Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İlk Kazam :(

Özgür Arduç

Soru

Merhabalar.  Bugün maalesef ilk kazamı yaptım. Üç aracın katıldığı bir kaza. Ben, benim arkamda tofaş marka bir araç ve onun arkasında palio bi araç. Palio tofaşa ışıkta beklerken çarpıyor, tofaşta bana arkadan çarpıyor. Kimsede yaralanma yok. Palionun ön dağıldı, tofaşın arka tampon, ön farlar ve ön tampon dağıldı, benim aracın tamponda 2-3 yerde hafif çizikler (bir kez daha görmüş oldum; imkanın varsa sağlam arabaya bineceksin). Şunu da öğrenmek istiyordum tecrübeli arkadaşlardan: Polis gerekli tutanakları falan tuttu. Ben tamponu boyatmak için hangi yolu izlemeliyim, veya boyatmalı mıyım? Orijinallik açısından. Çizikler çok derin ve yoğun değil. Ayrıca aracım otomatik vitesli. Arkadan darbeden dolayı çok az bir itme durumu oldu. Bu durumun şanzımana zararı olmuş mudur?  Teşekkürler şimdiden...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

trafikte ani firen yaptığınızda veya çok yakından acı fren duyduğunuzda dikizden ard tarafı kontrol edin. eğer arkadaki araç duramazsa debriyaja basıp freni bırakın ilk darbeyi aldıktan sonra öndekine çarpmamak için frenleyin. Bu şekilde aracınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçmiş olsun.

teşekkürler...

geçmiş olsun kaportada birşey yoksa tamponu boyatsanız da değişse de arabanın orijinalliği bozulmaz diye düşünüyorum

bozulmaz da bilirsiniz tampon boyanmış acaba ne oldu diye düşünürler....

Geçmiş olsun...

teşekkürler

Geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın.. Fotoğraf yokmu acaba.. daha iyi yardımcı olurduk.

teşekkürler. İlk fırsatta fotoğraf ekleyeceğim.

trafikte ani firen yaptığınızda veya çok yakından acı fren duyduğunuzda dikizden ard tarafı kontrol edin. eğer arkadaki araç duramazsa debriyaja basıp freni bırakın ilk darbeyi aldıktan sonra öndekine çarpmamak için frenleyin. Bu şekilde aracınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

ani fren yapmıyordum, durmuştum. arkadan çarpınca yapabildiğim sadece freni bırakmak oldu oldu zaten...

marifet tamponda değil tampon direğinde %100 şaseye bağlı olduğu için kaya gibi

demek ki neymiş forddan şaşmayacakmışız :)

Geçmiş olsun, ilk ve son olsun... Araç yürüyor şanzıman düzgün çalışıyorsa sorun yoktur Tampona da canınızın istediğini yapın, nazarlık istiyorsanız öyle kalsn, titizseniz boyatın!

Teşekkürler... Araçta sorun yok. Nazarlığım olacak sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, tampon o şekliyle kalsın, (tabi göze batacak bir sorun yoksa) nazarlık olsun. Şanzıman konusunda fikir söylemek zor. Ama Cem bey çalışıyorsa sorun yoktur demiş. O demişse doğru demiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun allah beterinden korusun kubilay beyinde söylediği gibi tamponun boyalı ya da değişmiş olması aracın değerin den birşey kaybettirmez tampon boyalı yada değişti diye arabama laf söyleyecek adamı sopayla kovalarım. :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.