Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2013 Toyota Corolla Test - Dizel Otomatik & Manuel / Benzinli Otomatik Sürüş İzlenimi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

!Arap ülkelerinde Adamlar 50-60 derece sıcaklığa en çok dayanan araç olarak Toyotayı seçiyorsa eğer bir bildikleri vardır demekki 

adamlar içine birşey koymuyorlarmış ki bozulsun :)

içine kendilerini koyuyorlar daha ne olsun demekki kendileri sağlamsa arabaları da sağlamdır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizde corollayı yerden yere vurmuşunuz
Yanlışımı düzelttim, deneme: F L U E N C E. Hep doğru biliyor yanlış yazıyorum, talihsiz bir isim.

Haksızlık etme bana asla yerden yere vurmadım, hatta olumlu bile yazdım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

içine kendilerini koyuyorlar daha ne olsun demekki kendileri sağlamsa arabaları da sağlamdır :)

kamikazelik yapan, harakiri gelenekleri olan bir güruh' a bu konuda hiç güvenmeyeceğim kusura bakma :)

araban güzelmiş bu arada......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@çağlar çetinkaya,hocam sanırım ünlem işaretini (!) sık sık bu kadar kullanmazsak daha iyi olacak gibi ortamıda bu geriyor biraz.. kafamın içinde birileri bağırıyor gibi oluyor gerekli cümledede gereksiz cümlede de koyuyorsunuz... Yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum: çok ağır eleştiriler var doğru corolla bu kadarınıda hakketmiyor. ama renault'da bu kadar berbat bir araç değil hatta berbat değil. Formuladaki hele bir motor başarısı varki ferrariler halt ettmiş yanında(bkz: red bull team). Sonuç olarak Fluencede Corolla'da  kalitesiz araç değil ama ülkemizdeki her araçta olduğu gibi fiyatlar şişirme..

ünlemler durumu anlatmak için bol bol kullanılmıştır pek germek için kullanmadım gerecek olsam başka şeyler kullanırdım :) evet reno kaliteyi biraz daha artırdı ama toyota da reno ile aynı kefeye konulacak bir araç değil ,heleki renodan daha kaliteli olupta birinin övülüp diğerinin yerilmesi enteresan...Renonun en güzel yaptığı iş benim gözümde 1.6  130 ps dizel motoru ve 4 litrelik yakıt tüketimine sahip ekonomisi .Bizim gibi yakıttan kazığı çok yiyen ülke vatandaşları  için çok ekonomik performanslı  ve güzel bir seçenek

Yanlışımı düzelttim, deneme: F L U E N C E. Hep doğru biliyor yanlış yazıyorum, talihsiz bir isim.

Haksızlık etme bana asla yerden yere vurmadım, hatta olumlu bile yazdım.  

Evet doğru bilip yanlış yazdığınızı tahmin ettim zaten ..Bu fluence nin Türkçesi ne bilen var mı güzel bir anlamı var mı bari?  Cem bey sizde derken genel olarak demek istemiştim yani hep yerden yere vurulmuş ya corolla onun için .Siz yerden yere vurmuşunuz demek istememiştim de biraz yanlış olmuş galiba anlatmak istediğim Neyse diyelim .......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamikazelik yapan, harakiri gelenekleri olan bir güruh' a bu konuda hiç güvenmeyeceğim kusura bakma :)

araban güzelmiş bu arada......

kendileri derken yani " araplar toyota ya biniyor ya  50-60 derecede arabalarında sağlam kalıyorsa o sıcakta araplar  , demekki araba(toyota) sağlam demektir "demek istemiştimde japonların saglam olduğu anlamı da çıkıyor yazdıklarımı okuyunca ama ben arabanın sağlamlığını anlatmak istemiştim içindekileri sağlam tuttuğu için :)

Fuluans işte. Nezle olmuş,üşütmüştür. :D Ayrıca Renault'un Toyota'dan kötü olduğunu düşünmüyorum.

bende toyota nın daha üstün olduğunu düşüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fluence

1. akıcılık, akışkanlık, akıntı, akan

2. Radyasyon alanı gücü, partikül/akım yoğunluğu

radyasyon alanına daha çok uymuş arabanın ismi  :kıhkıh: 

pek akıcılık göremiyorum ben fluence de :kıhkıh: herhalde "alışkanlık " anlamında kullanılıyordur bu arabanın ismi

2. Radyasyon alanı gücü, partikül/akım yoğunluğu

neyse konuyu fazla dağıtmayalım Yakupcan bizi uyaracak yoksa ...

