Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Durum şu, siz öndeki arabayı yakalamak için gaza yüklendiğinizde vites atarak gitmesi ve arzulanan ivmelenmeye kavuşulamadığı için daha fazla gaza basmanız anlık tüketimi yüksek gösterebilir.
S modundayken viites değişmeyecek, devirli giderek öndeki araba daha kolay yakalanacaktır.
Ancak anlık tüketim göstergesi gerçek sarfiyat açısından hiç güvenilmeyecek bir veridir ve yanıltıcı olur.
Öndeki arabayı yakalamaya gayret etmeden gerekirse önünüze birisinin atlamasını da sineye çekerek D'de yumuşak gazla gitmek bence her şartta daha ekonomiktir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aracim 1400 km oldu ,cogunlugu sehirici ve normal kullanim ile yol bilg. 10.4 ,benim olcumum 10.7lt ,otomatik aracim.yarin uzun yola gidiyorum tahmini 1000 km civari yol yapacagm ,donuste bir depo.daha olcecegim fakat bu degerlerde kalirsam bende lpgli aileye katilacagim;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eskişehir - Didim - Aydın - Eskişehir yaptık bizde. Toplamda bin küsür km (tam rakamı unuttum :D )

5 kişi + full bagaj + klima sürekli açık şekilde genellikle 117km sabit bazen ufak yaramazlıklar halinde;

Ortalama hız: 84

YB verisi: 5.8'di kontak kapandığında. Bence güzel değerler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eskişehir - Didim - Aydın - Eskişehir yaptık bizde. Toplamda bin küsür km (tam rakamı unuttum [emoji3] )

5 kişi + full bagaj + klima sürekli açık şekilde genellikle 117km sabit bazen ufak yaramazlıklar halinde;

YB verisi: 5.8'di kontak kapandığında. Bence güzel değerler [emoji4]

Aracinizin km si nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eskişehir - Didim - Aydın - Eskişehir yaptık bizde. Toplamda bin küsür km (tam rakamı unuttum :D )

YB verisi: 5.8'di kontak kapandığında. Bence güzel değerler :)

bence de çok iyi bir değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

normal bir yakıt değeri gördüm şurada en sonunda... bende şehir içinde 8-9 arası değişen değerlerde kullanıyorum. yokuşssuz istanbul trafiğinde 8, bizim evin oralardaki yokuşlara kendimi vurunca 9 ları buluyor...

@Semih G. tüketimin bana çok düşük geldi ya... ağzına kadar dolu araba 117 km ortalama ve klima ile nasıl 5.8 yakıyor hocam?

iki kişi yarım bagaj ve az klima 1500 km yaptık, 6,8-7 gibi birşey oldu... bende genelde 110-120 arasındaydım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

normal bir yakıt değeri gördüm şurada en sonunda... bende şehir içinde 8-9 arası değişen değerlerde kullanıyorum. yokuşssuz istanbul trafiğinde 8, bizim evin oralardaki yokuşlara kendimi vurunca 9 ları buluyor...

@Semih G. tüketimin bana çok düşük geldi ya... ağzına kadar dolu araba 117 km ortalama ve klima ile nasıl 5.8 yakıyor hocam?

iki kişi yarım bagaj ve az klima 1500 km yaptık, 6,8-7 gibi birşey oldu... bende genelde 110-120 arasındaydım...

Ortalama 117 değil abi 84, 117 olan genelde hız sabitleyicinin kullanıldığı hız. Valla ben YB'nin yalancısıyım ancak bizim aracın 22binleri devirdiği,manuel olması v.s v.s gibi küçük etkenlerin toplanarak bir miktar fark yaratacağını düşünüyorum. Ayrıca bundan yaklaşık 1 sene önce Esk - Antalya - Esk gibi 1200 küsürlük bir yol yaptığımızda da buna benzer hızlarla 6.6 yakalamıştım tabi o zamanlar hem km 10bin kadar düşük hemde klima 2 hatta yer yer 3. kademede açıktı.

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Ölçüm yaptığım bikaç değeri sizinle paylaşmak istiyorum,

-Güzergah erzurum-bayburt-gümüşhane-trabzon-ordu- samsun-çorum,araçta iki yetişkin bir çocuk full bagaj araç ici dahi full dolu,lpg tankına 43  lt gaz aldım,745 kmde lpg anahtarı sinyal verdi ve benzine geçti,güzergah boyunca 90 km sabit hızla gidildi.Yolbilgisayarı verisi 4.9 idi.

-Güzergah ankara-İzmir, araçta 4 yetişkin bi çocuk,Full bagaj, yol boyunca 100 km sabit hızla gidildi,610 km lik yol sonunda yolbilgisayarı verisi 5.0 lt  idi 36.5 lt gazla da bu yolculuğu tamamladım,aynı güzergahı izmir-ankara dönüşte aynı yükle 120 km sabit hızla gittim yolbilgisayarı verisi 6.2 idi ve 610 kmde 45.5 lt lpg tüketimim oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.