Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Aracı aldığım ilk günden itibaren; 

Alınan motorin; 1.150 TL, yapılan yol 4.200 km. litre hesabına vuramadım, opetin sitesinde bu şekilde gözüküyor, sürekli opetten aldım, genelde şehir içi kullanım.

Ben geçen iki kez atsın dedim pompacıya İstanbul'dan dönerken. Abi bunlarda tahliye var alttan taşar o zaman dedi.

Evet ben de öyle istedim ve kaporta ile o deliğin arasından bi yerden aşağıya bi yere doldu, birkaç gün boyunca aktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17.7 litre Mazot ile 296km, 30-35km si şehir içi. 5.9 gibi bir ortalama. Ekranda 5.8 gösteriyordu sanırım. Eski aracım megan 2 idi, en az 0.5lt/100km az yakıyordu.

Focus 1.6 TDCi 115 için genel kullanımda şehir içi 6,5lt/100km uzun yolda 5,5km/100km diyebiliriz sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Bugün arkadaşın işmakinası için tır arkasında 150 kmlik bir yolda eskortluk yaptım 80 - 90 km hızın üstüne çıkamadık tabi bu ortalama çıktı...

Ecoboost için çok iyi ortalama gerçekten...

Bu arada benim akrabamın focus 2.5 dizel 90 bg lik aracı İstanbul-Giresun yaptı geçenlerde 3.6 ortalamayla geldi abi 80 km yi geçmedin herhalde dedim 100-120 arası geldim dedi inanmadım geçen arabayı aldım 100'e sabitledim yol bilgisayarı  3.3-4 arası gösterdi....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ecoboost için çok iyi ortalama gerçekten...

Bu arada benim akrabamın focus 2.5 dizel 90 bg lik aracı İstanbul-Giresun yaptı geçenlerde 3.6 ortalamayla geldi abi 80 km yi geçmedin herhalde dedim 100-120 arası geldim dedi inanmadım geçen arabayı aldım 100'e sabitledim yol bilgisayarı 3.3-4 arası gösterdi....

Bu değeri dizel aracımla yakalamıştım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracın yakıt tüketimi kış koşullarında kış lastiği kullanımı ve 5-6 derece civarları iken elde ettiğim değerler ile normal lastikler ve sıcak havalarda aynı değerler görünüyor.

Normalde en az % 10 civarı bir fark oluşmasını beklerdim. Farklı araçlarımda bu oran %10-15 arası yaz lehine oluşuyordu.

Bir de şehir içi değerlerim (Diyarbakır,Gaziantep,Mersin içi) nedense uzun yol verilerinden hep daha düşük

Gerçi bu focusa özgü değil diğer araçlarımda da olan bir durum. Fabrika değerleri ile uyuşmayan bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Bu yol bilgisayarındaki görülen ortalama yakıt değerleri son kaç km ye göre baz alınmalı acaba?

şehirdışı yolculuğumda 4.8 lt gördüm, ekranı sıfırlamadan devam etsem şehir içinde hemen değişecek sanırım di mi?

birde şehir dışında yolculukta ekranda km dahada artmayada başlıyor , bu neden oluyor ?

tşkler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yol bilgisayarındaki görülen ortalama yakıt değerleri son kaç km ye göre baz alınmalı acaba?

şehirdışı yolculuğumda 4.8 lt gördüm, ekranı sıfırlamadan devam etsem şehir içinde hemen değişecek sanırım di mi?

birde şehir dışında yolculukta ekranda km dahada artmayada başlıyor , bu neden oluyor ?

tşkler.

Bilgisayar kendisi hesapliyor ve son sifirlamanizin uzerinden kac km gitmisseniz o km üzerinden hesapliyor.

Yani siz ortalama tuketimi on bin km dir sifirlamiyorsaniz ortalamaniz on bin km lik ortalamadir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.