 Bluetooth ile Muzik Dinleme, Torpidoda Aux Ve Usb

  Bu pinlerdrn bazılarına kablo bağlanıp aux ekleniyordur eğer mümkünse. Bunu da devre şemasını bulup anlayabilirsiniz. Devre şemasında hangi pinlere bağlantı yapılacağı yazar. Ama audio modül de güncellenmeli mi? Bu da bir soru işareti. Ya da elm ile ayar değişikliği mi yapılmalı?
 11. Kerem Bozdoğan

  Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

  teşekkür ederim. Fakat debriyaj hidroliği ile fren hidroliği aynı hazneden besleniyor. Bu sebeple aynı yağ olduğunu düşünüyorum. Şanzıman yağıyla karıştırıp yorumlamış olabilir misiniz?
 12. Kerem Bozdoğan

  Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

  60k bakımı ER-OL otodan temin edilen orj. malzemeler(300TL) ile 60TL işçilik ödenip yapıldı. Toplam 360 TL. Polen ve have filtresini otoparkta kendim değiştirdim. Ekipman ve yer sorunu eksiklerini giderebilirsem ağır bakım harici sonraki bakımları kendim yapmayı düşünüyorum. Mazot filtresini değiştirip, içinin boş (hava) olduğunu tahmin edebileceği halde arabanın hava yaptığından çalışmadığını anlamak için hava emişten yanıcı madde püskürten sanayi canlılarına arabayı mümkün olduğunca elletmemek istiyorum. Üstelik daha marşı ilk almayışta söyledim hava olduğundandır diye. Ama arkadaş motorun ırzına geçmeye çalışmadan emin olamayan bir tip çıktı.
 13. Kerem Bozdoğan

  Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

  Bugün 60bin bakımı yaptıracağım. Otoparkta polen ve hava filtresini kendim değiştirdim. Aslında aracın ön ortası boşluğa gelecek uygun yer olsa yağ, yağ filtresi ve mazot filtresini de kendim değiştirecektim bugüne kadar tüm bakımlar yetkili serviste yapıldı ama hava filtresi değiştirirken farkettiğim 2 durumu paylaşmak istedim. birincisi hava filtresi orjinal değil. Servis orjinal olmayan malzeme kullanmış. Bu durumda sökülecek mazot filtresini de merak ediyorum. Bugün göreceğiz. ikincisi ise hep yetkili servis bakımı yapılmasına rağmen hava filtre kapağını takarken hep vidaları fazla sıkmışlar. Fotoğraflarda görüldüğü gibi plastik yuvalar çatlamış ya da zayıflamış. diyeceğim o ki serviste de bakım yaptırsanız kontrol edin aracınızı. bir de sormak istediğim birşey var; fren hidroliğini de değiştirtmek istiyorum. Hangi marka olmalı ve miktarı ne olmalı? Fren hidroliği değişmesi demek debriyaj hidroliğinin de değişmesi demek oluyor mu? (Biliyorsunuz debriyajla ilgili tedirginim )
 14. Kerem Bozdoğan

  Focus mk3 Fren Hidrolik Yağı Seçimi

  Debriyaj ve fren idroliği aynı hazneden dolduruluyor sanırım. İkisi de tek seferde değişmiş mi oluyor bilen var mı? (eğer böyleyse aynı tip yağ kullanıyor ikisi de o zaman) Debriyajda 2 defa boşluk hissi yaşadım ve debriyaj hidroliğini değiştirmek istiyorum. eğer fren ve debriyaj aynı hazneden besleniyorsa ikisini de değiştireceğim. Bir de fren balataları yeni değilken fren hidroliği değiştirmek doğru olur mu? (dolum seviyesi açısından) tüm bunları yazarken acaba balatalar eridikçe yağ basıncı düşüyor da etkisini debriyajda mı hissettim diye uçuk bir fikir de geçti aklımdan..
 15. Kerem Bozdoğan

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.