Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ecomode ayarlanabiliyor mu? Nedir ?

Fazıl Arslangiray

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

benim aracımda bu yaprakların hepsi dolu..   aracı kolay kolay sıkıştırmam sakin kullanırım  şehirler arası yollarda  110 km/h geçmem hız sabitleyici açık olur
aracım  1.6 powershift    tüm yaprakların dolu olması  şimdi aracı ekonomik kullandığımızın bi göstergesimi  yoksa   sıkıştırmadığımızın bi göstergesimi  dicem ama görünüş o ki her ikisi içinde geçerli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

mdi aracı ekonomik kullandığımızın bi göstergesimi  yoksa   sıkıştırmadığımızın bi göstergesimi  dicem

Aracı sıkıştırmadığınız için ekonomik kullanmış oluyorsunuz ;)

Bu arada tebrikler, benim ofansif ve agresif tarzım çiçek toplamama büyük engel, sadece vitesim çiçek açıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı sıkıştırmadığınız için ekonomik kullanmış oluyorsunuz ;)

Bu arada tebrikler, benim ofansif ve agresif tarzım çiçek toplamama büyük engel, sadece vitesim çiçek açıyor...

cem hocam cevabınız için teşekkür ederim bir sorum daha olacak müsadenizle..

dün akşam eniştem istanbuldan uçakla  adana havalimanına geldi. gece  saat çok geç olduğu için osmaniye tarafına  otobüs bulamamış..

beni aradı çok üşüdüm yetiş otobüs bulamadım  dedi..   bindim 90-100 kilometrelik yolu  140-150 km/h süratle  gittim

tabiki sol şeritten 70 km hızla giden uykusuz kamyoncu amcaları selektörle  uyarıp sağa geçmesini bekleyene kadar   60-70 km hızlarla 150 km hız arasında  sürekli seri  git geller yaptığım için arabamıda bayağı bir sıkıştırdım (ilk defa)

gidip geldiğim yol ortalama olarak 200 km..   kaç para yaktı onu falan hesaplamadım ama.. bizim o çiçekler  haala dolu  . 

önceden bu çiçeğin dibine su da  dökmedik arkadaş  ne kurumaz bi çiçekmiş..  

velhasıl sıkıştırdığım halde   çiçeklerde oynama  olmayınca  şüphelenmeye başladım..  çalışmıyor olabilirmi sizce ? 

not: aracım şu an 3200 km de..    yeni, aldığımda  600 km lerdeydi sanırım  1 kere görmüştüm çiçek yaprağının biri boştu . ondan bu yana hep dolu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim aracımda bu yaprakların hepsi dolu.. aracı kolay kolay sıkıştırmam sakin kullanırım şehirler arası yollarda 110 km/h geçmem hız sabitleyici açık olur

aracım 1.6 powershift tüm yaprakların dolu olması şimdi aracı ekonomik kullandığımızın bi göstergesimi yoksa sıkıştırmadığımızın bi göstergesimi dicem ama görünüş o ki her ikisi içinde geçerli.

Bir ekran goruntusu yollar misiniz?

Benim aracim da PWS ama ecomode yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cem hocam cevabınız için teşekkür ederim bir sorum daha olacak müsadenizle..

dün akşam eniştem istanbuldan uçakla  adana havalimanına geldi. gece  saat çok geç olduğu için osmaniye tarafına  otobüs bulamamış..

beni aradı çok üşüdüm yetiş otobüs bulamadım  dedi..   bindim 90-100 kilometrelik yolu  140-150 km/h süratle  gittim

tabiki sol şeritten 70 km hızla giden uykusuz kamyoncu amcaları selektörle  uyarıp sağa geçmesini bekleyene kadar   60-70 km hızlarla 150 km hız arasında  sürekli seri  git geller yaptığım için arabamıda bayağı bir sıkıştırdım (ilk defa)

gidip geldiğim yol ortalama olarak 200 km..   kaç para yaktı onu falan hesaplamadım ama.. bizim o çiçekler  haala dolu  . 

önceden bu çiçeğin dibine su da  dökmedik arkadaş  ne kurumaz bi çiçekmiş..  

velhasıl sıkıştırdığım halde   çiçeklerde oynama  olmayınca  şüphelenmeye başladım..  çalışmıyor olabilirmi sizce ? 

not: aracım şu an 3200 km de..    yeni, aldığımda  600 km lerdeydi sanırım  1 kere görmüştüm çiçek yaprağının biri boştu . ondan bu yana hep dolu

ecomode, ortalama yakıt sıfırlanınca sıfırlanıyor. o şekilde kullanmak Hızı düşürmeli ancak neden düşmedi bilmiyorum.

Bir ekran goruntusu yollar misiniz?

Benim aracim da PWS ama ecomode yok.

Ecomode standart, ortalama yakıt ekranında sağ oka basın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 kasim uretimli olmasindan kaynakli olabilir (maalesef yok)

Hatta genis ekranli gosterge paneli 2012 model olmasina ragmen aracta boyle bir ozellik olmadigi icin ecomode yok

Ali Görek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 kasim uretimli olmasindan kaynakli olabilir (maalesef yok)

Hatta genis ekranli gosterge paneli 2012 model olmasina ragmen aracta boyle bir ozellik olmadigi icin ecomode yok

Her modelde ve her üretim yılında var, Ford'un çok övündüğü bir özellik.

Ozan yazmış nasıl görüleceğini.

Hızlı kullanmak sıkıştırmak anlamına gelmez.

1. Vitesleri doğru devir aralığında kullanıyorsanız

2. Fren yapma sıklığınız göreceli düşükse 

3. Hızını göreceli sabitse 

yapraklar kolay kolay dökülmez.

Zatne değişmesi için bir süre araç bilgisayarı tarafından izlenmesi ve verilerin tutarlı olduğunun görülmesi gerekiyor.

Ekranda donma yoksa (sürekli değişen değerlere bakın) çalışmaması için bir neden yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

en zor çiçek en sağdaki dir. onu doldurmanın şartıda aracı 5. ve 6. viteslerde kullanmaktır..şimdi siz (yani ps) uzun yolda 70-150 arası dalgalanmalarda zaten 5-6. vitesleri kullanmışsınızdır. son çiçeği doldurmak, manuel viteste zordur. sakin kullanımda ş.içide olsa PS vitesi en kısa sürede 5-6 ya çıkarır zaten.

bu kanıya nereden vardığıma gelince, test menüsünde ecomode başlığında 5. vites yazıyor. bu ayarı hiç değiştirmeye çalışmadım. olurda değişir ve 6 ya çıkarırsanız, sanırım sadece uzun yol yapanların çiçeği dolar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.