Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi - Start & Stop - Xenon Denemesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu aktif şehir içi güvenlikle ilgili bi sorum olucak. Aracı teslim alırken görevli kişi sadece 30km hızla giderken sistemin devreye girceğini söyledi, daha düşük hızlarda sistem devreye girmişiyomus mesela 20 ile giderken. Sistemi deneme fırsattım olmadı henüz ve şimdi başlığı görünce hatırladım böyle dediğini. Eğer sadece 30la giderken sistem devreye giriyosa çok da anlamlı bişeymiş gibi gelmedi bana?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

s60 taki düzgün çalışmıyor canım :yeah:

Bak adam güvenerek geliyor çAAAAT diye bir ses :) Sonuç hüsran :)

Bence burda başka bi şeyi ispatlamaya çalışmışlar.. Sistemin adı "35 km hızla öndekine toslayınca otomatik devreye giren silecekler" olmalıymış :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aktif şehir içi güvenlikle ilgili bi sorum olucak. Aracı teslim alırken görevli kişi sadece 30km hızla giderken sistemin devreye girceğini söyledi, daha düşük hızlarda sistem devreye girmişiyomus mesela 20 ile giderken. Sistemi deneme fırsattım olmadı henüz ve şimdi başlığı görünce hatırladım böyle dediğini. Eğer sadece 30la giderken sistem devreye giriyosa çok da anlamlı bişeymiş gibi gelmedi bana?

Okumak öğreticidir...

Gerek bu forum başlığında gerekse kullanıcı kitabında bu konu ile ilgili yeterince bilgi var.

Bkz. S.173

citystop.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda da yazıyor :yeah:

Senden önce yine yazılmıştı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

s60 taki düzgün çalışmıyor canım :zha:

Bak adam güvenerek geliyor çAAAAT diye bir ses :) Sonuç hüsran :)

Kamyon tır mır görmüyor diye ford boşuna uyarmamış yani..

Buarada düzgün çalışmıyor demek için bu yeter mi ? Bilemiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kamyon tır mır görmüyor diye ford boşuna uyarmamış yani..

Buarada düzgün çalışmıyor demek için bu yeter mi ? Bilemiyorum...

Sonuçta en güzel teknoloji insanın beyninde :zha: Gözlerinle göreceksin sağ ayağınla basacaksın. Ralli pilotuysan sollada basabilirsin :) Sonuçta teknoloji benden(herkesden) akıllı değil. Güvenip rahat etmemek lazım :)

Düzgün çalışmıyor demek için o görüntü pek tabi yeterlidir :) Eğer kamyon ve tır görmüyorsa Volvo/Ford un uyguladığı bu sistem. %100 verimle çalışmıyor demektir :) %100 verimle çalışan bişey düzgün çalışır :) 4 silindirli motorun 3 silindir ateşlemesi gibi bişey bu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam uyarıyor bişey demiyorum. İş tabiiki sürücüde bitecek. Ben zaten bu sistemlerin alayına karşıyım. Bu sistemler insanların sürücülük yeteneğini ve reflekslerini zayıflatır. Rahat araba kullanmaya sevk eder. Rahata alışmak tembelliktir ve iyi birşey değildir.

Ben Ford/Volvo olsam duvara gelirken çalışan ama kamyona gelirken çalışmayan bir sistem ile övünmem. Kamyona tıra karşıda etkili hale getirir geliştirir aracıma koyarım paşa paşada sergilerim. Tamam donanımdır ve sınıfında olmayan çok değerli bir özellik olabilir. Ancak bir sistem bence tam olarak çalışmalı. ESP sistemini örnek al fizik kurallarının ötesine geçemeyeceğinin uyarısını yazar. Bu mantıklı bir uyarıdır.

Kuruda çalışır Yağmurda çalışır Karda çalışır ama Buzda çalışmayan bir ESP sistemi gibi düşün bunu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta bunlar uyarı ogün ilk videomuzu gördün, bebek arabasını da görüyor..

Kamyondan kasıt aracın alt kısmındaki boşluktan dolayı oluşabilecek hatayı bertaraf etmek...Yani alt kısmı boş olmayan bir taşıt tıpki araba gibi oluyor yani sıkıntı olmaz..

Araç yapısı standart olmadığı için (kamyon) bu uyarının yapılması çok normal bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

merhaba arkadaşlar

aklıma bişey takıldı sormak istedim aktif şehir içi güvenlik ile ilgili. burada denemişsiniz. benim daha denemeye fırsatım olmadı :D çalışma prensibini anladım fakat merak ettiğim şu.

