Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sağ Aks Keçesinden Yağ Kaçağı

Kubilay Yıldırımbayazıt

Soru

aracımda aldığım günden beri devam eden bir sıkıntı bu. sağ aks in şanzımana takıldığı yerden sürekli yağ kaçağı var damlatma şeklinde.şanzıman yağı eksiltecek seviyede.yetkili serviste 5 kez aks keçesi 1 kez sağ aks komple 1 kezde aks bilyasını tutan köprü değişti. en son 15000 bakımında işlem gördü halen devam etmekte yetkili servise başvurdum ve şu an aracın iş kartı açık durumda.tekay diye yardım bölümüne yazı yazıldı form gönderildi gerekli tsb uygulandı sonuç yine olumsuz maalesef.

otosandan ya sorunumun giderilmesini yada aracın yenisini talep ettim bekliyorum. garanti şartlarına göre yasal yollardan yeni araç yada bedel iadesi alma hakkım varmış avukat arkadaşlar bu şekilde söylüyor. bu sorunu yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar varmı? merak ediyorum. birde bbenim araçtan başka 4 tane f3 de 1 de cmax de gördüm aynı sorunu sadece gittiğim serviste. eminim herkes benim gibi aracın altını da kontrol etmiyordur. bana özel bir durum mu yoksa genel bir sorun mu onuda bilmiyorum. 0 km araçtan yararlanamaz duruma geldim. araçtan soğudum. 0 km aracın şanzıman yağına bakarak binmek çok acı benim için. yardımcı olanalara şimdiden teşekkürler.araç 2011 model 11 aylık ve 16 000 km de.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

benim araç için konuşuyorum. usta arkadaşlar keçeyi takarken etrafını sıvı conta ile güçlendirip öyle taktılar sanırım sorun şu arkadaşlar:keçeyi taktıkları şanzıman bloğu keçe için geniş gelmekte. biz ustalarla hep aks ile keçe arasından yağ geliyor diye değerlendirmiştik ama öyle değilmiş. bunu tesadüfen keşfettik çünkü benim keçe başka arabada sorunsuz çalışıyordu.meğer keçenin etrafından yağ kaçağı varmış 16 000 de keçe sıvı conta ile güçlendirerek takıldı 19300 km de şu an daha hiçbir sızıntı yok. önceki hali olsa arabanın altını yağ götürürdü. tavsiyem usta arkadaşlara şunu söyleyin keçe takılan yer geniş deyin sıvı conta ile kenarları doldursunlar. yada o bloğu değiştirsinler çünkü keçe hareket ediyor.buda yağ kaçağına sebep oluyor.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Emre bey , sizde olsa anlardınız.

Öncelikle gecmis olsun, foruma yazar olarak gelen belki de ilk kişisiniz.. Kendi adıma daha önce duymamadım.

Problemin kısa sürede çözülmedi dileğiyle.

Problem olur üzülmeyin yeterki çözülsün.

Keyifli forumlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Emre bey , sizde olsa anlardınız.

Öncelikle gecmis olsun, foruma yazar olarak gelen belki de ilk kişisiniz.. Kendi adıma daha önce duymamadım.

Problemin kısa sürede çözülmedi dileğiyle.

Problem olur üzülmeyin yeterki çözülsün.

Keyifli forumlar

anlaşılması biraz zor aracın altında halıflexten bir kapak var yağ oraya damlıyor.yani park ettiğiniz yerde göremiyorsunuz. ben aracın alt aksamını merak edip incelerken tesadüf eseri görmüştüm. umarım çözülür teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kubilay bey geçmiş olsun, hiç kontrol ettirmedim, belkide bendede vardır, bu arada çok üzüldüm bende bi kaç problem yaşadım oysaki sıfır araba ne sevinçlerle alınıyor, umarım sonuç olarak sıfır araçla değiştirirler

teşekkür ederim emre bey. sağolun umarım değiştirirler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anlaşılması biraz zor aracın altında halıflexten bir kapak var yağ oraya damlıyor.yani park ettiğiniz yerde göremiyorsunuz. ben aracın alt aksamını merak edip incelerken tesadüf eseri görmüştüm. umarım çözülür teşekkür ederim.

