Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul Park Buluşması 17 Kasım 2013 | Ford Focus 1.6 Ecoboost | Video

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu mu?

http://www.youtube.com/watch?v=1Qoag6cqZO4

Cem abinin favori videolarında vardı bu izniyle paylaşıyorum.

Çok eğitici bir videodur.

Her zaman yazarım akadan kopan arabayı toplamak için kontrayı kopacağını hissettiğin anda vermen gerekir, koptuğu zaman yapacakların bir işe yaramaz.

Benim için bu videonun en öğretici yanı budur.

Ayrıca Golf'ün neden tercih edildiğine de yol tutuş konusunda açıklama getirir. 

Bu arada Istanbul Park videosunu bir daha izledim, @Tolga Başaran,  cesur kullanış tarzından dolayı bir kez daha kutlarım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Istanbul Park videosunu bir daha izledim, @Tolga Başaran,  cesur kullanış tarzından dolayı bir kez daha kutlarım. 

Ben ilk 2 viraj'da tırstım sonra focusun kol tutamacını tasarlayan (kapıdaki) adama haykırdım yine.. Arabada tutunacak yer yok :zha: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok eğitici bir videodur.

Her zaman yazarım akadan kopan arabayı toplamak için kontrayı kopacağını hissettiğin anda vermen gerekir, koptuğu zaman yapacakların bir işe yaramaz.

Benim için bu videonun en öğretici yanı budur.

Ayrıca Golf'ün neden tercih edildiğine de yol tutuş konusunda açıklama getirir. 

Aynen dediğin gibi abi. Mondeo varken aynısını yaşadım. 120 km hızla döndüğüm bi viraj vardı. Viraja yaklaşırken dıştan içeriye doğru dalardım viraja ardından viraj içindeyken hafiften dışa doğru çıkar döner giderdim.

Bi gün viraj için araç vardı ben dıştan daldım arabayı geçtim içeri giremedim zaten. Arkanın kopacağını tam hissettim direksiyon kopacak yönün tersine hafif kıvırdım bir iki zig zak çizdikten sonra devam ettim arkamdaki arabalar yavaşlamıştı :) Korkuyla eve döneceğim sapağı bile geçip gitmiştim dizlerim titremişti :) Sağ tarafımda duvar sol tarafımda cezaevinin uçurumu vardı :) Allah korudu gerçekten :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ilk 2 viraj'da tırstım sonra focusun kol tutamacını tasarlayan (kapıdaki) adama haykırdım yine.. Arabada tutunacak yer yok :zha:

Eşim ayakları ile kendini yerden iterek koltuğa sıkıca yapışıyor ve sağ taraftaki tutmaca da asılıyor, tabii pilates eğitimli olduğunda hiç benim yerime göz diktiğini belirtir bir vücut hareketine şahit olmadım.

Beri taraftan bu kadar güçlü merkezkaç kuvvetlerine maruizyet yoğun gelişmediğinden hiçbir arabada bu şartlarda rahat edecek bir tutunma yapısı olacağını pek düşünmedim.

Pistte tırsmak niye onu da anlamadım ayrıca, futbol sahası genişliğinde, spin atsan, yoldan çıksan ne olur...!?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pistte tırsmak niye onu da anlamadım ayrıca, futbol sahası genişliğinde, spin atsan, yoldan çıksan ne olur...!?

Pist'i bile ilk kez canlı gören biri olarak mı :zha:

Buarada kazayı fark ettiniz mi? Leon dağıldı :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada kayıt için eos 7d + sigma 10-20mm geniş açı + slik ball head tripod , ve arka kemerler yardımı ile çok güzel video kayıt almışız , goPro lara taş çıkartmışız ... 2 dakkada negüzel setup olmuş ...

Adamlar karışmadı o güzel oldu :) 

Aksilikler aksilikler ama hepsi ayrı heyecan oldu tekrar teşekkür ediyorum sen olmasan olmazdı abi :yeah: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada kayıt için eos 7d + sigma 10-20mm geniş açı + slik ball head tripod , ve arka kemerler yardımı ile çok güzel video kayıt almışız , goPro lara taş çıkartmışız ... 2 dakkada negüzel setup olmuş ...

Yakup'un canon fotoğraf makinesi de güzelmiş. Modelini unuttum. Canavar gibi yakalıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

ben pistte bir broadway gördüm :))))  kırmızı....  hep ferrarilerden  bahsetmeyelim yani  :))     bakınız tolga bey  type R ile  kapıştığı sıralarda herhalde  sağ tarafta  garip broadway  kendi halinde  gidiyordu :)

emeğinize yüreğinize sağlık  heyecanlı bir  anı olmuş... devamını dilerim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eski,yani hafif silik lastik olursa.o pistte daha iyi tutunuyor.

Erkan "slik" ile silik lastiği karıştırıyor olmayasın.

Dişleri bitmiş lastik hamurun sertleştiği ve tutunma özelliğini yitirdiği tabana gelmiştir.

Pistin asfaltı nitelikli de olsa öyle zımpara falan değil. 

Lastikler aşırı ısındığı ve çok zorlandığı için biraz daha fazla yıpranıyor o kadar, pistte zorlayarak yaptığınız hızlarda 1 km'deki lastik aşınması normal kullanımdaki 100 km'ye karşılık gelir belki, ama o kadar.

Yıllarca normal lastiklerle çok aykırı yük koşullarında turladık, hiç gözle saptanabilecek bir aşınma görmedik, göremezsiniz de.

"Slik" lastikler ise yarış için özel yapışan yumuşak hamurla imal edilmiş lastikler olup, yapışan tabakasını birkaç yüz km'de eritir ve işlevini yitirir.

En iyi örneği F1 lastikleridir.

Bridgestone-slick-tyres_2425388.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.