Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sağ Aks Keçesinden Yağ Kaçağı

Kubilay Yıldırımbayazıt

Soru

aracımda aldığım günden beri devam eden bir sıkıntı bu. sağ aks in şanzımana takıldığı yerden sürekli yağ kaçağı var damlatma şeklinde.şanzıman yağı eksiltecek seviyede.yetkili serviste 5 kez aks keçesi 1 kez sağ aks komple 1 kezde aks bilyasını tutan köprü değişti. en son 15000 bakımında işlem gördü halen devam etmekte yetkili servise başvurdum ve şu an aracın iş kartı açık durumda.tekay diye yardım bölümüne yazı yazıldı form gönderildi gerekli tsb uygulandı sonuç yine olumsuz maalesef.

otosandan ya sorunumun giderilmesini yada aracın yenisini talep ettim bekliyorum. garanti şartlarına göre yasal yollardan yeni araç yada bedel iadesi alma hakkım varmış avukat arkadaşlar bu şekilde söylüyor. bu sorunu yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar varmı? merak ediyorum. birde bbenim araçtan başka 4 tane f3 de 1 de cmax de gördüm aynı sorunu sadece gittiğim serviste. eminim herkes benim gibi aracın altını da kontrol etmiyordur. bana özel bir durum mu yoksa genel bir sorun mu onuda bilmiyorum. 0 km araçtan yararlanamaz duruma geldim. araçtan soğudum. 0 km aracın şanzıman yağına bakarak binmek çok acı benim için. yardımcı olanalara şimdiden teşekkürler.araç 2011 model 11 aylık ve 16 000 km de.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

gerekli cevabı ve fazlasını burada bulabilirsiniz 

5700 km de şanzımana zarar vermesi çok uzak ihtimal rahat olun

45000 km binilen focus dizel vardı (aynı yağ kaçağı ile) serviste şirket aracı şanzımanda da problem de yoktu

tabi bizim araçlar şirket aracı olmadığı için daha sıkı takip etmeniz gerekli

şanzıman içindeki yağ azalsa da yağlama yaptığı için sorun olmayacaktır

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

gerekli cevabı ve fazlasını burada bulabilirsiniz 

5700 km de şanzımana zarar vermesi çok uzak ihtimal rahat olun

45000 km binilen focus dizel vardı (aynı yağ kaçağı ile) serviste şirket aracı şanzımanda da problem de yoktu

tabi bizim araçlar şirket aracı olmadığı için daha sıkı takip etmeniz gerekli

şanzıman içindeki yağ azalsa da yağlama yaptığı için sorun olmayacaktır

hocam, bu mesajınızdaki resim görüntülenemiyor..

el feneri ile bakılabileceği söylenmiş bazı mesajlarda ama nereye bakacağımı bilmiyorum.. ve lifte kaldırmadan

bakılamaz sanırım..

servis müdürü arkadaş zaten.. 2000 km dolsun gidip kontrol ettireceğim aracımı.. kasım 2012 üretimi araç..

hala sorun giderilemediyse yuh doğrusu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
hocam, bu mesajınızdaki resim görüntülenemiyor..

el feneri ile bakılabileceği söylenmiş bazı mesajlarda ama nereye bakacağımı bilmiyorum.. ve lifte kaldırmadan

bakılamaz sanırım..

servis müdürü arkadaş zaten.. 2000 km dolsun gidip kontrol ettireceğim aracımı.. kasım 2012 üretimi araç..

hala sorun giderilemediyse yuh doğrusu

abi şanzımanı tekere bağlayan parça aks i biliyorsunuzdur

sağ aks in şanzımana takıldığı yerde bu keçe 

arabayı lifte alın alttaki kauçuk parçada bir boşluk var oradan fenerle görebilirsiniz

servise gitmeye gerek yok sadece bunun için

lastikçilerin ön düzen yaptığı kanallar var orada da kontrol edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
powershiftlerde böyle bir sorun var, benim başıma geldi..

O zaman şöyle söyleyeyim PS'lerde genel olarak böyle bir sorun yok, en azından Ford Teknik Servis Bülteninde Powershift şanzımanlardan etkilenmiş olarak bahsetmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman şöyle söyleyeyim PS'lerde genel olarak böyle bir sorun yok, en azından Ford Teknik Servis Bülteninde Powershift şanzımanlardan etkilenmiş olarak bahsetmiyor.

Şanzıman tipiyle bu problemin teknik bir bağlantısı var mı acaba?   Yani PS olan  daha az  sayıda araç olduğu için de sorun görülme sıklığı az olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şanzıman tipiyle bu problemin teknik bir bağlantısı var mı acaba?   Yani PS olan  daha az  sayıda araç olduğu için de sorun görülme sıklığı az olabilir. 

Genel olarak avrupadan bahsediliyor tabi ki. En azından ben öyle biliyorum Türkiye'de de oldukça fazla alıcı var 1.6 manuel yerine 1.6 ps alan oldukça fazla.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

PS yi ücretsiz kış bakımından geçirmiştim her hangi birşey söylemediler...Tabii detaylı bir bakım olmadığı için gözden kaçmış olabilir.....

gözden kaçmış olabilir..15.000 km bakımında şikayetim vardı,ancak bakım sırasında söylenmedi..direksiyon kutusu olabilir dendi..1 ay sonra  16.000 km'de iken  başka bir yetkili serviste fark edildi..

bana da ilk olduğu söylendi ama bu benden başka kimsenin aynı sorunla karşılaşmayacağı anlamına gelmiyor..

dilerim kimse karşılaşmasın..ben tek olayım:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konu eski sanırım ama bugün bende bir merak etim yağ kaçağı varmı diye.Alttaki halıflex de bir boşluk var ordan telefon flash ı ile resimler çektim.Herhangi bir şey gözükmüyor gibi ama birde siz bakın. :) (Bu arada doğru yere baktıgımı umuyorum :) )

Araç 4750 km de...

akss.jpg

aks2.jpg

aks3.jpg

Muhammed Keser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

karter korumanın vidalarından birini takmayı unutmuştum epeydir arabada duruyordu bugun fiat servisine gidince aklıma geldi, arabayı lifte aldım vidayı takmak için orda fark ettim, karter korumanın ortasındaki boşluktan görünen parça yağlıydı(yukarıdaki parçamı emin değilim, davlumbazların arasından akslara baktım temizdi. Ustayı çağırdım bu normalmi diye baktı aks kafasından terlemiş dedi ben bişey demeden.

Ancak şanzıman-aks bağlantılarının temiz olması kafamı karıştırdı, teşhis doğrumu?

Yarın gitmeyi planlıyorum servise ama öncesinde size sorayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.