Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ecomode ayarlanabiliyor mu? Nedir ?

Fazıl Arslangiray

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Beklediğim cevabı aldım getirdiği konforun yanında götürüsü de var tabi peki ekonomiyi hangi hızda yakalıyorsunuz?

90 95 km/h'ı hiç geçmeden iyi tüketimler yakalamak mümkün. Sürekli düz yol gidemeyeceğiniz için ekonomi adına farklı yöntemlerde dikkatli olmak lazım

Örnek: Kalkışlar'da aşırı agresif olmayın, gelecek ışıkları ön görerek frene veya gaza basmak gibi.. Gereksiz tüm direksiyon ve fren müdehalesinden vazgeçerek. Mümkünse rüzgarı alacak günde yola çıkmak :P Düşük hız ile biraz daha yüksek havalı lastik ama bu lastikler için kötü olur o yüzden tavsiye etmeyebilirim :) gibi gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Beklediğim cevabı aldım getirdiği konforun yanında götürüsü de var tabi peki ekonomiyi hangi hızda yakalıyorsunuz?

Bakın yine yazıyorum ekonomi devir be kadar düşük olursa o kadar fazla olur.

Yani son viteste 1000-1500 dd ile seyir halinde kalabiliyorsanız en az o zaman tüketirsiniz. Ama bu pratik olmaz.

Bu nedenle 80-90 km/h hızı hedeflemek daha rasyonel olur.

Ama ekonomiyi salt düz gidiş belirlemiyor, sollamalar, inişler, çıkışlar.

Hız sabitleyici ve sınırlayıcı kontrolsuz bir ayağın yerine çalışıyorsa mükemmel iş görür.

Ama trafik yoğunsa veya iniş çıkış fazla ise tüketimi olumsuz da etkileyebilir.

Bir de ne kadar uğraşırsanız uğraşın toplam ortalamada ±%10-15 oynar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hayır..ecomode benzinli 6 vitesli araçlarda 5. vitese ayarlı, dizeli bilmiyorum..o da 4 yada 5 tir.. sürüşünüzün çoğunu 1400-1600 devirlerde yaparsanız yapraklarınız dolar. bu motorun max torku 1750, benimde bu devirde sürmem lazım diye düşünmeyin sonuçta 1.6 motor var, turbo ne kadar az destek verirse aslında o kadar az gaza basıyorsunuz ve az yakıyorsunuz demektir. max tork sadece teknik bir veridir, sürülmesi gereken devir değil. arabanızın çektiği,

motoru titretmeyen en alt devir az değildir..o da yolun çıkış-iniş durumuna göre değişir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Manuel viteste acemiyim halen,buna ragmen tum yapraklar dolu iyimidir bilmem ama sehir ici uzun sure 5.4 lt/100 iken soguk hava etkin oldu sanirim su an 5.6 oldu.sehir ici icin bence guzel rakamla odullendirdi beni,arac bilgisayari dogru gosteriyor ise

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Manuel viteste acemiyim halen,buna ragmen tum yapraklar dolu iyimidir bilmem ama sehir ici uzun sure 5.4 lt/100 iken soguk hava etkin oldu sanirim su an 5.6 oldu.sehir ici icin bence guzel rakamla odullendirdi beni,arac bilgisayari dogru gosteriyor ise

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/17-Ford/148-Focus.html?constyear_s=2012&constyear_e=2014&power_s=120&power_e=127&gearing=1&exactmodel=ecoboost&sort=3&powerunit=3

burdaki en iyi veri yakalamişsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.