Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Halis muhammet dal

Sandık Motorlu

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba, 

2011 focus 1.6 ecoboost titanium araç almayı düşünüyorum. 100.000 km'de araç. Bu aracı kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. 

Araçta yatak sesinden dolayı 6.000 tl ye sıfır sandık takılmış. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Halis muhammet dal yazdı:

Bu aracı kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. 

100.000'i geçtim.

Yaklaşık 6 senedir beraberiz.

Performansı iyi, yakıtı performansına göre makul, genelde sorunsuz ve keyifli bir araç.

Beklentilerinizi alalım ki ona göre cevap üretelim.

Soğutma suyu haznesi ve borusu değişti, konusu var. 

Başka da sorun çıkarmadı. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
21 saat önce, Özer Aksu yazdı:

6000 tl ye sıfır sandık mümkün değil çıkma sandık motordur o .

sandık motor zaten çıkma motor demek değil mi ? başka bir arızadan yada kazadan dolayı perte çıkmış aracın motoru motor ihtiyacı olan araca takılır... araç yürürse devam :) (sıfır sandık) karışık bir tabir olmuş kafa karıştırıyor "sıfırlanmış rektefiye görmüş başka bir sandık motor" demek istemişler bence 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
sandık motor zaten çıkma motor demek değil mi ? başka bir arızadan yada kazadan dolayı perte çıkmış aracın motoru motor ihtiyacı olan araca takılır... araç yürürse devam  (sıfır sandık) karışık bir tabir olmuş kafa karıştırıyor "sıfırlanmış rektefiye görmüş başka bir sandık motor" demek istemişler bence 

Çıkma motor;
- kazalı hasarlı araçlardan sökülüp rektefiye işlemi sonrası kullanılır
- Garantisi bulunmaz.
- Muayene ve tescil işlemleri zordur süreç uzundur
Sandık motor;
- Araç üreticisinin üretim bandından segman, piston, krank ile beraber gelen 0 motordur . Ayar vs gerektirmez
- 2 yıl üretici garantilidir
- Muayene ve tescil işlemlerinde sıkıntı yasamazsiniz

Sıfırlanmış dahi olsa çıkma motordan hayır gelmez düşüncesindeyim.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Ankara da bir satıcıya ulaşarak sandık motor fiyatını sordum, 8500 tl dedi. 

Bu fiyatlara sıfır sandık motor mümkün müdür? 

Onun haricinde araçla ilgili bir sıkıntım yok. Titanium paket, 1.6 ecoboost  100.000 km de 52.000 lira sizce de fiyat makul müdür? 

Halis muhammet dal tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: İlker İstengel
      Merhaba,

Aracımı genellikle işten eve giderken günlük ortalama 30-40km kadar şehir içi aktif olarak kullanmaktayım.
      Araçta daha önceden yapılan işlem:
      3 ay önce dpf temizlendi. 5 ay önce enjektör bakımları yapıldı. Kalibrasyon servis tarafından yapıldı. 7000 km önce bakımda olan her şey değiştirildi. yağ, hava ve bütün filtreler. Focus 2013 trend aracım 152.000 km de. 1.6 tdci 90hp  
      01.12.2017
      22 lt. mazot aldım. (İstanbul / Kozyatağı E5 Total İstasyonu)
      Eve giderken bir kasis üzerinden normal bir şekilde geçtikten sonra önce " Fren Ampül Arızası " verdi.
      Klasik olarak yenisini aldım ve değiştirdim. Fakat sonrasında her şey normal idi. (veya ben öyle zannediyordum)

02.12.2017
      Akşam Ataşehir' e gittim arabamı kapalı otoparka çektim 2 saat sonra bindim ve seyir haline başladım.
      Yolda giderken aracı anlık tekleme yaptığı fark ettim. Tansiyonum mu düşüyor acaba bu sallantıda nedir dedim. 
      Kendimden emin olduktan  sonra arabayı 3. viteste sabit 2000 devire getirdim ve 1-2 dk sonra "motor arızası servis..."  ikazı verdi.
      Uygun bir yere çekip Stop ettim. Biraz bekleyip tekrar çalıştırdım. Arıza geçti. Sonrasında gene sabit bir devre getirip 1-2 dk sonra gene
      aynı "motor arızası servis..." ikazı verdi. gene stop edip bekledim. çalıştırdım geçti. 3. kez denedim gene aynı durum oldu ve kalıcı olarak
      motor arıza lambası yandı. Aracı eve götürüp park ettim.

