Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi - Start & Stop - Xenon Denemesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yeni Focus Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi Denemesi

Video'daki aracın detaylı resimleri

Araç hakkında diğer merak ettiklerinizi lütfen yukarda ki başlık da sorunuz smile.gif Teşekkürler

22 Nisan Buluşmamızda çektiğimiz videomuz

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Start & Stop Videosu

Xenon Far Yıkama ve Yeni Silecekler

Not:Dikkatli bakarsanız eğer Xenon çalışınca aşağı yukarı oynayıp mesafe ölçüyor araç.

Not2: Yıkama çalışırken sular üstüme geldi gülmeye başladım , kusura bakmayın :):excl:;)

Xenon Çalışma prensibi ve Led'ler

Xenon çalışınca aşağı yukarı oynayıp mesafe ölçüyor araç...Ona göre yükseklik ayarlıyor.

Not:Tel ile Led'ler tam belli olmuyor maalesef.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aktif guvenlik sisteminde kendisi fren yapip araci durduruyor, peki o anda debrijaya da kendisi mi basiyor?? Arac nasil stop etmiyor??

Kavramayi kendisi ayiriyorsa tekrar kalkis nasil yapiliyor??

Aslinda start stop icinde aynisi gecerli...

İletinizi taşıdım,

kavramaya eğer siz basmazsanız araç STOP ediyor..

Biz videoda bastık durmasın diye :D

Start Stop da zaten kavrama ile vites boşa alınır frene basıp araç durunca motor da duruyor.Kavramaya basınca direk çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İletinizi taşıdım,

kavramaya eğer siz basmazsanız araç STOP ediyor..

Biz videoda bastık durmasın diye :D

Start Stop da zaten kavrama ile vites boşa alınır frene basıp araç durunca motor da duruyor.Kavramaya basınca direk çalışıyor.

Hmmm...Dolayisiyle sIkIsIk trafikte kullanirken, otomatik vitesli bir arac gibi sadece frene basmak yeterli olacaktir. Debriyaj sadece kalkista kullanilacak, buda toplam debriyaja basma adedini yariya indirmis oluyor.. Bacak icin daha az yorgunluk.. :D

Mesaji bir daha okudum da, sanirim yanlis anlamisim.. Start stop da her sekilde vitesi bosa aliyorsunuz o zaman, kendisi kavramayi ayirmiyor.. Bu durumda araci rolanti de calisir birakmak mumkun degil mi peki??

Yada soyle mi olacak, siz durdunuz, arac stop etti, sonra 1 kere debriyaja basip cektiniz, arac calisti, o sekilde birakabilirsiniz??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hmmm...Dolayisiyle sIkIsIk trafikte kullanirken, otomatik vitesli bir arac gibi sadece frene basmak yeterli olacaktir. Debriyaj sadece kalkista kullanilacak, buda toplam debriyaja basma adedini yariya indirmis oluyor.. Bacak icin daha az yorgunluk.. :D

Bir dakika burda yanlış anlaşılma olmuş gibi :( siz bana 2 soru sormadınız mı ? Ben 2 ayrı yanıt verdim :D

1.Aktif şehir içi güvenlikde,

Siz daldınız bir müdehale yapamadınız diyelim öndeki araca araca çarpmamak için; focus engeli farkedip duruyor ve stop ediyor, siz fark ettiniz debriyaja bastınız sadece araç duruyor ama stop etmiyor..

Siz fark ederseniz zaten frene basıyorsunuz :D :D :D

2.Start & Stop

Normal trafiktesiniz debriyaja basıp vitesi boşa aldıktan sonra frene basınca araç duruyor ve ardından motor stop ediyor..Siz debriyaja tekrar bastığınızda ise motor çalışmaya başlıyor..Debriyajdan bir kar yok yani :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.