Şehir içinde 20 km hızla yavaş yavaş ilerliyorsunuz ve önünüzdeki aracın frene bastığını gördünüz debriyaja basıp aracı boşa aldınız ve aracı saldınız. ayağınız frende araca doğru yaklaşıyorsunuz. O ara araçta bişeye daldınız ve frenden ayağınızı çektiniz. Araç size durdu gibi geliyor fakat aslında araç yavaş yavaş ilerliyor. Aktif şehir içi gene devreye giriyor mu? Bilmiyorum inşallah açıklayıcı olmuştur :D

Bu olayı denemek istedim şehir içinde ama ne yalan sölim yemedi :( birde durmaz kaza yaparız korkusu ile :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaşlar

aklıma bişey takıldı sormak istedim aktif şehir içi güvenlik ile ilgili. burada denemişsiniz. benim daha denemeye fırsatım olmadı :D çalışma prensibini anladım fakat merak ettiğim şu.

Şehir içinde 20 km hızla yavaş yavaş ilerliyorsunuz ve önünüzdeki aracın frene bastığını gördünüz debriyaja basıp aracı boşa aldınız ve aracı saldınız. ayağınız frende araca doğru yaklaşıyorsunuz. O ara araçta bişeye daldınız ve frenden ayağınızı çektiniz. Araç size durdu gibi geliyor fakat aslında araç yavaş yavaş ilerliyor. Aktif şehir içi gene devreye giriyor mu? Bilmiyorum inşallah açıklayıcı olmuştur :D

Bu olayı denemek istedim şehir içinde ama ne yalan sölim yemedi :( birde durmaz kaza yaparız korkusu ile :kıhkıh:

Her türlü girer, tehlikeli mesafesi sınırını aştığı an devrede demektir..

Kitapçığınızda detaylı anlatım mevcut

Bakın burada da eklenmiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar az önce kendime haki,m olamayıp aktif şehir içi güvenlik sistemini denemek istedim;

( arac 2011 f3 1.6 style plus )

markettende yeni donmenin avantajıyla otoparkta havlu kağıt ve tuvalet kağıdı ambalajlarını ilk yan yana sonra üst üste koydum

araçta LS safaty i ekrandan kontrol ettim kutucuk içinde tik işareti mevcut ESP de de olduğu gibi ,

10-15 m gerideyim yaklaşık 15-20 km hızla engele doğru sürüuyorum ilk denemelerde frene basmaktan kendimi alamıyorum diğerlerindede sıkıntı olmadan kendimi tutuyorum basmıyorum frene ama yinede aktif şehir içi güvenlik sistemi devreye girmiyor. Bunu başka hangi şekillerde test edebilirim ( şu an içim içimi yemekte verdiğim paraya karşılık bu özellik nasıl çalışmakta yada gerçekten varmı( 2 el olarak alımıştım f3 ümü))

forumda videoya baktım yazıları okudum fakat denedim olmadı , yada 15 bin bakımda bunu ustalara soracağim artık . :P

ANk.

Sertaç Hekim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar az önce kendime haki,m olamayıp aktif şehir içi güvenlik sistemini denemek istedim;

( arac 2011 f3 1.6 style plus )

markettende yeni donmenin avantajıyla otoparkta havlu kağıt ve tuvalet kağıdı ambalajlarını ilk yan yana sonra üst üste koydum

araçta LS safaty i ekrandan kontrol ettim kutucuk içinde tik işareti mevcut ESP de de olduğu gibi ,

10-15 m gerideyim yaklaşık 15-20 km hızla engele doğru sürüuyorum ilk denemelerde frene basmaktan kendimi alamıyorum diğerlerindede sıkıntı olmadan kendimi tutuyorum basmıyorum frene ama yinede aktif şehir içi güvenlik sistemi devreye girmiyor. Bunu başka hangi şekillerde test edebilirim ( şu an içim içimi yemekte verdiğim paraya karşılık bu özellik nasıl çalışmakta yada gerçekten varmı( 2 el olarak alımıştım f3 ümü))

forumda videoya baktım yazıları okudum fakat denedim olmadı , yada 15 bin bakımda bunu ustalara soracağim artık . :P

ANk.

Araç otomatik değil ise mutlaka olmalı, olmuyorsa ya kağıt havluları adam yerine koymadı yada sistem sigortası attı. Ben tam bilmiyorum ama bilen arkadaşlar daha ayrıntılı cevap vereceklerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.