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gun Otokoc ta bir ofkeyle bidaha Toyota alacagim dedim. Halbuki hic begenmiyorum tasarim olarak.

Cok kaliteli dedigimiz toyota nin da dillere destan 1,4 dizel motoruu var. O kadar az yakiyormus ki. Soyle ornekleyebiliriz. Yaktigi yagin 10 kati mazot yakiyormus :D Yani corollanin ovulecek tek bir yeri yok benim gozumde. Son kasa da CİRKİN olmus.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gun Otokoc ta bir ofkeyle bidaha Toyota alacagim dedim. Halbuki hic begenmiyorum tasarim olarak.

Cok kaliteli dedigimiz toyota nin da dillere destan 1,4 dizel motoruu var. O kadar az yakiyormus ki. Soyle ornekleyebiliriz. Yaktigi yagin 10 kati mazot yakiyormus :D Yani corollanin ovulecek tek bir yeri yok benim gozumde. Son kasa da CİRKİN olmus.

Hay ağzın bal yesin be abi. :D O dizel motorla, Mmt denen baş belasıyla nereye kadar gitmeyi düşünüyorlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

doğru söylüyorsun, benim yaklaşımım eleştirel değil espritüel, 

ama şunu da ekliyim ford, focus 3' de bence iyi iş çıkarmış :)

Tamam araca biraz salladık ama ne yapalım çok güzel bir araçmış mı diyelim hocam doğru neyse onu yazdık, kimisinde bu aracı sever tamamen sana katılıyorum ford focusta kendini bile aştı donanımda her nekadar euro, türkiye ve abd olmak üzere farklılıklar gösteriyor ama yapacak bir şey yok tüm firmalar böyle benim kanıma dokunan mesele Amerika da 18000 dolara satılan aracı ben neden 32000 dolara alıyorum burası dubai mi be kardeşim. 

Ümit bey geçenlerde beraber sıfır araç aldığımız bir arkadaşla sohbet ediyoruz :) arkadaşım toyotanın bir önceki kasasının 1.6 sını aldı ben ise 1.6 focus aldım bu arada bana km de şehir içinde 270 kuruş yakıyor dedi gözlerim fal taşı gibi tabiii ulen ben 550 kuruşun altına düşmüyorum nasıl oluyor dedim sonra dalga geçmeye başladım inat etti '' dur ulen şimdi çözeriz '' dedim inatlaşmayı çözmek için toyotanın sitesine girdik bir de gördük 1.6 motor şehir içinde 8.5 yakıyor ne güldüm ama yaaa, ADAMA BAK TEKNİK VERİLERDEN BİLE AZ YAKIYOR halen dalgamı geçerim arkadaşla ama o toyotasından memnun her ne kadar az yaksada :guitar:  ne yapacan  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam araca biraz salladık ama ne yapalım çok güzel bir araçmış mı diyelim hocam doğru neyse onu yazdık, kimisinde bu aracı sever tamamen sana katılıyorum ford focusta kendini bile aştı donanımda her nekadar euro, türkiye ve abd olmak üzere farklılıklar gösteriyor ama yapacak bir şey yok tüm firmalar böyle benim kanıma dokunan mesele Amerika da 18000 dolara satılan aracı ben neden 32000 dolara alıyorum burası dubai mi be kardeşim.

Ümit bey geçenlerde beraber sıfır araç aldığımız bir arkadaşla sohbet ediyoruz :) arkadaşım toyotanın bir önceki kasasının 1.6 sını aldı ben ise 1.6 focus aldım bu arada bana km de şehir içinde 270 kuruş yakıyor dedi gözlerim fal taşı gibi tabiii ulen ben 550 kuruşun altına düşmüyorum nasıl oluyor dedim sonra dalga geçmeye başladım inat etti '' dur ulen şimdi çözeriz '' dedim inatlaşmayı çözmek için toyotanın sitesine girdik bir de gördük 1.6 motor şehir içinde 8.5 yakıyor ne güldüm ama yaaa, ADAMA BAK TEKNİK VERİLERDEN BİLE AZ YAKIYOR halen dalgamı geçerim arkadaşla ama o toyotasından memnun her ne kadar az yaksada :guitar: ne yapacan :kıhkıh:

Az yaksa ne yazar? 132 beygiride volandan almışlardır. :D:P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.