Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Astra 1.4T Vs. Focus 1.6 Ecoboost

Onur Gözütok

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Bir araç arayışım sürüyor uzun zamandır, zira yoğun saatlerde Metrobüs kullanıyorsanız anlarsınız bu durumu :)

Daha önce 2008 makyajsız Focus MKII 1.6 TDCi ile kulübe üyeydim ama hesaplar silinmiş demek zaman geçince.

2010-2012 arası keyifli maceralardan sonra maalesef Focus ile vedalaşmıştık.

İhtiyaçlarıma göre Opel Astra J-K 1.4T uygun olacak gibi görünüyordu, ancak Astra K'larda sık karşılaşılan "piston kırma" sorununa denk geldim.

İkinci el araç alırken de emin olamıyorum tabi, önceki kullanıcısı nasıl davrandı, sorunlar kapıya dayanır mı gibi, hatta Focus'u aldığım ilk hafta debriyaj balatasından çıkan dumanlar o gün beni iki üç saat geriye atmıştı.

Astra J'lerin de ağır olması sebebiyle yakıt tüketimi biraz yorucu oluyor.

Focus için sempatim hala duruyor, makyajlı MKIII'lerin eğlence sisteminin telefonlarla (Spotify vb.) iyi geçinmemesi beni soğuttu, ama makyajsız MKIII'leri zamanında çok beğendiğimi anımsadım :)

Şöyle bir ilanda temiz görünen, pazarlıkla beraber bütçeme uyacağını düşündüğüm bir 1.6 EcoBoost'a denk geldim, ancak ilanda boyasız olan araba için telefon açınca çamurlukta işlem olduğunu öğrendim, biraz garip geldi mesele. Tabii ki niyet ciddiye binerse ekspertizden geçireceğiz aracı :)

55-70 bin bandında, düşük kilometreli olarak bulabileceğim araç öneriniz var mıdır?

Ya da Focus 1.6 EcoBoost için yorumlarınız nasıl olur?

Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 minutes ago, Süleyman Ünal said:

Bütçe yeterli gelir mi bilemiyorum ama 1.4 TSI golf da listeye eklenebilir.

Açıkçası VW grubuna hiç kanım ısınmıyor, Ford'a göre belki daha muntazam, ama kesinlikle daha sıkıcı arabalar ürettiklerini düşünüyorum :)

Biraz sık araç kiralıyorum, Astra Sedan'la Octavia arasında kaldım ve Octavia'yı seçtim. Sıfır hissiyat :) Astra biraz daha hisliydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ilk ciktigindan beri MK3 focus kullaniyorum. Epeydirde 1.6 ecoboost kullaniyorum. O fiyat araliginda alacagin arabanin, ozellikle 1.6 ecoboostun kesinlikle cok ciddi muayneden gecirilmesi gerektigini dusunuyorum. Kompresyon testi (Sicak/soguk) bunlarin en basinda geliyor. Eger arac kondisyon olarak problemsiz ise, ufak tefek boruydu, genlesme kabiydi, asirma valfiydi, motor kulaklariydi, sanziman yagiydi falan degistirip gayet keyifli binebilirsin. Opel 1.4T kullanan insanlardan cok yaktigini soylediklerini biliyorum. 

Mesela almak istersen yakin bir arkadasimin Golf6 1.4TSI 160ps highline araci var suan satilik. Gayet donanimli. O da aklinda bulunsun derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Onur Gözütok yazdı:

Daha önce 2008 makyajsız Focus MKII 1.6 TDCi ile kulübe üyeydim ama hesaplar silinmiş demek zaman geçince.

Şimdilik bunu yanıtlayayım.

2010-2011 arası tamamen başka alt yapı kullanıyorduk, o siteyi tamamen bıraktık 2011 ortasından beri sıfırdan devam ediyoruz; özel bir üyelik silme söz konusu değil :) Tekrar hoş geldiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 hours ago, Yakup Çağatay said:

Şimdilik bunu yanıtlayayım.

2010-2011 arası tamamen başka alt yapı kullanıyorduk, o siteyi tamamen bıraktık 2011 ortasından beri sıfırdan devam ediyoruz; özel bir üyelik silme söz konusu değil :) Tekrar hoş geldiniz. 

Teşekkürler, asla şahsi almadım zaten :) Yeni altyapıyla yeni tanışmamız uğruna, hayırlı olsun.

Focus 1.6 EcoBoost'u kaptırdım sanırım, ilan yayından kalkmış.

Zaten bazı konularda güvenememiştim.

Hatchback 5K, VW grubu hariç tavsiyelerinize açığım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.