Jump to content

Kerem Bozdoğan

Üye
 • Toplam İleti

  1.183
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  4

Kerem Bozdoğan en son Mart 2 tarihinde kazandı

Kerem Bozdoğan daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

2.266 Mükemmel

2 Takipçiler

Kerem Bozdoğan Hakkında

 • Yaş 33
 • Derece
  Ghia

Profil Detayları

 • Yaş 33
 • Şehir:
  Bursa
 • Arabam:
  '15Focus MCA SWTdciTrendX
 • Meslek:
  Planlama Koord.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.527 profil görüntüleme
 1. Benim arabamda aşağıda değerleri görünen akü var fabrika çıkışı. Değişim vakti geldiği zaman bu değerlerden daha düşük değerde akü takmak sıkıntı olmaz mı? Düşük amperli akü yazıyor herkes o yüzden merak ettim.
 2. Net 9 yıl olmadı hiç evet ama tam da bu zaten bu konudaki problem. Çıkıp şu şu model şu yıllar x yıl, sonrası y yıl diyen, değişkenlik göstermeyen, yorumu kullanıcıya bırakmayıp konuyu anlaşılır kılan net bir duruş olmadı otosan tarafında. Ve bu olmayış, yılı neye göre belirlediklerindeki samimiyeti de kaybettiriyor. Ticari beklentilerle mi yıl belirliyorlar? Dedirtiyor.
 3. Sadece triger değişim süresi konusunda oluşturdukları bulanıklık bile son kullanıcıyı pek de umursamadıkları hissini oluşturuyor. Babadan bu yana Ford kullanıcısı olarak çoğunlukla kendimi neden Ford kullanmaya devam ediyorum derken bulduğum durumlar yaşıyorum. Satış deneyimi, servis deneyimi, distribütör (Otosan) deneyimi (gerek getirilen araçların konfigürasyonu, gerekse garanti ve triger değişim süresi gibi konulardaki yaklaşımları)...
 4. Semih geçmiş olsun. Öncelikle size birşey olmamış olması, sonrasında da arabanın düzelmeyecek hale gelmemiş olması sevindirici. Nasıl ilerleneceği konusunda bilgi veremeyeceğim, yardımcı olamayacağım için üzüldüm. Umarım bir daha yaşamayıp hayatın boyu anlatacağın tek kaza olur bu.
 5. Aldığım Nokian'lar dün geldi. Siparişi Kormetale (distribütör) vermiştim. Salı günü ürünleri gümrükten çekip kargoya vermişler. Hepsi 0518. Yurtdışında elde kalan stokları ucuz yollu çektiler galiba. Yoksa bu aralar tanesi 256 TL'den lastik diğer ürün fiyatlarına kıyasla aşırı makul gibi. Aynı lastiği stoğundan satan farklı satıcılardan en az 50-60 TL daha uygun fiyat. Lastikler torbalı geldiği için açıp bakmadım. üzerinde sarı şerit var hepsinin.
 6. 1- Nokian'a kış lastiğinden olan sempatim. 2- Yorumlarda premium markaların yorumlarıyla paralel olması. 3- @Mert Yürüyen'in de al geç demiş olması. 4- Araç kullanırken sınırları zorlamadığım için yeterli olacağını düşünüyor olmam. 5- Fiyat avantajı.
 7. Birkaç dakika önce lastik siparişini verdim. Nokian'da karar kıldım. Nokian Line yerine Wetproof gelecekmiş artık. Stoktaki Line'ları eritmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Bu fiyat yakın zamana kadar daha fazlaydı. Şu an fiyatı çok uygun geldi bana. Hangi hafta üretimi gelecek bakalım. Üretim haftaları birbirinden farklı lastikler gelirse iade etmek gerekir mi sizce?
 8. Sağol abi. Aynen çok bunaltmıştı. Mersine debriyajsız gittim diyebilirim. Neyse artık şimdi sıkıntı yok. Kalkış ve vites geçişleri de daha yumuşak.
 9. Sağol Semih. Garanti zaten bitmiş olduğundan iyi niyet garantisinin hiç peşine düşmedim abi. Bu arada parçalar sachs. Sadece yağdan huylandım, standardı karşıladığından emin değilim. Zararı olacağından emin değilim ama sindiremezsem yağı kendim alıp tekrar değiştireceğim.
 10. En güncel durum: üst merkez değişiminden 1 hafta sonra eskisi kadar yoğun olmasa da tekrar sıkıntı başladı. Bugün sorun çözüldü. Yani umarım sıkıntı tekrarlamamak üzere bazı parça değişimleri yapıldı. Ne değişti? baskı, balata, bilya(alt merkez), volan. çıkan parçalar; (alt merkezi çekmeyi unuttum)
 11. FM 800 düşündüm ama hatırlamadığım bir sebeple vazgeçmiştim. Falkeni bilmiyorum, ilk önceliğim maliyet değil.
 12. Aramaya üşendim ama, bir ara sanki forumda konuşulmuştu; Kablonun biri emniyet kemeri vidasının altında mı ezilmiş, koltuk minderinin geçtiği demirin orada mı ezilmiş bi kablo ezilmesi, katlanması gibi bişey vardı Şahsuvaroğlunda bir araçta tespit edilen. Hatta tespit eilene kadar önce baya bi yeri sökülüp takılmıştı falan.
 13. Sizin durum bütçeden onu anladım, ben genel anlamda yorum yaptım. Bütçe maalesef birincil belirleyici olabiliyor tabiki. Cruze/fiesta arası fark yaratan çok faktör vardır elbet (yaş, km, araç kalitesi gibi) ama bildiğim kadarıyla cruze asla alınmaz bir marka değil. Kısa süreliğine annem full + opsiyonlar bir otomatik cruze kullanmıştı, düşük km de alıp düşük km de satmıştık. Kullandığı süre boyunca memnundu. Neden sattık? Çok uyguna almıştık ve güzel fiyata talip çıkınca parayı farklı yerde kullanmak için sattık.
 14. Eşim de ilk defa manuel ile başladı otomobil kullanmaya rahat kullanıyor ama otomatik konforunu istiyor. (Ara sıra eşe dosta ait otomatik araç kullanıyoruz) Ben Ortaokul yıllarımda traktörde öğrenip başladım araç kullanmaya. Başkalarının otomatik araçlarını kullanmış olsam da yoğun kullanım deneyimim manuel vites ile. Kullanım olarak bana fark ediyor mu? Hayır. Ama otomatiğin inkar edilemez konforu var ve manueli amelelik olarak görüyorum. Sonuçta bence kadın-erkek ayırmadan yorumlamak gerekir bu konuyu. Manuel fetişi günümüzün stabilitesi ve ekonomisi yeterli otomatikler karşısında gereksiz. Bütçe müsaitse otomatik mantıklı tercih. Ek olarak; karı koca mutabık olmadan işki kişiyi de etkileyecek konularda karar almak doğru mu? Bir tarafın istediği olsun diye diğerini ikna edip ona eziyet etmeye hakkı var mı? Bir de bayan değil kadın diyerek konuyu iyice amacından saptırayım
 15. Çünkü hayat kısa, martılar uçuyor. Uzun yolda aradaki fark çok hissedilmese de yoğun olarak şehir içi kullanıyoruz ve manuel gereksiz yükten başka bişey değil. imho.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.