03.12.2017
      Sensörlerden şüphelendik söküp temizledik.
      bu sensörler sıra ile şöyle:
      Hava Debimetresi
      Emme Manifolt Basınç Sensörü
      Egr Vakum Subabı

04.12.2017
      Şuan gelinen durum/netice şöyle:
      agresif olarak sürüşte herhangi bir arıza ile karşılaşmıyoruz. Sabit devirde gene aynı şey olmakta yığılma veya anlık bir motorda güç kaybı yaşanıyor.  
      Konu ile ilgili olarak böyle bir durum yaşamış tecrübe edinmiş veya tecrübeli/usta arkadaşlarca bilgi rica ediyorum.

• Yazan: Hakan Fatih
      herkese merhaba. resimdeki malum hortumum birkaç ay önce çatladı. fakat bu güncellenip değişen hortum değil. dikkatli bakılırsa dönüş hattından ( devirdaimden) yedek su kabına gelen hat üzerinde. araçta antifiriz kokusunu alıp kaputu açtığımda hortumun çatlamış oldugunu gördüm ve silecek hortumu ile ek yapıp eve kadar götürdüm aracı. herkesin aralıklarla kontrol etmesini tavsiye ederim. zira güncellenen hortum değil sizi aldatmasın 

• Yazan: Murat A Aksoy
      Herkese merhaba,

Önceden beri forumu takip ediyorum, ancak ilk defa bir soru sorma ihtiyacı hissettim.

Aracım Focus III 1.6TDCi 115'lik 2011'de ilk çıktığında aldık o günden beri bizde, son iki ayrıdır araç tamamen bende. 

Araçta bir çekiş düşüklüğü olduğundan aracı bizimkilerden teslim alınca Düzce Yetkili servisine götürdüm ve araçtaki çekiş düşüklüğü geçti ancak ilk çalıştığında biraz motor ısınana kadar gaz verildiğinde motor takırtı yapıyor, çok garip bir şekilde çalışıyor. Bunun ne olduğunu çözemedim, normal midir?(aracı 0-10.000 arasında kullandım daha sonra 2017'ye kadar hiç binmedim. O yüzden eski halini hiç hatırlamamaktayım.)

Geçen hafta sonu Ayvalık'a gittim, orada da şöyle bir sorunum başladı, dönüşlerde hafif arabayı kaldırırken ön alt taraftan bir sürtme sesi geliyor forumda ve internette aradım ancak böyle bir soruna rastgelmedim, sanki iki plastiğin sürtme sesi bir ses, sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?(aracı göstereceğim ancak haftasonuna kadar gösteremeyeceğimden ve sabırsızlığımdan buraya yazma ihtiyacı gördüm)
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Benzinli ve dizel motorların performans, tüketim ve güç karşılaştırması
      İç-dış ve bagaj boyutları
      Sürtünme değerleri
      Direksiyon, fren ve süspansiyon sistemleri
      Motor detayları ve şanzıman oranlarını içermektedir.

Hepsi burada:
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-fiesta-teknik-detaylar-mk6-ile-karsilastirmali/

Örnek tablo;

Alakasız olacak ama renklensin birazcık. İspanya'da yapılan Avrupa lansmanından:

• Yazan: Yakup Çağatay
      İstek üzerine tamamı tablo haline alındı. 
      El altında hızlıca kolay bakabilmeniz için  
      Yeniler geldikçe eklenecek varsa istediğiniz başka model ekleyeme çalışırız.

NOT: Bu başlığımızda ise teknik diğer detaylarına yer verilmiştir. makyajlı-ford-focus-mca-teknik-detayları-2014-2015/

Bunlar ise bonus yeni motor grafikleri

1.0 Ecoboost 125 ps
      1.5 Ecoboost 150 ps   1.5 Ecoboost 182 ps   1.6 Tdci 95 ps     1.6 Tdci 115 ps   1.5 Tdci 120 ps (manuel)      

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.