Er yada geç anlamında :yeah:

Çözülür çözülür olmadı tümünü yenilerler, parça değişiminden dolayı üzülmeye hiç gerek yok bildiğiniz üzere bu arabalar zaten o parçalar ile üretiliyor..

Sadece görmüyoruz biz :) fark o..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Er yada geç anlamında :yeah:

Çözülür çözülür olmadı tümünü yenilerler, parça değişiminden dolayı üzülmeye hiç gerek yok bildiğiniz üzere bu arabalar zaten o parçalar ile üretiliyor..

Sadece görmüyoruz biz :) fark o..

umarım. 5 kez yapılıp 6. kez de devam etmesi beni düşündürüyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun...

Daha önce hiç duymadım, diğer forumlarda da okumadım, ayrıca servislerde de sözü edildiğine şahit olmadım.

Aynı arızanın beş kez giderilememiş olması ve sizin araçtan istediğiniz gibi faydalanamıyor olmanız değişim ya da para iadesi talebini haklı kılar, hukuki yollara başvurmanızda yarar var bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

alıntıdır.

Son anda bir eleman bir yag sizintisi tespit etti, sizan yerin fotolarini cekti. Ben de nedir bu, sese bu mu neden oluyor diye sordum. Eleman sag aks kecesinde yag sizintisi var, bu sese neden olmaz dedi.

Ne olacak simdi dedim. Parca sparis edicez gelince degistirecegiz dedi.

Sonuc olarak sese neden olan bir ariza tespit edilmedi. Ancak sag aks kecesinde yag sizintisi tespit edildi. Garanti kapsaminda degisecek.

Bilen arkdaslara sorum, bu parca sese neden olur mu.

Veya aks kecesinde yag sizintisi varsa ne olur ilerde

focusclub focus 3 konu başlığında (ön takımlardan ses geliyor konusunda sayfa 2 de ahmet meşe bey bahsetmiş aynı sorundan)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun...

Daha önce hiç duymadım, diğer forumlarda da okumadım, ayrıca servislerde de sözü edildiğine şahit olmadım.

Aynı arızanın beş kez giderilememiş olması ve sizin araçtan istediğiniz gibi faydalanamıyor olmanız değişim ya da para iadesi talebini haklı kılar, hukuki yollara başvurmanızda yarar var bence.

sağolun cem bey teşekkür ederim otosanın bu konuda geçerli bir tsb si olduğunu biliyorum tsb nin açılımı nedir bilmiyorum ama önlem aldıklarına göre başka araçlarda da olabilir. benim araçtan başka 4 f3 birde cmax de ben gördüm. dileğim sizlerden uzak olsun. sonuca göre hukuki yollara başvuracağım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direk link de verebilirsiniz veya mesajların sağ üstündeki #43 gibi sayıya sağ tıklayıp kopyala yapıştır ile direk mesaj linkini de verebilirsiniz..

böylelikle konunun akışını takip edebiliriz.

tamam dır teşekkürler bu sitede olduğu için kısaca değinmiştim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sağolun cem bey teşekkür ederim otosanın bu konuda geçerli bir tsb si olduğunu biliyorum tsb nin açılımı nedir bilmiyorum ama önlem aldıklarına göre başka araçlarda da olabilir. benim araçtan başka 4 f3 birde cmax de ben gördüm. dileğim sizlerden uzak olsun. sonuca göre hukuki yollara başvuracağım

Elbette benim duymamış olmam olmadığı anlamına gelmez, zaten araçlar hala yeni ve deneyim zamanla oluşuyor.

Otomobilde arıza her zaman her marka ve modelde olur, bu canınızı sıkmasın, ama beş kez bu nedenle mağdur olmanızın bir karşılığı olmalı.

TSB: Teknik servis bülteni (İng.den alınma, ama tam oturuyor).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kubilay bey öncelikle geçmiş olsun, inşallah tez zamanda çözülür sorununuz

dün benim arabanın 30.000 bakımını yaptırdım, aracı teslim alırken aynı sorunun olduğunu söylediler ve garantiden keçeyi değiştirdiklerini söylediler. Ben üstünde durmamıştım ama görüyorum ki kontrol etmek daha sağlıklı olacak.

siz hangi aralıklar ile kontrol ediyordunuz kaçağın olup olmadığını, yani mesela bir hafta sonra baksam kaçak varsa belli olur mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.