Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ecomode ayarlanabiliyor mu? Nedir ?

Fazıl Arslangiray

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

test menüsünde ecomode başlığında 5. vites yazıyor.

Hatırlamaya çalışın, yazan hangisi?

ECOmode

Vites

5

ECOmode 

5.Vites

Olasıdır ki ilki gibi diyeceksiniz, test menüsünde değişik kategorilerdeki çiçeklerdeki değerin sayısal karşılığını görüyoruz, yani vites geçişleri konusunda 5 tam puan almışsınız demek oluyor, değişecek bir şey yok.

Daha önce de yazmışımdır, ECOmode neleri izliyor?

1. Araç hızı

2. Motor devri

3. Tork değeri

4. Motor ısısı (ve soğuk çalışmanın oranı)

5. Debriyajın konumu

6. Gaz pedalı konumu

7. Vites kolu konumu

Bu verilere bakarak ekonomik kullanma koşullarını sağladığınızda yaprakları dolduruyor, nedir bunlar?

1. Mümkün olan en yüksek viteste seyretmek

2. Yumuşak hızlanma ve yavaşlama

3. Olabildiğince sabit hızda hareket etmek

4. uzun yolda hız sabitleyiciyi kullanmak

5. Uzun süreli rölantide çalıştırmaktan kaçınmak

6. Soğuk motorla kısa yolculuklardan kaçınmak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ECOmode

Vites

5

ECOmode

5.Vites

Olasıdır ki ilki gibi diyeceksiniz, test menüsünde değişik kategorilerdeki çiçeklerdeki değerin sayısal karşılığını görüyoruz, yani vites geçişleri konusunda 5 tam puan almışsınız demek oluyor, değişecek bir şey yok.

1. Araç hızı

2. Motor devri

3. Tork değeri

5. Debriyajın konumu

6. Gaz pedalı konumu

7. Vites kolu konumu

Bu verilere bakarak ekonomik kullanma koşullarını sağladığınızda yaprakları dolduruyor, nedir bunlar?

Hızın düşük olmasına da bakıyor abi. Benim genelde hız dışındaki yapraklar dolu oluyor ve düşük hız yakıt tasarrufu saglar mesajı çıkıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farklı bir şey mi yazmışım? 

Kısmında yazmadığı için yazdım abi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ECOmode

Vites

5

ECOmode 

5.Vites

1. Araç hızı

2. Motor devri

3. Tork değeri

5. Debriyajın konumu

6. Gaz pedalı konumu

7. Vites kolu konumu

benim pwrshift  43 km/hızla bile  5 vitese geçiyor    66 km/hıza ulaştığında  6. vitese  geçiyor.(muhtemelen bütün 1.6 powershiftler böyledir)

aracı aldım alalı  hep D konumunda kullandım   S konumuna  bi kaçkez  yanlışlıkla attığım olmuştur ve aracım 5500 devirlere gelince  olayı farkedip  geri D konumuna aldığım oldu.. 

amma velakin kasıtlı olarak agresiflik yapıp aracı  -6 bin devirlerde  kullanmadım  öncede  bahsetmiştim 1 sefer sıkıştırdım aracımı yüksek devir 6 bin civarları olarak baska sıkıştırmadım..

uzun yol meselesine gelince. ben osmaniyede ikamet etmekteyim  aracımı  adana  ve kahraman maraş dışında hiç uzun yolda kullanmadım  osmaniye  ilçeleri  ve mahalleleri arasında  kullandım  .. yakıt konusuna gelirsek  adana osmaniye arası git gel  200 km ye 11 litre benzin  yaktı (depoyu doldur git gel tekrar doldur  yaparak denedim)

vites geçişlerinde  aracım 2500 devri hiç geçmez .. gaz pedalına   kurşun yarasına basar gibi  yumuşak basıyorum :)))

kalkışlarda  biraz seri kalktığım oluyor ama dediğim gibi rally yapıyor gibi kalkış yapmıyorum aracın kendi segmenti motor gücü  şanzıman dişli oranları  devir göstergesi  daima  göz önünde  bulunduruyorum aracımdan  yapabileceğinden fazlasını istememekle beraber   benim sürüş prensipleriminde aracımı üzmediğini düşünüyorum..

yukarda  bahsettiğiniz gibi  ani kalkış ve  sert frenler kesinlikle bana uzaktır.. bu yüzden sanırım çiçeklerim hep canlı. :)  cevaplarınız için teşekkür ediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çalışmalı. Soldaki OK tuşunun sağındaki oka basıyoruz değil mi?

Murat ustam soldaki '' > '' tuşuna basıyorum.ama yok hiçbir menu açılmıyor.Belki açık değildir veya yoktur..

Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.