Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben kalkış ve ivmelenme performansını sormuştum,Yakup bu performansın çok düşmediğini düşündüğünü söylüyor.Soğutma performansına gelince evet o da ayrı bir konu,acaba eski focuslar gibi eh işte mi yoksa seninde dediğin gibi açar açmaz buzzzzz gibi yapıyor mu?Birde bazı klimalar aynı zamanda açar açmaz ısıtma da yapabiliyorlarmış,özellikle dizellerde varmış bu sistem,acaba yeni focustada bu özellik klimada var mı??Sorulası sorular tabeee... :)

Sogutma performansinda benim tercihim her zaman 'eh iste' den yanadir. 'Buzzz gibi' insani hasta edebiliyor... :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iki gün önce diel sedanı test ettim. 10 km falan sürdüm. hatta otomatik park sistemini de denedim. tek seferde park etti. bu kadar aşarılı olacağını tahmin etmezdim. benim beğenmediğim iki nokta var. aracın arkası biraz dar. diğeri de birinci viteste araba gitmiyor ama 2 ye aldıktan sonra tutabilene aşk olsun. bu arada sürdüğüm araba da eco mode vardı. vites değiştirme konusunda sürekli uyarıyordu. garibime giden nokta ise 2000-2300 devirleri arasında sürekli vites değiştir uyarısı veriyor. çok düşük devirlerde vites uyarsı vermesi beni şaşırttı. tamamen az yakması üzerine çelışıyor dedi satış temsilcisi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iki gün önce diel sedanı test ettim. 10 km falan sürdüm. hatta otomatik park sistemini de denedim. tek seferde park etti. bu kadar aşarılı olacağını tahmin etmezdim. benim beğenmediğim iki nokta var. aracın arkası biraz dar. diğeri de birinci viteste araba gitmiyor ama 2 ye aldıktan sonra tutabilene aşk olsun. bu arada sürdüğüm araba da eco mode vardı. vites değiştirme konusunda sürekli uyarıyordu. garibime giden nokta ise 2000-2300 devirleri arasında sürekli vites değiştir uyarısı veriyor. çok düşük devirlerde vites uyarsı vermesi beni şaşırttı. tamamen az yakması üzerine çelışıyor dedi satış temsilcisi...

Bu devirler normal, zaten normalde 2500 civarı değiştiriyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da dizel icin bu aralik cok erken geldi. Disli oranlarini bilmiyorum ama boyle vites degistirilirse, bir ust viteste hep turbonun devreye giris devrinin altinda kalinacaktir ve hizlanmaya calisirken motor zorlanarak yakit tuketimini de artiracaktir. Her vites te mi bu devirlerde uyari veriyordu yoksa 1 den 2 ye gecerken farkli 4 ten 5 e gecerken farkli miydi??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup sen focus u birakip S40 a mi gectin? :P

Baya s40 ci olmussun gibi gozukuyor mesajlarindan :D

Eheh Focus gitmez Bi yere :) o araç istblda değil

S40 aldık kuzene , bendeydi araç uzunca süre 2500 km oldu henüz.

Arkdsn dediği gibi 1. Vites de kaçmıyor araba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.Vites zaten aracı hareket ettirme vitesi,1.vitesle kaç km hıza çıkılabilirki zaten,patinaj mı çektireceğiz sanki arabaya,haaa,hız istiyorsak,güç istiyorsak,evli ve çocuklu,aile babası diilsek tabiki bizde ecoboost alırdık ama maalesef artık yaş 41,evli ve çocuklu modunda bir adam için öncelik az yakıtla bol bol gezebilmek düşüncesi oluyor :) ...Gençler ve genç kalmayı başaran bekarlar için ecoboost alınır tabeee.... :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya Birakin şimdi bu isleri, yas gecmis diyor birde :) ama diğer konularda genclerden iyiyiz diyorsunuz.

Sadece ekonomi diyeni anlarım gerisi bahane ya :D

Erkek her zaman güç ister, vergi dilimi iyi olsa 1.6 tdci mi 2.0 tdci dersem, bunun cevabı 1.6 ise o zaman elini öper saygı gösteririm :P :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

parasını sonuna kadar hak eden bi araç EcoBoost. Koltuga oturup gaza dokununca basmamak zor iş hele o ara hızlanmalarda 3-2 ypmak yada 4-3 yapmak inanılmaz kayıyor altınızdan araç 1.2.3.4 hızlanmalarda ise resmen yolu kazıyor benim test ettiğimde 4kişiydik araçta depo full'idi o agırlıkla o performansı verdi birde tek kişi olsam nolucaktı bilmiorm... :P :P bugunde gitsem sürdürürlermi acaba :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.