Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

8 dakika önce, MustafaKoçak yazdı:

Peki Yakup bey sorun yok o zaman :)

bu arada gönderdiğin linkle goodyear lastik 199 tl diyor bu bendeki markanın sıfırı nette 245 -285 tl arasında değişiyor acaba bu fiyat farkı bir kalite ölçütü olabilir mi merak ettim en azından bu iki marka bazında

Sizdeki 215 55 16 o yuzden 205 55 16 ya göre pahalı bir ebat..Çok satılan ebat lastikte ucuz olur..Az satılan ölçüler ise pahalı..Az üretilen de diyebiliriz buna

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar bey yorumunuz için teşekkürler kar yağar yağmaz yorumları paylaşacağım :) lastiği takarken ustam kore malı olduğunu söyledi bende daha üzerine bakmadım işim çok acildi ama yarın bakacağım yine 

valla işin aslı ben hiç bilmediğim bir marka lastik aldım ve neyin nesi olduğunu bilmiyorum en kötü durum şu; lastikler tırt çıkar gider 1500 daha borca girer bridgestone alırım ne yapayım 600 tl ye arabanın altına 4 yeni lastik taktırmışım durum kurtarma adına nasip bile diyebilirim bu rastlantıya amaaaaa kışın birde bu lastikler iyi çıkarsa değme o zaman keyfime :) 

ek olarak focus 3 için 215 ten vazgeçmeme konusunda haklısınız bende vazgeçmem zaten hakkı neyse o 2 ford bayiside aynı şeyi demişti evvelce :)

--4 dakika sonra eklendi--

evet 215 ile 205 arasındaki fiyat farkı sirkülasyon pazarının etkisi firmalar araçlarına çoğunlukla 205 lik lastik takıyor ( ford, vw, toyota, kia)

--9 dakika sonra eklendi--

bir işletmeci+kullanıcı yorumu ( alıntıdır)

3 yıl önce sakarya ana bayiliğini yaptım kumho uzun ömürlü bi lastik kendi arabama bayiliği yeni aldığımda takmıştım deneme amaçlı 1 ay önce değiştirdim kaliteli lastik stiyosan kalite sıralamsı yapayım sana 
1.Michelin(fransız malı olanlarını öneririm) 
2.continental 
3.bridgestone(en uzun ömürlü lastik) 
4.lassa 
5.kumho 
6.goodyear 
7.bfgoodrich 
8.pirelli 
9.petlas(yerli malı yurdun malı) 
10.dunlop (hız lastiği istiyosan)

--10 dakika sonra eklendi--

sıralamaya bakacak olursak 3 ten 5 e düşmüşüz :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar dün yorumlama konumuz olan KUMHO markalı lastiklerimin bugün fotolarını çektim tüm bilgileri var

bu arada dün Yakup bey bu serinin çivili olduğunu söylemişti; '' Yakup bey lastiklerde çivi yerleri var ama içleri boş çivi yok acaba diyorum bu seride çiviler portatif bir ozellik olabilir mi sök-tak hesabı    

Çağlar bey lastikler kore malı :) 

20161029_092952.jpg

20161029_092458.jpg

20161029_092606.jpg

20161029_092905.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kaç cümle de ben yazayım.

Kumho KW22 firmanın yeni üretmeye başladığı, hamuru ile kış koşulları için iddialı ve çivilenebilir bir lastik.

Performansı konusunda henüz bir veri yok. Ancak ağır kış koşulları için üretildiği belli.

Bu durumda ben kuruda özellikle fren performansının göreceli zayıf olabileceği konusunda uyarır ve kullanım stilinizi buna göre ayarlamanızı öneririm. 

Bir de lastikleriniz XL (extra load), bu da 3 Psi fazla hava basarak yük değerinin 97'ye çıkması sağlanabilir demektir, ancak XL lastikler göreceli serttir ve konfor açısından rahatsız edici olabilir, umarım bunu sıkıntı olarak algılamazsınız.

Adedini internet üzerinden 200 TL'ye bulmak mümkün, yani ucuza almış olsanız bile yarı fiyatı olduğunu düşünmeyin.

Kar ve buzda ince taban avantajdır. 215 öncelikle görsel olarak cazip gelebilir ve 125 PS'lik bir araç için yol tutuş açısından kesinlikle bir gereksinim değildir. Lastik maliyetinin sağladığı ekonomik avantaj da ayrıca inkar edilemez. Özetle çoğumuzun yaptığı gibi kış lastiklerini 205 seçmek mantıklı bir davranıştır.

Son olarak şu lastik kalite sıralamasına takıldım. Bireysel kanaatleri referans olarak kullanmayalım, yanıltıcı olabilir, genel kabul gören sıralamalardan çok uzak ve hiç bir dayanağı yok. Michelin, Continental, Goodyear, Pirelli, Bridgestone ve Dunlop premium lastik üreticileridir.

Kumho orta sınıfta yer alır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

michelin crossclimate  nasıl bir lastik istanbulda kullanım için yaz kış onu kullanıcağım öyle performans gibi bir derdim yok ses yapmasın yeter.normalde yaz kış üstündeki lastıklerı kullanıyorum şimdi değiştircem almışkende michelin crossclimate alayım yaz kış uğraşmayayım diyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Fatih akdoğan yazdı:

michelin crossclimate  nasıl bir lastik istanbulda kullanım için

Bu başlıkta yeterince bilgi var.

Bence kullanılabilir.

İki çekincem var:

1. XL almayın fazla sert

2. Sessiz bir lastik değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Çağatay Özsoy yazdı:

Crossclimate in kış performansının kötü olduğu söyleniyor, nokian waterprof u araştırmanızı öneririm ben kullanıyorum memnunum, erken sertleşme yapmazsa şimdilik çok iyi.

Tekrar tekrar yazıyorum.

Dört mevsim kullanılacak bir lastiğin 3 gün yağan karda vasat performans kalan 362 günde iyi performans vermesini mi yeğlersiniz, yoksa 3 günlük karda iyi, kalan 362 günde vasat olmasını mı? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Tekrar tekrar yazıyorum.

Dört mevsim kullanılacak bir lastiğin 3 gün yağan karda vasat performans kalan 362 günde iyi performans vermesini mi yeğlersiniz, yoksa 3 günlük karda iyi, kalan 362 günde vasat olmasını mı? 

İnsanların dört mevsimden algısı şuan ki teknolojiyle mümkün olmasa da sanırım: "her şartta iyi olsun". 

Bende isterdim her şartta iyi olan dört mevsim lastik kullanmak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.