Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sağ Aks Keçesinden Yağ Kaçağı

Kubilay Yıldırımbayazıt

Soru

aracımda aldığım günden beri devam eden bir sıkıntı bu. sağ aks in şanzımana takıldığı yerden sürekli yağ kaçağı var damlatma şeklinde.şanzıman yağı eksiltecek seviyede.yetkili serviste 5 kez aks keçesi 1 kez sağ aks komple 1 kezde aks bilyasını tutan köprü değişti. en son 15000 bakımında işlem gördü halen devam etmekte yetkili servise başvurdum ve şu an aracın iş kartı açık durumda.tekay diye yardım bölümüne yazı yazıldı form gönderildi gerekli tsb uygulandı sonuç yine olumsuz maalesef.

otosandan ya sorunumun giderilmesini yada aracın yenisini talep ettim bekliyorum. garanti şartlarına göre yasal yollardan yeni araç yada bedel iadesi alma hakkım varmış avukat arkadaşlar bu şekilde söylüyor. bu sorunu yaşayan ve çözüm bulan arkadaşlar varmı? merak ediyorum. birde bbenim araçtan başka 4 tane f3 de 1 de cmax de gördüm aynı sorunu sadece gittiğim serviste. eminim herkes benim gibi aracın altını da kontrol etmiyordur. bana özel bir durum mu yoksa genel bir sorun mu onuda bilmiyorum. 0 km araçtan yararlanamaz duruma geldim. araçtan soğudum. 0 km aracın şanzıman yağına bakarak binmek çok acı benim için. yardımcı olanalara şimdiden teşekkürler.araç 2011 model 11 aylık ve 16 000 km de.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kubilay bey öncelikle geçmiş olsun, inşallah tez zamanda çözülür sorununuz

dün benim arabanın 30.000 bakımını yaptırdım, aracı teslim alırken aynı sorunun olduğunu söylediler ve garantiden keçeyi değiştirdiklerini söylediler. Ben üstünde durmamıştım ama görüyorum ki kontrol etmek daha sağlıklı olacak.

siz hangi aralıklar ile kontrol ediyordunuz kaçağın olup olmadığını, yani mesela bir hafta sonra baksam kaçak varsa belli olur mu ?

genellikle 2-3 bin km de bir bakıyordum ben ve maalesef bu sürede yağ kaçağı başlamış oluyordu yalnız sonuncu da 1000 km de başladı teşekkür ederim umarım çözülür çünkü çok can sıkıcı olmaya başladı Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

genellikle 2-3 bin km de bir bakıyordum ben ve maalesef bu sürede yağ kaçağı başlamış oluyordu yalnız sonuncu da 1000 km de başladı teşekkür ederim umarım çözülür çünkü çok can sıkıcı olmaya başladı

anladım, önümüzdeki hafta ben de baksam iyi olacak demek ki

sıkılmamak elde değil tabi yeni araba neticede ama öyle ya da böyle çözerler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun......Umarım istediğiniz gibi çözülür....Ben açıkcası sadece hareket esnasında mevcut park yerinde birşey damlamış mı adına şöyle bir göz atardım demekki daha fazla kontrol etmek gerekecek...

teşekkür ederim umarım çözülür. dileğim sizlerden uzak olsun bu tür sorunlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

teşekkür ederim umarım çözülür. dileğim sizlerden uzak olsun bu tür sorunlar

Çok geçmiş olsun. Umarın tatlı sonuçlanır.

Bizimde kontrol etmemiz için resim çekerek nereye bakmamız gerektiğini paylaşırsanız çok makbule geçer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yer burası yağ kaçağı fazla değil bu resimde.çünkü bu resim tamirattan sonra çekilmişti kontrol amaçlı. diğer resimleri şu an yükleyemedim yağlı gözüken bölgeye bakmanız yeterli. yanlış anlaşılma olmasın bu tamirat sonrası 2-3 bin km sonra berbat bir hal alıyor aracın altı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kubilay şunu öğrenmeye çalışıyoruz;

Bu sorunu aracın hiç bir şeyi sökülmemiş; lifte kalkmamış kanala girmemiş halde nasıl tespit edicez biz?

Keçe olduğu için yerde de iz göremeyeceğiz; nasıl anlıcaz sızıntı olup olmadığını, bunun bir yolu var mı yoksa illaki aracın keçesi sökülmüş ve altına mı girilmiş olmalı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracı lifte almak yada kanala girmek şart aydın bey. el feneri ile halıflex parçayı sökmeden görmek mümkün çünkü o arada bir boşluk var ve fenerle görmek mümkün

Zor o zaman işimiz :(

Bakımda kontrol ettirmek gerek; yada bir lastikçiye gidip aracın altına girip el feneri ile arıycaz birşey var mı diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok geçmiş olsun Kubilay bey,canınız bayağa sıkılmış haklı olarak,umarım çözülür.Bu arada servisler yeni focus konusunda çok acemi ve tecrübesizler malesef,belli başlı 4-5 sorunla ilgili servise başvurdurdum daha önce (ilgili başlıklarda mevcut),xenon far değişimi ve sensör dolabından gelen sesin giderilmesi dışında sonuca ulaşabilmiş değilim malesef.Bende artık acele etmiyorum zamana bıraktım servisler tecrübe edinsin diye,bu arada benim gündelik kullanımımda mani bi durum yok onun verdiği esnekliği kullanıyorum sadece.Tek servise bağlı kalmamak sorunun çözümü için pozitif etkisi olabilir bunu değerlendirin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.