Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu motor ecoboost ailesinin bir sonraki adımıdır. Daha fazla detay için bizi takip edin anacım.

1.5 eb hayırlı olsun.

Bu durumda tahminim 1.0'da kullanılan silindir kapağına entegre manifolt, yüksek stroklu 4 silindir, dengeleyici volan yapısı, yüksek basınçlı doğrudan püskürtme ve yüksek devirli düşük ataletli turboyu kullanıp ort. 150-160 BG'lik bir makina çıkaracaklar. (iddaa'ya yazılalım, atış serbest)

1.6 EB ömrü fazla olmayacak gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle kıyaslarsak

Boyutları (sedan)

Uzunluk 4,869.2 mm - Güncel kasa 4.850 mm

Genişlik 1,851.7 mm - Güncel kasa 1.886 mm

Yükseklik 1,475.7 mm - Güncel kasa 1460 - 1500 mm

Aks 2,849.9 mm - Güncel kasa 2850 mm

Mühendisler aks mesafesi aynı kalsın diye çok uğraşmışlar ama olmamış işte :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu durumda tahminim 1.0'da kullanılan silindir kapağına entegre manifolt, yüksek stroklu 4 silindir, dengeleyici volan yapısı, yüksek basınçlı doğrudan püskürtme ve yüksek devirli düşük ataletli turboyu kullanıp ort. 150-160 BG'lik bir makina çıkaracaklar. (iddaa'ya yazılalım, atış serbest)

Fiesta ST, Kuga, Focus,ABD Mondeo, Escape gibi araçlar daha yeni en az 7 yıl gider diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gözünü seveyim yabancıların cevap geldi.

Autoexpres'mis worldcar felan bizi takip etsin hepsi yanlış yazmış oldu..

Gelen maili ekliyorum;

Hi,

It is correct that the European new Mondeo will get the 1.5-litre EcoBoost engine, not the 1.6-litre. The new Mondeo will be the first vehicle in Europe to feature the 1.5-litre EcoBoost engine.

This engine is the next step in the evolvement of the EcoBoost family. Further details on performance, fuel economy etc. will follow closer to launch.

Kind regards,

Özetle, evet bilgiler doğru mondeo da 1.6 değil 1.5 ecoboost olacaktır. Avrupa da ilk kez mondeo ile sunulacak.

Bu motor ecoboost ailesinin bir sonraki adımıdır. Daha fazla detay için bizi takip edin anacım.

Demiş ee bizde takip ediyoruz anacım dedik :)

Yani Focus vb araçlarda 2014'den evvel görmek hayal.

1.5 eb hayırlı olsun.

Helal sana. Bunu dünyada bilen birkaç yüz kişiden biriyiz su an.

Hemen aynı şeyleri düşündüm. 1.6 acaba geçici mi diye? Ben yine de bu motoru koyacak yer bulamıyorum yine de vardır elbet bir bildikleri diyorum.

Mühendisler aks mesafesi aynı kalsın diye çok uğraşmışlar ama olmamış işte :kıhkıh:

Belki aynıdır da bu güncel veriler yuvarlandığı için öyle yazılmıştır :D

Bence de platform muhtemelen aynı. Problem şimdiki mondeonun değerlerini fusioniçin inche çevirip saona mondeo için yeniden meytrike çevirmekten oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buarada şimdi farkettim.

Benim sorduğum bey bilmiyormuş forward etmiş bir bilene bize yardım edin diye o da cevaplamış..

Bilmiyorum deyip geçebilirdi ilk sorduğum adam. Şu adamların disiplini bazen şaşırtıyor. altı üstü bir mail attım yani gerçi site üzerinden atmış oldum belki ondandır.. Vay be helal olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0'la dalga geçiyor :D 200 ps 1.0 koysunlar da gör sen :D

Ama olumsuz anlamda değil...

Koca kasayı küçücük bir motorun başarı ile sürecek olmasındaki ironiyi vurguluyor sadece. Ayrıca şirketlerin düşük yakıt tüketimi nedeniyle tercih edeceğini de ekliyor.

Bu arada HB için arkada baş mesafesinin azlığı en önemli eleştiri

Ve evet SW gerçekten harika görünüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama olumsuz anlamda değil...

Koca kasayı küçücük bir motorun başarı ile sürecek olmasındaki ironiyi vurguluyor sadece. Ayrıca şirketlerin düşük yakıt tüketimi nedeniyle tercih edeceğini de ekliyor.

Bu arada HB için arkada baş mesafesinin azlığı en önemli eleştiri

Ve evet SW gerçekten harika görünüyor...

Aynen :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buarada şimdi farkettim.

Benim sorduğum bey bilmiyormuş forward etmiş bir bilene bize yardım edin diye o da cevaplamış..

Bilmiyorum deyip geçebilirdi ilk sorduğum adam. Şu adamların disiplini bazen şaşırtıyor. altı üstü bir mail attım yani gerçi site üzerinden atmış oldum belki ondandır.. Vay be helal olsun

Walla asıl senin çaban ve sonuç alma yolun :claps: lık....Yakup teşekkürler......... İlgi alanın konusunda önceden ve doğru bilgi sahibi olmak kadar keyiflisi yok....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.